Viatza in Germania is Elvetzia- cap 83

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Angiuta,felicitari,sa fiti fericiti si refacere rapida!

Craciun fericit tuturor va doresc!Suntem in formula completa cu curcanul in cuptor,sarmalele fierte,cozonaci si alte nebunii pe masa.Asteptam miezul noptii sa sarbatorim nasterea!

Camay,eu sunt in Hamburg si am o matza de 3 aniPoate ne-om vedea candva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Buna, fetelor!

Intre timp am ajuns si noi in Germania. Am gasit apartament, ne mutam joi.

Angiuta,felicitari, sa va traiasca puiul mic, sa va bucurati de el si tie refacere cat mai rapida!

Fetelor, stiti cumva daca o sa luam alocatia de aici pt copil mai luam si din Ro? Ca sa stiu daca ii mai trimit procura lui mama.

Va urez un Craciun fericit alaturi de cei dragi si multa lumina in suflet!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Angiuta felicitari si sa va bucurati de copii sanatosi.


Noi (eu si Mazarel) avem Scharlach asa ca nu am nici o sansa sa beau si eu un vin de Craciun.

Camay si eu sunt din Hamburg. Mazarel cel mic are tot 5 ani. Unde stai?

Sarbatori fericite fetelor, sa aveti un Craciun linistit si plin de bucurie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!!!


Miri, multa sanatate!! sa bei la anu si pt anu asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Craciun fericit alaturi de cei dragi!!!


Angiutafelicitari!!Sa va traiasca bebele si sa va aduca numai bucurii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Craciun fericit voua si familiei voastre! Multa santate si pace in suflet.

Miri , sanatate tie si la flacau. Ufff, ce ghinion taman de sarbatori sa va imbolnaviti.

Si flacaul meu a facut azi temperatura. Din ce motiv nu stiu, are 38,4 ° dar e destul de vioi, chit ca are perioade de miriiala. Mie mosul mi-a adus niste cercei de argint cu inimioara de ametist si DVD cu Zumba, pt perioada de dupa nastere . Juniorul a primit o gramada de jucarii si la sfirsit m-a ajutat sa imi deschid pachetele mele si tot mai vroia cadouri .

Angiutza, zii asa cu simfiza . Stiu ca si pe mine m-a durut dupa prima nastere cel putin o luna din cauza efortului de la nastere, dar sarcina asta m-a durut mai abitir, asa ca sa ma pregatesc sufleteste pt perioada de dupa nastere . Banuiesc ca centura nu ai cum sa o porti dupa operatie, centura mea imi va fii si prea mare pt dupa ... Cum te-a durut in timpul nasterii, a fost suportabil sau si mai rau decit in sarcina?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camay spune:

Un Craciun plin de sanatate, respect si armonie, mase pline de bunatati, un sac de noroc si muuulte cadouri sub bradut !
Fetelor, eu stau in Rahlstadt, aproape de Arcade. Mi-ar face placere sa ne cunoastem!
Carmen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Craciun fericit!!!!!!!!!!!!!
Stiti cumva cand incep pe aici reducerile?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

Craciun Fericit fetelor! Ho, ho, hooooo!

Na-m stiut ca a inceput un alt capitol (pe celalalt nu l-a inchis nimeni) si ma tot miram ca nu mai scrie nimeni...

Noi am sarbatorit aseara Craciunul (asa e la nemti), adica den Heiligabend, la socrii. De data asta am papat Fondue (de carne) in loc de traditionalul Blaucarpfen(rasol de crap).Maine suntem invitati la mancat Rata (sau Gans, depinde) cu rotkohl (man, wie ich das liebe!) si cartofi.

va doresc Sarbatori linistite, sanatate tie Cristinei si bun-venit Nadiei (numai bine Angiuta!)

Aschiutza, cat despre Zumba, e super-cool...eu practic acest "sport" de 2 ori pe saptamana, fac acasa la o prietena. E super efectiv si pot spune ca 1 ora de Zumba e mai efectiva ca 1 ora de alergat! ...Eu am toata colectia de DVDuri Zumba-Exhilarate. Momentan insa "übe ich" cu Zumba-Wii (ca asta are prietena mea acasa).
numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

scuzati greselile ...m-am grabit cu batutul la taste.

Camay, bun venit in Hamburg, e un oras minunat, unul dintre cele mai frumoase din Germania!
Eu am baietel de 2 ani, daca puneti de o intalnire as veni si eu, poate asa apuc sa ma mai vad cu tine, Loredana!

hai pupici

Mergi la inceput