Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Va salut de pe plaiurile mioritice de care nu ne-am putut dezlipi pana la urma datorita unei enterocolite sau ce o fi fost,cert e ca Ada a fost slabita de la vomitat si diaree asa ca am decis sa nu mai plecam la Budapesta, acolo era de umblat si ea abia se tinea pe picioare si prima zi a stat aproape numai in pat
De ieri si-a mai revenit, mai face kk moale dar tonusul e muuuuult mai bun

Zilele trecute zicea : mama nu putem pleca la Budapesta ca sunt ca o placinta

Asa ca diseara vom merge la prietenii nostri care s-au mutat in casa noua si strangem gasca de pici apoi de maine vom vedea,nu mai expunem planurile ca sa nu se mai naruiasca

De bucurie am venit la birou sa ajut fetele la treaba ca sa plece toata lumea mai repede azi !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Mai fetelor, ai mei sunt buni de testat jucarii! Ar trebui sa scriu firmelor producatoare sa le propun o colaborare. Au venit amicii astia care au o fetita de 6 ani si pe langa jucariile de la mosu, le-au adus si 2 jucarii care au fost ale fetitei. Nici n-au plecat oamenii acasa, ca deja una nu mai avea nici capul, nici coada. Baby a rezolvat-o!

Keutu cheliutu


N-au fost de treaba jucariile


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Intru si eu pe fuga in timp ce beau o cafea iar piciorul stang isi face meseria leganand caruciorul,sunt multifunctionala

A venit si la noi mosul din mai multe locuri dar nu s-a potrivit deloc gusturilor lui Stefan, asa ca jucariile stau frumos in cutie pe mobila, s-a bucurat de niste prostioare ieftine...
Din pacate s-a stricat aparatul foto dar si camera HD . Acum o luna a stricat HDD de la laptop, am cumparat altul la SH (nu se merita unul nou) iar ieri cand am vrut sa instalez windows-ul pe el a clacat . Abia astept sa ma duc sa-l dau de cap vanzatorului care m-a asigurat cu testerul lui shmecher ca e 100% bun.
Eh, sa fim noi sanatosi si astea sa fie necazurile pe anul viitor

Natalia este o cumintica, a scapat de colici iar noaptea doarme foarte bine (de la 23:30 - 6 dimi). Ziua sta cuminte in sezlong, se uita la bradutz si plange cand ii este foame sau trebuie schimbata. Este o zambareata grasunica, a luat binisor in greutate in ultima perioada. Ma necajeste f.tare la supt, dupa ce suge cateva minute incepe sa se frichineasca si sa planga, atunci trebuie sa ma plimb cu ea in brate la san sau sa imi ung sanii cu sirop de colici (e dulce). Initial, am crezut ca nu e bun laptele dar dupa ce m-am muls si i l-am dat a supt tot din biberon. Nu e lenesa pt.ca plange si cand curge in jet... sper sa scapam de fitzele astea

Sotul ajunge cu vaporul in Europa in luna aprilie si m-a chemat sa ma enjoiesc 12 zile in diverse locatii din Europa (aici itinerariul http://www.cruisecheap.com/12-night-europe-cruise_carnival-legend_4-22-2013.html?CID=258101 )
Nu stiu ce sa fac, imi este cam teama sa plec cu fetitza de 6 luni singura la un drum asa lung (pe stefan nu-l pot lua pt.ca nu ne poate caza pe toti 4 in camera lui mica desi m-ar fi incatat sa plec cu el decat cu Naty dar nu am cu cine o lasa, in plus, o sa alaptez)
Stau pe ganduri, e o ocazie care se iveste foarte rar dar in acelas timp ma tem de vre-o raceala, ea atunci e pe diversificare etc.
Pana una alta, sper sa rezolve cu procura altfel nu pot scoate fetitza din tzara...

Nu stiu daca mai intru pana la anul asa ca va urez de pe acum un an cu sanatate si bucurii !!! Ma bucur ca am reusit sa fiu alaturi de voi chiar daca am scris mai rar din lipsa timpului. La multi ani !!!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

La Multi Ani, tufete dragi!!! Va doresc din suflet un An Nou lin, cu veselie si sanatate!Va imbratisez pe toate si pe fiecare in parte si transmit un pupic dulce la fiecar tughiocel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Un An Nou bun si fericit va urez si eu!! Al catelea an impreuna este, al 4 lea din lungul sir de 100 de ani care ne asteapta?;)) "La Multi Ani!" si sa petrecm bine tot 2013-le!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

La multi ani!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 32+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La multi ani!!! Sa fim sanatosi si voiosi, sa avem cel mai bun an de pana acum! Pup toata gasca de mamici si pitici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ramo, 12 zile nu-s o vesnicie, dar ai cu cine il lasa pe Stefan? Ar sta fara tine, a mai stat? Diversificarea o poti amana 12 zile, nu-i asta o problema. Bianca a fost plecata cu Vladimir cand era mic, dar nu stiu ce inseamna calatoria cu vaporul pt un bebe. Pe mine m-ar stresa mai mult lasatul lui Stefan acasa, dar daca ai pe cineva de incredere...12 zile trec ele cumva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Buna dimineata! Ce faceti mai fetelor, dormiti?
Dau eu cafeaua in prima dimineata a anului! Dau si praji, dar putin mai incolo, ca n-am apucat s-o finalizez.
Pup gasca!

Mergi la inceput