Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Mada, ma bucur ca e totul in regula!



Kiar "totul in regula" nu as putea spune ca e, dar facem analize + echo + monitorizare de 1-2ori/saptamana si cat timp beneficiul e mai mare decat riscul, il mai lasam pe bebe sa mai dospeasca in locul special amenajat pt el Totul e sa surprindem foarte precis momentul in care riscul devine prea mare... pt si el si/sau pt mine...

Ayla avea 35s cand a nascut. (cred ca nu gresesc...)

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 32+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

A-propos de "in regula", Adela foloseste foarte des expresia "de (in) regula". Ocazional, mai zic si eu, dar asa des o folosea doar... tata.

Ex: dormeam si eu de dimineata... refugiata pe canapeaua din sufragerie (in urma unui complex de factori), ma trezesc cu Adela langa mine, cugetand: "mami, nu stiu ce sa fac, ca nu mai pot sa dorm, de regula dorm, dar acum nu mai pot".

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 32+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

A-propos de "in regula", Adela foloseste foarte des expresia "de (in) regula". Ocazional, mai zic si eu, dar asa des o folosea doar... tata.

Ex: dormeam si eu de dimineata... refugiata pe canapeaua din sufragerie (in urma unui complex de factori), ma trezesc cu Adela langa mine, cugetand: "mami, nu stiu ce sa fac, ca nu mai pot sa dorm, de regula dorm, dar acum nu mai pot".

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 32+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

f tare, se arunca in neam.
Ari ne aduce surprize si "facturi"- asta de la socra-miu o stie cu grija facturilor


Kea, o solutie buna ar fi un dr la capitala, dar cine ma mai primeste pe mine la 7 luni?
aici de toti auzi fel de fel de povesti...gandim pozitiv, ce sa mai.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 26
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

A-propos de "in regula", Adela foloseste foarte des expresia "de (in) regula". Ocazional, mai zic si eu, dar asa des o folosea doar... tata.

Ex: dormeam si eu de dimineata... refugiata pe canapeaua din sufragerie (in urma unui complex de factori), ma trezesc cu Adela langa mine, cugetand: "mami, nu stiu ce sa fac, ca nu mai pot sa dorm, de regula dorm, dar acum nu mai pot".

f tare, se arunca in neam.
Ari ne aduce surprize si "facturi"- asta de la socra-miu o stie cu grija facturilor



In cazul nostru e paranormal de-a binelea, ca tata a murit cu 2 ani inainte sa se nasca ea.
Ea a auzit expresia la mine probabil, dar ea o foloseste muuuuult mai des, cred ca-i rezoneaza ceva, ca la software clar seamana cu mine, partea mostenita de la tata. La harware... seamana cu ta'su.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 32+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

F5

Toata lumea se pregateste pt Anul Nou? numai eu shed?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 32+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Eu ma pregatesc de musafiri, maine vin, dar eu nu ma pot pregati decat la ore din astea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Eu sunt in ac barca cu Kea. Mi-s dragi musafirii, dar au anuntat aseara ca vin azi. Noi am tot umblat ieri http://www.cite-sciences.fr/cs/Satellite?cid=1193649993012&pagename=Portail/CDE-ng/PortailLayout&pid=1193649996694&c=Page ,asa ca acum sunt intr-un mare pom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

vad ca-i tare liniste pe la noi...cred ca toata lumea e musafir sau are musafiri .
eu sunt la tara, am fost la socri, la bunica, acum la ai mei si plecam apoi acasa.
maine bucataresc ceva fulger: o friptura, niste ciuperci umplute si o placinta si intampinam anul nou in trei acasa la noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Mai fetelor, ai mei sunt buni de testat jucarii! Ar trebui sa scriu firmelor producatoare sa le propun o colaborare. Au venit amicii astia care au o fetita de 6 ani si pe langa jucariile de la mosu, le-au adus si 2 jucarii care au fost ale fetitei. Nici n-au plecat oamenii acasa, ca deja una nu mai avea nici capul, nici coada. Baby a rezolvat-o!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Kea, drept consolare iti spun ca Rares a terminat jucariile primite de mosh so de Sf Nicolae. si eu m-am minunat caci el pana acum nu ucidea masinile sau in general jucariile. Drept dovada, a avut pana acum cateva luni masina primita la 9 luni de Craciun. Dar anul asta a avut alt plan cu jucariile.

Mergi la inceput