Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Monn, la multi ani fericiti!!! Te pupam cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna fetele!

Acum am citit despre Gina2008, tinem pumnii sa isi revina fuga si sa nu mai aiba probl de sanatate. Te asteptam aici, Gina!

Despre mos, am vazut ca ati deschis lista, o sa copiez aici ce povestistem eu cand am primit cadoul:

****
Si inca o veste frumu, a venit mosu forumistic si la mine, sambata, dupa instalator :))) Cand m-a sunat administratora la interfon, mi-am zis: sheesh, nu a facut bine ceva instalatorul, iar o curge pe undeva, de fapt aud: dna anca, sa coborati la cutie, vad ca aveti ceva de la posta!!! Eeee, zic eu, nu poate sa fie de la instalator, dar nu ma gandisem la forum... Nici macar cand am vazut avizul de la posta nu mi-am amintit de cadou, credeam ca am uitat sa iau ceva de la dodo-pui. Plec fuga la posta, la noi sambata inca e deschis pana la pranz, stau la rand, cand ajung intreb daca mai este pachetul, omu' [avem un tip fff mistocar si cu talc] zice: madam, eu v-as oferi pachetul, dar nu pot, insa nu pt ca a plecat, ci pentru ca nu este pachet . Eeee, ma gandeam eu.. o fi vreo instintare de plata, oi fi uitat de vreo rata... :(... Dar omu' zice, nu-i pachet, e recomandata!!! AAAAA, pai bine man, si unde o gasesc, pe ea, pe recomandata? El: la cealalta coada? Hmm, iar coada? Dar omu': nu madam, ca dvs ati sosit deja in fata, faceti doar un pas la dreapta :) Si pac, ma inserez prima la coada de recomandate. Omu': pai da, vedeti, asa e in viata, cu "recomandare", intri mai in fata :)))

OK, pana cauta tipa recomandata, eu ma gandeam ca o fi vreo vedere [eu 41 de ani am crezut ca recomandata = plic cu vedere sau scrisoare, atat], si incercam sa ghicesc care pe unde e plecat, la munte, la mare , de imi trimite mie vedere cu: draga anca, am sosit cu bine, hotelul e misto, valuri mare si viata agitata!

Si tipa gaseste un plic, dar mult mai mare decat o vedere. Hmm, imi zic eu, o fi o vedere A4, asta e, o luam si asa!

Ajung acasa, si ii zic lui Tudor, ia sa vedem ce am primit de la posta. Si tudor zice: aa, ai primit cadoul de la forum?

Dang-dang. E bine cand macar mostenitoriii sunt cu un pas mai destepti :)))

Deschid, si daaaa, era ceva f asemanator cu mine, si am stiut exact de la cine este, nu divulg acum, insa cum mai decopeream ceva, cum imi ziceam ca sigur ea este.

Sa vedeti cum m-a imaginat pe mine, cum m-a "adunat/coagulat" domnisoara craciunita pe mine, intr-o recomandata. Nici eu nu o faceam mai bine.

Prima "chestie" este o rama pentru 4 poze, DAR, ce este interesant este ca fiecare contur de poza difera unul de altul, unul e inima, altul este cerc, etc. Asa cum zic eu, avem 5 degete la o mana, dar nu seamana unul cu altul. Suntem toti acolo, dar diferim :) va dati seama ce o sa imi frec eu mainile cand va veni ziua de pus pozele si mai ales, de ales/sortit conturul pt fiecare poza. Care prinde inima, care prinde cercul? Ee, e cu "schepsis"

Apoi, imi apare in mana un ornament ca pentru toamna, ca pentru iarna, eu zic ca o sa-l pun in brad, ca doar v-am pove ce istorie derulez eu cand impodobesc bradul [apropo, eu nu stiam ca vreodata postarile mele pot primi likeri, dar da, mi-a dat ilinca like!!!! :)]

De acum incolo, iarna de iarna, bradului o sa-i zic: si asta o punem aici, ca e de la "ea" :)

Si a 3-a chestie e cea mai apropiata de mine, este o brosa cu o leoaica [inital am zis pisica, dar m-a corectat Tudor , el stie ca mama lui incurca animalele, dar o accepta si asa], insa o leoaica ffff aparte, pentru ca:
- este simbolul mamei luptatoare pt pui
- este dinamica, activa
- dar, mai ales, este stralucitoare, pt ca pe corpul ei zvelt [ca al meu :)))] sunt niste pietricele mici argintii si negre, SUPERBE!!!!!!


Ei, toate ACESTE chestii sunt EU!


Multumesc mult, de rev o sa port leoaica!
***

Acum, eu am avut un feeling de la inceput cine va fi mosul meu, pentru ca "mi-a sarit in ochi" din reactia pe care a avut-o cand a aflat de la roro cine ii este sortita :)
Si apoi, cand am primit pachetul, ea s-a semnat suav si candid pe pachet, peste tot, asa ca... nu am avut decat sa ma bucur de "ochii mei, sar bine" :)))

Mosul meu este bebe_str!!!

****

Si acum:

La multi ani MONVAS!!!!!

Sa ai parte de sanatate si entuziasm, ca dragoste stiu ca ai multa in jurul tau, si candoare de ochi de copil gasesti mereu in ochii negrii si langurosi ai lui ingi!!!



***

Sarbatori fericite tuturor fetelor!!!


***

Si pt simplisor,un mai lung.... pentru ca stiti... tot oftez dupa ea.

***


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

salutare si la multi ani!

o sa dezvalui si eu MOaSa meu, cea vinovata de setul de cercelusi si pandantiv Swarowski= DYANNA MULTUMESC INCA O DATA, te pup cu drag!

acasa am primit de la sot o placa de par desteapta cu o gramada de sulane din alea care incretesc sau indreapta parul, care mai de care

avem o gramada de mancare in frigi, insa cum nepotica e la noi, si casa rasuna de chicote, Ari e super fericita, speram sa o mai tinem o noapte, mai ales ca maine e ziua ei, Stefi= asa ca le mai las oleaca sa se joace ca apoi sa mancam si noi de pranz cica



www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 26
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hellooooo !!!

Nu sunt mahmura

Asaaa sa dezvalui si eu mosul forumistic, taaaaaananam : Bianca !! a fost super fain, am trimis eu calul si a doua zi am primit prin curier un colet de la o firma, hmmm imi spunea ceva numele dar nu stiam de unde sa o iau, banuiam ca e Anamariame dar nu eram precisa, pana la urma am dat pe google si am depistat craciunita rapid !!
Mi-a placut incrucisarea perfecta !!

Cadoul a fost pe gustul meu: o caseta fff faina de bijuterii, din lemn, cu un mesaj care sa te binedispuna dimineata : Smile !!Why? because you can ! si doua coliere deosebite, unul verde ca smaraldul si altul combinatie de galben cu negru si alb, l-am si inaugurat la petrecerea de Craciun de la birou


Si ma bucur ca nu am dat gres cu calul, mai am comanda pt unul !!




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Avem o sarbatorita de seama astazi, draga si apropiata de sufletul meu, careia ii doresc tot binele din lume pt ca il merita cu prisosinta , chiar este o persoana deosebita pe care ma bucur ca o cunosc si imi este prietena :


MONNVAS

Sa ai o zi minunata si frumoasa ca si tine !!!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Olga, wowww ce cadouri frumoase ai primit !! ma bucur ca ai avut parte numai de surprize placute la fel ca si cele facute de tine


Mosul a fost darnic si cu mine anul acesta, am primit multe lucruri frumoase pt care sunt recunoscatoare

Si Ada a primit o multime de jucarii, mi-a spus ca anul acesta a fost cel mai frumos Craciun din viata ei pt ca mosul i-a adus fix ce si-a dorit !! inca nu i-am dat toate cadourile pt ca deja nu se mai poate imparti intre ele






Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

mon, la multi ani!

azi am fost la nasa unde au venit niste prieteni cu un bebe de 8 luni cu care ne-am jucat pana l-am obosit. C a vrut sa il luam la noi acasa...sincer, si eu la fel, dar mama lui nu prea a vrut.

am vazut ca ati deconspirat mosii. mosul meu nu a lasat nici un indiciu, nu tu expeditor, nu semnatura... cu exceptia numelui spiridusului pe felicitare. am zis olga si apoi am inclinat spre diana, apoi m-am hotarat la olga. cadoul- o trusa de farduri pe care am descris-o si folosit-o deja intens. multumesc! cred ca eu am avut parte de cel mai tanar si frumos mos! pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Chiar daca eu nu am participat la Moshul forumistic in acest an, l-am avut si eu pe al meu. Ii multumesc pentru gest, pentru ginduri, pentru bunatate si pentru colierul splendid pe care mi l-a trimis.

PS. Nu vreau sa fiu rea, dar Silvi mi se pare un pic nepotrivt fata de celelalte tufete sa spui ca Moshul tau e cel mai frumos si mai tinar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Si pentru ca Doamne Doamne a lasat 3 zile de praznic, vin si eu pe ultiuma suta sa aduc ganduri bune si urari cu bucurie. Am fost plecata in munti unde desi in prezentarea vilei iti oferea "di tati"...am stat fara net, fara prea mult tv, fara mai multe dar asta e...A fost bine pentru ca am vrut noi sa fie bine.

Am citit ca v-ati petrecut si voi frumos. Olga, ca de obicei cea mai cuminte, tanara si frumoasa. Sa fii asa mereu!

Maine merg la munca. Grea trecere...din munti la birou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Multumesc „si pe aceasta cale” pentru urari. Dau acum, la spartul targului, placinta cu praz si vin frantuzesc

Noi am petrecut azi ca pushtii: am fost in Afi, l-am bagat pe Inji la locul de joaca, apoi am intrat la film (Clopotica si secretul aripilor), apoi am mancat, apoi iar am bagat injinerul la locul de joaca. Rasul lui o fo cel mai fain cadou

Va tzuc si va urez petrecere frumoasa in continuare.

GINA refacere rapida!

Mergi la inceput