Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Helooou! Io nu fac multe feluri de mancare, clar. Eu am traume, atata se spetea maica-mea de sarbatori, mai ales de Craciun, atata intorcea casa pe dos, framanta cozonaci, facea 20 de feluri de mancare (ce sfarsea aruncata pe jumate), atata se stresa si panica ca "nu-i ajunge timpul" incat eu mi-am jurat ca o sa tratez sarbatorile doar cu puuuutin mai mare atentie ca zilele obisnuite...Deci da bradutz impodobit, cadouri, niste aperitive, salate, cateva feluri de mancare mai "festive" dar nu intors casa pe dos si cocalit 3 zile, asa ceva nu e de mine.

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Nici eu anul acesta nu ma pregatesc cine stie ce de Craciun. Am facut bradutul, cumparaturi si mergem la socri. De revelion ce o sa ma pregatesc, caci vin ai mei sa facem revelionul impreuna.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Lista Mosului:

1.Ilinca
2.Bianca-primit
3.Novus-primit
4.Dodo_pui-primit
5.Anaan
6.Silvia8
7.Olishka
8.Pisik
9.Bebe_shtrumf
10.Alex_Andra-primit
11. Anca
12. Gina2008
13. Anamariame
14. Dyana27


Propun ca "de" maine sa intre fiecare participanta si sa scrie in dreptul numelui cine a fost Mosul ei, daca s-a prins din prima de la cine e, etc, etc, multumiri ....Asa mai prelungim nitel jocul, cu voia umneavoastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Salutare si Sarbatori fericite!

si noi suntem in grafic cu o ciorba, fripturica si dulciuri multe: tort de crema de zahar ars; napolitane umplute si 2 randuri de cozonaci,pe motiv ca primul tur a fost servit cald cald cald!

am cam obosit, in bucatarie si prin casa, netul nu ne+a mers de 3 zile, azi au aparut si baietii intr_un final;;;;;;
Mosul nu ajunge la noi in seara asta, pe motiv ca nu a gasit costumul, asta e, o sa lase cadourile sub bradur; de aseara de la colind insa a venit pe la matusi cu rikite si botosei mov de casadar,,,mandra era nedormita si a plans ca nu e papusica Ariel cu picioare, azi am mai dezbatut problema si a inteles ca Mosul face surprize, iar de ziua ei va primi multe papuselegrea negociere;

frumoase serbari, decoruri si costumase superbesper ca si copiii sunt fericiti, intr_adevar doamnele treb sa arate ce au facut cu picii, asta e tendinta, ca e la privat sau nu, in rest jos palaria, Bistrita rulz anul asta!

avem si o achizitie noua: una bucata pui femela lup, e vaccinat tot, Ari e super incantata! si noi la fel!

Mamicilor va doresc ca sa fiti inconjurate de persoane dragi si sa va relaxati si sa va distrati frumos, anul ce vine sa va prinda cu bateriile incarcate si dragostea sa pluteasca in casele voastre, respect si multa iubire; NASTEREA DOMULUI sa va readuca pace si iubire in suflete!va pup si va imbratisez cu drag!

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 26
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna fetele!

Ca si ilinca, pe ultima suta de m am luat brad :) O sa trecem la faza cu scos globuri "order by" secol, asezat varf si apoi... asteptat, sa vedem, vine mosul si la cei 3 "blanzi copii" sau ba?

Am vazut lista mosului, si rog pe roro sa ma treaca si pe mine la fetele "cuminti", eu am anuntat + pove la pagina 15 cum a sosit mosul, dar s-a suprapus peste pisilinca #2 si biletul din autobuzul 385 :))

Va doresc sanatate pentru toti, veselie si mai ales, puterea de a nu deznadajdui!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Andiaroro, foarte frumos gestul cum v-au pregatit cei mici micul dejun si cum au venit ei de manuta Bravo! Cred ca asta ar fi un moment de maxima fericire pentru mine...


Pisicogri, te-ai intors cu bebelina Ecaterina acasa? Cum a reactionat Pisilincu'? Acomodare usoara Ecaterinei in noua casa si voua cu noul membru al familiei


Kea, inca nu ne-am mutat la Frankfurt, la anu', ei zic de 1 mai, eu incerc sa aman momentul pana in iulie incolo, mai vedem... Acum sintem acasa la Bucuresti, am plecat joi 20 decembrie la 23:00 si vineri la 23:00 eram in casa Stam pana pe 7 ianuarie.

Faza in Munchen inainte de drumul lung: sotul se mosmondea cu GPS-ul si Ianis "Haide tati sa plecam, ca se inchide Buculesti-ul...!"

Novus, Anaan, multa sanatate! Sa-i veniti de hac racelii inainte de sarbatori!

Inapreda, am vazut pozele! Impresionant, sigur e serbare de Craciun si nu e reprezentatie de teatru? Maaama, cate bucate ai facut!


Si noi avem pregatite cadourile, demult, si asteptam sa le punem sub brad, sa vina mosu!

Craciun fericit! Sa fiti inconjurati de oameni dragi , sa fie pace in casa si in sufletele voastre, si parfumul de vin fiert cu scortisoara, cozonaci aburinzi si portocale sa dainuie inca mult mult tmp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Craciun fericit!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Craciun fericit! Ce v-a adus Moshul?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 31+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Craciun fericit! Ce v-a adus Moshul?



Mosul noua(adultilor) ne-a adus bucurie in ochii copiilor si chicote de veselie...dovada.



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Craciun fericit! Ce v-a adus Moshul?



Mosul noua(adultilor) ne-a adus bucurie in ochii copiilor si chicote de veselie...dovada.



Nici mie nu mi-a adus Mosul acasa decat o pereke de papucei... Noroc cu elfii prieteni care si-au adus aminte de mine. Multumim pe-aceasta cale! La tati moshul a fost ceva mai darnic, akizitionase ceva kestii din timp. Dar traista moshului tot cu cadouri pt Adela a fost plina in cea mai mare parte. Nu i le-am dat pe toate pana la urma... am mai oprit kestii mai mici, pe care sa i le mai dau in zilele urmatoare, pe masura ce se mai plictiseste de ele. Acum nu stie cum sa se imparta intre casuta papusilor, castelul Aurorei (din lego) si carticica cu printese de la Moshul pisicesc. Restul sunt in stand-by deocamdata!
A venit Moshul si pt Victor. Sper ca el sa nu se grabeasca sa vada ce i-a adus! Azi implinim 32s.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 32+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Io am primit o pijama moale si haioasa si 150 de euro de la soacra...numa buni sa merg joi sa-mi achit o restantza la banca sa nu ma prinda anul nou datoare;))) Bine, poate mai ramane si sa-mi iau ceva:))
Cu Sophia au fost foarte darnici tot elfii de pe pe forum, materializati in cateva tufete carora le multumesc again and again
Aaaa, dar sa dezvaluim moshii, nu? Eu cand a venit curierul nu eram acasa asa ca i-am zis lui huzband sa deschida pachetul sa spuna ce am...si-mi tot descria cerceii la telefon;)) Zic:"dar de la cine sunt?" "Nu scrie pe colet!" Eeeeei, mister mister, dar sa stim si noi:)) Apoi a zis ca este si o felicitare semnata "Amalia" si m-am prins!!
Deci moshul meu: Alex_andra care mi-a trimis niste cercelusi si un medalion foaaarte frumoshi si ciocolatzele pentru Phi la care m-am dedat si eu Multumesc inca o data!

Mergi la inceput