Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

La multi ani fericiti SILVIA

Sa stapaniti sanatosi si fara incidente masina

Eu am avut o perioada super agitata, incep sa-mi revin, din seara asta intru in bucatarie. astept sa se trezeasca copiii, sa facem biscuiti pentru Mosul
Vreau sa mai pun si racitura de curcan la fiert, n-am facut niciodata, sper sa iasa

Luc a fost cam timid la serbare, a zis poezia, dar mai incet, la plugusor, nu si-a gasit clopotelul si nu s-a mai dus in mijloc cu baietii, dar a fost ok pentru prima serbare.

Ieri am reusit sa trimit si cadourile si alimente pentru copilasii de la tara, m-a ajutat Dumnezeu si am strans destule. Inca mai ramane sa mai fac eu un drum, ca mai am ceva hainute.

Dodo: ma bucur ca aveti asa oameni alaturi

In schimb, sunt data peste cap de cand am aflat, Raul baietelul de la umanitare, iar este in spital in coma , o sa va rog sa va rugati pentru el, are mare nevoie!




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8

salutare!
vad ca e foarte liniste pe aici...pe unde umblati?
eu am avut o zi linistita azi. dupa multa vreme am lenevit.
am intrat doar ca sa va dau de baut
1. astazi este ziua mea.
2. ieri mi-a sosit noua masina, un renault simbol.
asadar

silvi mama CRINEI

august2012

Povestea CRINEI


La Multi Ani, Silvia! Sagetatoare sau Capricoarna?
Sa aveti numai drumuri frumoase si sigure cu noua masinutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

Ultima varianta???????

Lista Mosului:

1.Ilinca
2.Bianca-primit
3.Novus-primit
4.Dodo_pui-primit
5.Anaan
6.Silvia8
7.Olishka
8.Pisik
9.Bebe_shtrumf-primit
10.Alex_Andra-primit
11. Anca Nicolae -primit
12. Gina2008
13. Anamariame-primit
14. Dyana27-primit

Si rugam completare... nu mai stiu, parca Silvi si Pisik au primit...???

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
APRILIE 2011



Heeei, eu primit Moshu', am relatat pe larg! Doar ca nu stiu sa inrosesc, ia inrositi-ma voi, va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

multumesc din suflet pentru urari, inclusiv pentru cele de pe fb. astazi e ziua fratelui meu. sa-mi triasca!
azi am fost la tara unde a venit deja mosul iar C e tare fericita.
eu nu prea am ce sa va spun despre meniuri si pregatiri pentru ca eu am luat totul gata pregatit de la tara de la socra si mama mea.
prima zi de Craciun primesc socrii mei finii si mergem si noi la ei la masa, a doua zi mergem la nasa.
si ca sa ma laud, am mers astazi prima data cu masina si se descurca destul de bine chiar si pe zapada si cu un motor asa mititel de 1.2.
sa aveti maine spor la colindat iar mosul sa fie darnic pentru toti.
pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

si am uitat:
1. la mine mosul a venit...o parte din cadou l-am postat pe fbmultumesc inca odata dragului de mos
2. sunt capricoarna. dar chiar nu stiu ce inseamna asta. nu citesc/ascult niciodata horoscopul si nici nu cred in asa ceva. e un subiect totul neinteresant pentru mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

La multi ani, Silvia!

Kea, pregatirile mele craciunesti n-au avut nimic neobisnuit: curatenie, meniu putin diversificat (supa, sarmale, salata boeuf, tarta cu mere, prajitura primita de la o vecina), pentru ca nu am niun chef de bucatareala anul asta (sarmalele le face barbatu-meu, de exemplu). Maine am copii la colindat, dupa aceea vin ceva rude (socrul, cumnatul cu familia) in vizita si apoi mergem noi la nasii lui Andrei. Cam asta ar fi!

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Inca nu am citi in urma dar las link la serbarea lui Ian:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.498816333475114.105053.176705709019513&type=1

Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

La multi ani Silvi! La multi ani si fratelui tau! Sa aveti viata lunga si frateasca impreuna.

Kea, in 24 e ziua socrului, motiv pentru care ziua asta e arvunita in fiecare an. Sau, ma rog, a fost. A fost pina in anul in care a plecat mama mea Sus. Stiu ca si-a petrecut ultimul Craciun cu ei. De atunci, am decis ca musai Craciunul trebuie petrecut cu cine vrei, nu cu cine trebuie. Asa ca, miine seara vom cobori la ei dar, fara sa se stie, eu am invitat prieteni la noi, juma de ora mai tirziu. Ei, cica, vin la colidat, noi ne scuzam si ne simtim bine acasa la noi. Stiu ca sint...machiavelica dar...imi asum. Nu mai am disponibilitatea sufleteasca sa "fac frumos" in seara de Craciun. Stiu ca se ghiceste ca nu-l am la suflet pe socrul meu. Asa e.

Mincare: zama de more, sarmale de post , piftie, friptura de porc si de curcan, boeuf, oua umplute cu peste si cu ficat de pui (2 sortimente), cirnat de casa si, fix inainte sa vina musafirii, pregatesc o salata cu fasole (stiu ca "nu e voie" dar nu ma intereseaza) cu ceapa rosie si rucola, una de ton si tartine cu somon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

REvin ca am uitat vinetele si porumbul cu maioneza.

***

Sanatate voua, familiei, prietenilor, cunoscutilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Inca nu am citi in urma dar las link la serbarea lui Ian:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.498816333475114.105053.176705709019513&type=1

Revin.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







Ina, am admirat bradutul Ian, care este fermecator in orice ipostaza, dar serbarea in sine mi-a emanat un aer de Cantarea Romaniei, modernizata, occidentalizata, dar tot Cantarea Romaniei! Dumnezeule mare, ce desfasurari de forte! Un asemenea spectacol cere ore si ore de repetitii... mi se pare exagerat si aducator de amintiri din vremuri pe care credeam ca le-am depasit.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput