Burtici de mai-iunie 2013 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piticutz spune:

va salut din nou, burtici!

n-am mai intrat aici de cateva zile si mi-a luat timp pana am citit din urma ce ati scris voi de-atunci.

eu am avut niste zile foarte aiurea, am probleme cu sinusurile si m-a tras curentul vineri dupa amiaza in ceva vreme, asa m-a durut capul (numai partea dreapta), ochiul mi-a lacrimat, nu am putut lua nimic sa-mi treaca asa ca am asteptat sa treaca de la sine...am stat doua zile cu perna cu orez calda peste ochi, plus noaptea dintre ele, la fel.Asa m-a durut, pulsa cand ma miscam din loc, of, bine ca a trecut.N-am putut sa stau sambata la lucru, ieri am sunat ca nu merg, acuma azi nu am ce face decat sa merg, ca ma simt mult mai bine.

joia trecuta am mers cica sa facem dublu testul acela de care vorbiti si voi pe-aici dar am sfarsit prin a opta pentru un altul, mai nou pe piata si cica cu rezultate mai precise decat dublu testul; doar mi-a tras sange.Se numeste "Cell free fetal DNA testing".

vineri am fost la medic, la vizita de 12 saptamani, l-am vazut pe baby, i-am ascultat inimioara (171 de batai pe minut), toate sunt bune, multumim celui de sus

alte noutati pe la noi nu sunt, curand o sa facem bradul si saptamana trecuta am visat-o pe bunica mea (raposata) facand cozonaci, spunandu-mi: " vezi ca-i cald inca, mai stai putin, nu-l manca acuma" :)

am vazut si pozele cu micuta balerina, doamne, ce frumusete de fata, ce gratioasa si dragalasa !

ma duc sa ma pregatesc de mers la lucru, revin maine
va doresc noapte buna la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Vicky- eco cardio la bebe asa vrea medicul, asa ca nu refuz :)
Abia astept sa se umple lista cu carucioare roz sau bleo!
Si noi credem ca o sa avem un Vlad Alexandru, vedem joi . Oricum nu amnume pt fata si nu am idee deloc.
Noapte buna

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

buna seara!!!
in sfarsit stau si eu in pat!!!
azi am fost iar numai pe fuga si mai toata ziulica in picioare iar urmarea este o durere mare de spate si una si mai mare de soldul drept!
cum calc in piciorul drept simt ca cedez de durere si schiopatez mai rau ca o babuta iar cum e si moda de altfel m-am ales si cu o durere de cap insuportabila

Crina ma bucur ca au iesit bune analizele
Vioika nu am apucat nici pe tine sa te felicit pt rezultatele bune! ma bucur enorm ca totul e bine si de acum nu trebuie sa faci altceva decat sa te odihnesti mult si sa ai incredere in Dumnezeu ca totul va fi bine!

Madd11ee ce frumoasa esti si ce silueta de invidiat ai
ai sa vezi ce contur va prinde burtica de acum si cat de frumos se va vedea la cat esti tu de trasa prin inelus

Flafi iti raspund aici la intrebarea de la poza.
nu am facut camera bebelusului inca. e patutul fetitei mele, ea inca doarme in el ca e foarte activa noaptea

Ankylya ai o burtica
mie nu mi se pare mare deloc ci doar frumoasa

Mcoca sper sa apuc maine sa fac si e cornuletele acelea...am ma mancat si eu pe undeva si mi-au placut f tare!

la noi ninge de vreo cateva ore continuu
si ieri si alaltaieri a mai nins dar nu destul cat sa se aseze peste tot.
eu tot astept sa iesim cu sania dar cine stie pe cand va fi ....


nu am apucat sa citesc tot din urma asa ca nu mai stiu ce sa mai spun...
ma pun la nani ca nu mai rezist cu durerea asta de cap
va pup si va doresc o noapte linistita

si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Recunosc, ma simt mai bine, ca nu sunt singura burtoasa. Azi ma intreba cineva daca stiu ce e, baiat sau fata. Iar cand i-am zis ca nu stiu, se mira - ca deh, la catai burta!!
La 12 saptamani, dragutelul meu nu a vrut sa se arate sub nicio forma. Inca, se mai si apara cu manuta la fata, iar picioarele bine stranse. Si s-a mai intors si cu spatele!
Urmeaza sa am un control acum pana in Craciun, si echo de trim II la care sigur se va vedea, pe la 23sapt si ceva, aproape 24, ca n-am gasit loc altfel.
Piticutz, mi-am tras pe frunte si urechi o super caciulita, ca ma tem de raceli, si o dau jos cand ma apropii de serviciu ca e ca de ski. Pe aici bate vantul, iar daca trebuie sa astept autobuzul, e raceala sigur, daca nu ma ingrijesc.
Flafi, as face si eu ecocardio la bebe, dar mi s-a spus ca trebuie sa astept morfofetala trim II, 18-24 sapt, asa ca in ianuarie abia.
In rest, e nebunie la serviciu, am iceput sa ma stresez, si apar tot felul de dureri. Am de la o vreme dureri foarte joase, de bazin. Sper sa fie ok. Nu se intareste burta, cel putin nu simt.
Aveti grija de voi, va pup!
Noapte buna!
16 sapt fac maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Neata!!

cine pofteste la un ceai de fructe?
am si paine prajita cu unt si gem, pentru cele flamande asa de dimineata ca mine
am visat azi noapte ca mancam asa ceva ....nu ca nu as mai fi mancat de demult , acu 2 dimineti am avut acelasi meniu la micul dejun dar

nu am somn de la 5 fara ceva
m-am trezit sa imi invelesc puiuca si uite ca nu am mai adormit.
intre timp a ajuns si sotul de la munca dar omul nu re chef de stat la vorba cu mine ca doar ii e somn asa ca am venit la bucatarie si mi-am facut sa mananc....
astept sa se faca ora 7 sa merg la cumparaturi ca bate vantul in frigider si pe urma bag si o tura de sala asa ca de dimi

aseara eram happy ca ninge dar cand m-am trezit si mi-am aruncat un ochi la geam ce sa vad ? nimic .....sa topit si cea de aseara, iar eu speram sa ies cu sania

Kris am uitat aseara sa scriu si de printesa ta balerina
e o frumoasa si o scumpa
cred si eu ca esti mandra cu o asa domnisoara

acum va si sa aveti o zi cat mai frumoasa !


si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dimineata!
Mycya vin eu la un ceiut! Si eu sunt la micul dejun doar ca eu am avut pofta de iaurt cu musli si cu o lingura de stafide.
Copiii mi-au plecat pe la scoala si gradi.In sfarsit Dragos se duce la gradi ,dupa ce a stat 2 saptamani acasa si l-am indopat cu tot felul de ceaiuri si siropele.Acum le dau cate un catel de usturoi dimineata la amandoi ,sa speram ca in felul acesta tin racelile departe.
M-am uitat si eu pe pozele voastre. Sunteti numai frumoase ,tinere si trase prin inel toate! Nu mai zic de burtici ca tare mi-e drag de ele!
O zi buna va doresc!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina27 spune:

Buna dimi :* cum va simtiti azi? eu sunt ceva mai bine, dar aseara mi-a fost rau...tot molesita, fara puteri si cu senzatii de voma.bine ca au trecut.
va pooop si va doresc sa aveti o zi excelenta. :)

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Buna dimineata fetelor,eu de la ora 4 nu am mai adormit.Am fost la baie cu pisu,si asta a fost somnul,m-am tot foit in pat pana s-a facut dimineata!
Printesa balerina este superba,sa-ti traiasca!
Fetelor eu am burta mare,mai ales seara,si tind sa cred ca e baiat,dar voi vedea peste 2 sapt.

15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

Neata fetelor si aici este frig afara am deschis geamul sa las sa se aeriseaca cat mai stau in pat dar nu mai merge cu statul in pat cu geamul deschis sa simt racoarea diminetii ca simt gerul diminetii asa ca am inchis la loc ca imi este tare frica de raceala. In rest eu sunt bine cred ca azi o sa ma pun sa fac carmati nu prea ma incanta toata munca dar daca vrem sa mancam carnati buni si nu din comert trebuie sa muncim. Aseara am facut placinta cu mere un desert bun. usor si rapid.
va pwp.

*****************
Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Hello,

Nu am dormit toata noaptea, m-am trezit de mii de ori, si toate astea din cauza lu Simcri :D. Am visat ca am unoscut un tip Miki, fost iubit de al ei, care se plangea ca a fost lasat de Simcri cand el a plecat in Canada, si apoi ea s-a maritat cu Sam. Giiz, o intreaga telenovela. In vis a aparut si Simcri care e blonda cu parul mediu si buclat.
Na, ca sa vedeti de ce nu dorm eu noaptea.

Azi si la noi e un pic mai cald. 5 grade de dimineata.

Wow Ankylya, deja faci carnatii!! Spor la treaba. Eu cred ca ii fac pe 15.



Vicky si Printzesone


Mergi la inceput