Burtici de mai-iunie 2013 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Mai Mcoca, tu vrei sa ne faci pofta?
Kris ai o minunatie de fetita - de fapt asa-mi imeginez si sper sa am o fiica frumoasa si cu gene luuungi. :)
In privinta burtii eu, pana acum am pus 0.5 kg de cand am aflat ca sunt insarcinata, insa burta mi-a crescut si se cunoaste ff bine. Cand m-am dus la control, la 12 saptamani doctorita m-a intrebat daca a miscat copilul, iar eu i-am raspuns "cum sa miste, dna dr, dar am 12 saptamani?". Promit ca azi pun la incarcat bateriile la aparatul foto si maine ma trag si eu in poza sa ma vedeti. Eu v-am vazut pe toate si sunteti frumoase toate si copiii vostri asemenea.
Madd11e mie chiar imi pare care arati a mama de fetita, nu stiu de ce, nu ma pune sa-ti explic.
Azi cred ca o sa mergem la un mic shopping de mos Niculae.
Abia astept.

Va pup.


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Iris1211, iti multumesc!
Sa-ti dea Bunul Dumnezeu ce-ti doresti , dar sa fie sanatos/oasa, in primul rand!



Kris mama Biancai Maria (26.01.2005) + 10s+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Iris, eu ma simt, asa, mama de fetita..Nu prea am sentimentul ca o sa fie baiat, nu stiu de ce,nu pot sa imi explic..Dar nu zic nimic, inca imi las sotul sa viseze ca va face numai baieti:))
Eu stiam ca la fetite se ia in greutate mai mult, te maresti..dar aud tot felul de pareri acum..inclusiv a mamei mele si a unei prietene care nu au luat decat 8-9 kg pe sarcina..Iar prietena asta a mea are doua fete chiar:)
Intre timp, astept cu nerabdare controlul..e clar prea devreme sa imi zica ce e..Dar pot spera:)

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Eu sunt derutata, deoarece multi ma vad mamica de baiat. Mama mea mi-a facut chiar testul cu sarea in par si mi-a iesit tot baiat. Chiar m-am obisnuit cu ideea ca vom avea un samburel, nu o samburica, desi, in sinea mea, asa cum am spus si mai sus, imi imaginez o fetita ochioasa cu gene lungi si par ondulat, asemenea sotului, nu mie.
Cu toate acestea, avand in vedere ca 3 ani ne-am chinuit sa avem acest copil, chiar nu mai conteaza ce e, numai sa fie sanatos.
Pe 14 decembrie o sa vedem ce va fi, pana atunci ...suspans.

va pup.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marie21 spune:

salut burtici! tare harnicute mai sunteti,cat am tras eu un pui de somn ati si deschis un nou capitol.sa va dea doamne-doamne ce va doriti voi eu o sa fac o supa cu galuste ca mi-am luat gris,as fi vrut sa fac si un pic de budinca tot de gris cu lapte cum facea mama,dar nu am dulceata va pwp si o seara buna sa aveti toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Exact, Iris, important e sa fie sanatos..Nu mai conteaza ce e..Mie imi place sa glumesc cu sotul pe tema asta, iar parerile sunt foarte impartite si la mine..Dar chiar nu conteaza..Important e sa avem bebei sanatosi si frumosi ca noi:)

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Nu e prea devreme ... la 12 sapt ar trebui sa se vada...toate prietenele mele au aflat la 3 luni ce au ...si eu ma duc vineri la morfologie si cer sa-mi spuna si sexul ... mergem toate la acelasi medic pt morfologii la o clinica particulara unde are un eco f performant . Cum zici tu ca simti asa am patit si eu la fetita...toata lumea zicea ca e baiat ca nu mi-a fost rau, ca am burta nu stiu cum , dar in sufletul meu am stiut ca nu e baiat...acum simt ca am un Andrei mic in burtica , dar va spun mai sigur vineri


Citat:
citat din mesajul lui Madd11ee

Iris, eu ma simt, asa, mama de fetita..Nu prea am sentimentul ca o sa fie baiat, nu stiu de ce,nu pot sa imi explic..Dar nu zic nimic, inca imi las sotul sa viseze ca va face numai baieti:))
Eu stiam ca la fetite se ia in greutate mai mult, te maresti..dar aud tot felul de pareri acum..inclusiv a mamei mele si a unei prietene care nu au luat decat 8-9 kg pe sarcina..Iar prietena asta a mea are doua fete chiar:)
Intre timp, astept cu nerabdare controlul..e clar prea devreme sa imi zica ce e..Dar pot spera:)

11+


Mami de Bianca 07.05.2008 si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

O sa vad daca sentimentul meu e bun:) Eco pentru dublu test o fac la 4d..si o sa am 11sapt si 4zile..Poate am noroc si se vede..Am inteles ca acum depinde foarte tare de cum sta copilul in burtica..
Eu am avut un vis acum ceva timp, ca stateam cu o fetita vorbareata si creata in brate si ca eram din nou insarcinata si se lauda sotul ca in sfarsit are si el un baietel care sa ii semene..Ca prea seamana cu mine fetita..Eh, de atunci in capul meu e doar asta..ca o sa fac o fetita brunetica si creata:)

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

Madd11ee multumesc nu m-am suparat pentru negativul ca se mai intampla suntem oameni si trebuie sa fim intelegatori te pwp
Eu cu toate ca imi doresc foarte mult sa fie fetita am sentimentul ca este baiat dar asta este daca o fi baiat o sa il iubesc ca doar este al nostru.
Vicky sa va povestesc si eu o faza tare cumatra mea dupa vreo 2 luni dupa ce a nascut prima fata se duce la munca nu stiu ce sa vorbeasca cu secretara si se intalneste pe hol cu o colega si aia "vai ce faci cum te simti mai ai pana nasti" cumatra mea sa moara de inima a venit acasa aproape plangand ca ea e grasa si ca lumea zice ca are burta mare. Dar sa va zic ca ea in sarcina a luat vreo 13kg si dupa ce a nascut avea 54kg a ramas cu putina burtica dar nu sa crezi ca ca este gravida ca intr-un fel arata burta cand esti gravida si altfel arata dupa ce nasti.Dar eu cred ca ar fi bine sa nu ascultam ce zic alti daca noi ne simtim bine in pielea noastra este cel mai important.
va pwp

*****************
Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna seara!

Kris, felicitari pt fetita! Imi dau seama ce ai simtit tu cand ai vazut-o pe scena raportand la cat de bucuram noi cand Matei danseaza sau face un lucru minor.

Azi am facut mancare si apoi cumparaturi pt mos Nicolae :) M-am simtit un pic mai bine decat ieri chiar daca nu am prea dormit din cauza vremii si a sotului care era de munca.

Si la mine se cunoaste destul de bine burtica, mai ales seara. Comparativ cu sarcina cu Matei acum "a rasarit" mai repede.

Legat de sexul copilului, asa cum am mai spus, o sa ne bucuram orice va fi.. eu mi-am dorit ft mult baiat la prima sarcina si mi s-a indeplinit :) Mai mult ne strezeasa cei din jur cu intrebarea - dar ce este? Plus multe presupuneri. chiar ieri m-am suparat si le-am spus parintilor ca daca continya asa vom afla la nastere ce este : D. bine, nu am eu rabdarea asta :)

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 13s+

Mergi la inceput