Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(17)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna.

Andreea, noi petrecem revelionul acasa si chiar azi ma gandesc la un meniu - salata de vinete, salata de pui cu ciuperci, tartine cu somon, masline, toba, lebar, cascaval, rosii, castraveti,ardei; felul 2 - copane cu cartofi la cuptor si carnati, desert - tarta cu fructe, salam de biscuiti, ciocalata de casa. La asta m-am gandit eu dar trebuie sa discut si cu sotul.

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 16s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Si eu m-am gandit sa fac salata boef,salata de telina,oua umplute,toba,leber,mezel...friptura la cuptorcu cartofi...si desert ma gandeam la un tort cu crema de zahar ars si mere...
Doina cum faci salata de pui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Un piept de pui fiert, un borcan de ciuperci intregi pe care le fierb cu vegeta, niste castraveti murati, putina ceapa - pe toate le tai marunt ca pt salata boef si le amestec cu maioneza si o lingura de bulion.

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 16s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

salutare!
si noi stam acasa de revelion, de cativa ani facem asa si a inceput sa ne placa.
Despre meniu: piersici umplute cu telina si morcovi, salata boef, salata de vinete, icre, tarte cu somon fume, piftie de peste, platou de branzeturi si mezeluri, friptura, prajitura tiramisu ... probabil o ciorba mai acra si mai avem sarmale in congelator (dar cred ca acolo vor ramane)

Andreea, vad ca mosul a fost foarte darnic cu Elenys ... eu vorbesc, ca i-am luat ieri iar o jucarie (orga), plus ca i-am comandat puzzle-uri si carti, care probabil ca vor sosi luni.
Doina, ai trecut de primul trimestru cu bine

spor la pregatiri!

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Maaaama ce meniu aveti voi!!!
Eu primesc piftia de la tara (ca a fiert-o maica-mea la foc cu lemne, sa nu consum eu butelia-asa a vrut ea) cred ca prajesc in noaptea asta niste carasi si apoi ii bag la marinat, fac o friptura (de porc) cu niste legume pe langa si cam atat...a, poate si un chec/pandispan...dar asta e doar plan, ca pana la revelion mai este...
O seara buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata!
Eu voi face sarmale,racituri (piftii),friptura de porc+carnati si supa. Nu mai fac salate (am avut de Craciun ) .Nu fac nimic special ca nu avem musafiri si nici noi nu mergem niciunde. Si nici chef de gateala nu am.

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Beau si eu cafea cu Ana ... sa nu mai fie trista. Ca sa fiu sincera, eu n-am chef de gatit niciodata, de aceea fac retete rapide pe cat posibil (dar asta ramane intre noi)

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Neata! Vin si eu la cafea!!! Inca suntem in pat in pijamale lenevim:)
Astazi ne-am propus sa mergem in oraselul copiilor
O duminica frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna.

yuuppyy.. am terminat treaba pe ziua de azi - am facut o tarta cu fructe, ciocolata de casa si un pui la rotisor din pieptul caruia speram sa fac salata cu ciuperci, dar s-a mancat tot inclusiv Matei a fost super incantat de "canie". Maine fac restul pregatirilor, sa fie proaspete.

Da, Cami, sunt in trimestrul 2 , ma simt bine si ma bucur ca nu am luat decat 2 kg . Are si problema mea cu colecistul ceva bun - faptul ca mananc mai mult salata.

Spor la treaba!
O zi buna!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 17s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
cafeluta, cappuccino (eu acum il beau) si un fresh pentru Doina.

astazi nu ne intindem la povesti, ca avem de lucru! A fost un an frumos, cu multe evenimente si situatii noi, care sper ca ne-a intarit si ne-a facut mai buni si mai intelegatori, mai rabdatori dar si mai increzatori in viitor.

Va doresc ca noul an sa va gaseasca sanatosi, in liniste si armonie, sa fie un an cu multe impliniri si dorinte realizate, sa fiti ingonjurati de oameni dragi si iubitori
La multi ani!

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput