Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(17)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
profit de concediul sotului si dimineata imi beau si eu un cappuccino in liniste, citind "stirile", de aceea am timp de "facut" cafea, cappuccino si fresh (pentru Doina)

Just_me, si la noi s-a intamplat la fel cu cadourile (unele le-am pus din nou in cutii si le va primi peste cateva luni, ca atunci poate se va bucura mai mult de ele). La noi luna decembrie a fost cu multe cadouri, ca i-am tot dat pe parcurs, el fiind mult bolnav, am zis sa nu se plictiseasca in casa. Reversul a fost ca de Craciun n-a mai fost impresionat de nimic. Din Kaufland am luat si eu din alea de lemn, dar eu la alea zic "incastre" (piesele au butoane si se introduc in gauri). Eu caut puzzle, din alea cu piese decupate care se potrivesc una in alta (cum este www.bebelogic.ro/gallery/image/177-puzzle-lemn-locomotiva-thomas/" target="_blank">asta dar sa fie cu mai putine piese )
Hadrianae, ce veselie trebuie sa fi fost pe la voi, cu atatia prichindei dornici sa-l vada pe mosul
Mari, sigur exista puzzle-uri prin librarii, dar eu n-am mai iesit la "cascat gura" de nu stiu cand si prin supermarketuri nu am vazut, de aceea mai intrebam pe aici

o zi frumoasa sa aveti

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata!
CAMI ,anul asta nu l-a vazut Maia pe mos Craciun,la anul! Noi nu mergem la gradi (deci nu am avut serbare cu mos) ,si nici acasa nu s-a imbracat nimeni,oricum Craciunul nostru nu a fost cel mai reusit anul asta

Noi avem puzzle de lemn cu 9 piese,6 fete pe care sa le faca ,l-am luat din Euro si nu a fost scump deloc. Nu mai stiu cat am dat pe el (mai putin de 15 lei),noi am luat cu animale,dar sunt si cu alte imagini.

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua.

Intru pe fuga ca parca nu-mi mai ajunge timpul. Azi a trebuit sa facem si niste cumparaturi si mancare pt copil si putin mai tarziu plecam la niste prieteni.

cami, ms pt fresh :* nu pot sa pun un site cu cartea ptca sunt pe mobil, dar incerc sa ti-o descriu :). Este o carte care contine 6 puzzleuri cartonate cu 6 piese spunand o poveste, de exemplu "Frumoasa adormita", este 25 lei si eu am vazut in Carrefour, Diverta si Toyplex. Cand mai intru pe laptop incerc sa-ti pun si site, daca gasesc.

Ma bucur mult de reactia copiilorla vederea Mosului si mai ales a cadourilor.

Matei s-a bucurat de ce a primit si cel mai mult de un halat-Tiger (il poarta non-stop) si de lego. Eu am primit o pereche de blugi cu talie mai joasa, sa incapa si bebe ( Cami, deci profita si bebe de cadoul meu :D).


Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 16s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor!
Craciun fericit! (imi cer scuze pt intarziere) si La multi ani pt toti sarbatoritii ce poarta numele Sf. Stefan! sanatate si tot ce va doriti!
Craciunul l-am petrecut in liniste in familie cu parintii nostri, iar ieri am avut in vizita niste prieteni cu 2 baietei, L s-a jucat frumos cu ei, nu zic nimic de macelul lasat in urma... mosul a fost darnic in special cu L, care a primit daruri de la toti cei care ne-au vizitat, de la jucarii la hainute, parca prea multe.. si.. ca sa fie interesata de jucariile primite, pe celelalte (marea majoritate) le-am pus in cutii si le-am depozitat pe balcon..
Ca tot vorbeati de puzzeluri, si L a facut o pasiune pt ele si se descurca destul de bine cu cele de 9/12 piese; aveti aici dovada
Cateva poze cu L de sarbatori gasiti la semnatura.Va

Nico, mami Larisa15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Doina, merci de info... am dat cautare pe google si am gasit carti cu puzzle. Acum stiu ce sa caut, sper sa ajung la Diverta.
Nico, n-am putut sa vad dovada,dar te credem

Edit:frunzarind net-ul dupa carti cu puzzle-uri am gasit ca astazi sunt reduceri la Teora cu 35% si am profitat
Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
Tot eu cu cafeluta si sucul de fructe, iar pentru Ana o ciocolata calda

Nico, am reusit sa vad pozele, ca de pe tableta n-am putut. Tiii, ce domnisoara frumoasa ai tu acolo si prietena cu mosul. Mi-au placut puzzleurile, par a fi de lemn. Unde ai gasit?

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna.

Cami, http://www.librarie.net/categorie/1434/carti/carti-puzzle
Primele 3 leavem noi si sunt supperr...

Gata... fug la treaba.

Va pup

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 16s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Neata!

Cami, puzzelurile de lemn alea de 9 piese le-am luat de la tarabe (cred ca-s chinezesti, dar ok); pe cele din carton de 12 piese "Deico games" l-am luat din kaufland, iar pe cele www.dtoys.ro/3-puzzle-animale-salbatice-1_romanian_prod31.html" target="_blank">D-toys le-am gasit in carrefour; iar cu mosul n-a fost tocmai prietena, cand a fost chemata n-a mers singura decat cu mine de mana ("haide mamii..")

Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna Doamnelor!

Reusesc si eu sa intru...Am pus cateva poze cu mosu la semnatura si cu ce a primit Elenys de la mos...

Ce faceti de revelion?
Va pup ma duc sa ii dau lui Elenys sa pape...

#5826947286611264434

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna fetelor!!!
Noi ne uitam la Antena1 are mirabela....se uita si fimea...
Astazi ne-am trezit la 10 ...am bagat la spalat...
Va dau si o cafea /capuccino si fresh!!!

ce pregatiti pt masa de revelion?
O zi frumoasa!

Mergi la inceput