Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(17)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Eu abia acum am terminat treaba. Colindatorii i-am primit intre pauze de salate, tort etc. Tudor a avut rabdare doar la o tura, apoi n-a mai vrut sa auda. La noi mosul vine dimineata, el l-a vazut la gradi, asa ca am zis ca acasa va gasi doar cadouri.
Sa aveti sarbatori frumoase, cu mese imbelsugate, copii sanatosi si bucurosi de cadouri, dar mai ales cu dragostea celor dragi

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna seara!
La noi a venit mosul!!! Elenys f.incantata cand l-a vazut!I-a spus poezii, i-a cantat mos craciun cu plete dalbe :)
Va doresc un Craciun Fericit!

Va pup!
Noapte buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Craciun fericit alaturi de cei dragi!!!!

Dau eu o cafea de dimineata si evident un fresh pentru Doina. 

Am vazut ca toate ati fost fooarte harnicute fetelor, bravo voua. Eu (si) anul asta trag chiulul pentru ca suntem la parintii mei, unde suntem musafiri:-).   
Un singur Craciun l-am petrecut acasa, si nu ne-a placut....

La noi a venit mosul aseara, cu o groaza de jucarii. Nici nu i le-am dat pe toate ca erau prea multe, i le mai scot pe parcurs, sa nu-si ia nasul la purtare. Nu ii e frica deloc de mos, stie ca primeste cadouri si asta primeaza inaintea oricarui sentiment de frica. Inainte i-am facut instructajul, i-am zis  ca trebuie sa asculte si sa raspunda la intrebarile mosului si la final daca vrea sa primeasca si cadouri multe trebuie sa faca ceva pentru mosul. Si cum ea nu  vorbeste bine deci poeziile si colindele pica, am hotarat sa ii arate mosului cum stie ea sa danseze. Cum a intrat mosul in casa, a inceput sa topaie in urma lui si imediat ce si-a pus sacul jos si a vazut un coltisor dintr-o casa de papusi a inceput sa dea din fund stanga -dreapta ca sa scurteze toata "procedura" si sa primeasca cadourile. Nu a prea fost cooperanta, in sensul ca s-a dus la mos , dar era numai cu ochii tintiti pe casa de papusi si nu l-a mai bagat in seama pe mos. Dupa ce a primit cadourile, nici nu l-a mai condus pe mos, i-a facut un pa-pa din camera in timp ce era aplecata peste cadouri... 

Am avut si serbarea la gradinita.....un fiasco total. Si acolo avea de executat 2 dansuri, dar i-a placut prea tare microfonul care statea stingher si singur in mijlocul scenei, asa ca a rupt randurile si a analizat microfonul in timp ce restul piticilor dansau. 


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

CRACIUN FERICIT!!!
La noi Mosu' a trecut asta noapte prin casa, a pus un trenulet pe sine si a fugit, nu l-am mai vazut. Ce e bine este ca de o ora jumatate Vlad este captivat, vagoanele se prind si se desfac, trenul merge si pe covor si pe parchet, asa ca nu ii mai trebuie altceva.
O zi minunata va dorim!!! (noi vom merge la cumnata la masa pe la pranz)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

CRACIUN FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI!!!

LA MULTI ANI, CRISTIAN/CRISTINA!!!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 16s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

CRACIUN FERICIT TUTUROR SI UN AN NOU PLIN DE REALIZARI SI BUCURII!!!

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]


Serbare la gradi
Mos Craciun la Ioana

2 Ani si 2 Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
cafeluta, cappuccino, fresh de portocale si o felie de cozonac ... asta de dimineata, ca restul servim mai tarziu

A trecut Mosul, cred ca Tudor il mai asteapta si astazi, nu neaparat pe mos, dar niste cadouri tot ar mai fi bune!
Mari, zici ca i-a placut trenuletul lui Vlad? Tudor a fost cam sec la cadouri s-a jucat putin si apoi a revenit la cele vechi. Lui Vlad i-a trecut de tot tusea? (T. mai tuseste dimineata la trezire)
Pianna deci Rebeca este o mica dansatoare Sa nu crezi ca la noi la serbare a fost mai bine ... cele doua dansuri au fost executate cu cateva mamici, ca altfel n-au vrut copiii (printre care si T.).
Andreea, ce dulce-i Elenys! e tot un zambet
Ana, cum a reactionat Maia la mos? Ziceai de "lipeala" in parc ... la cat de "sociabili" sunt amandoi o sa consumam ceva tuburi de lipici
Anca ce mai afce Ionut? a primit si el tren de la mosul ... ca era mare fan
Hadrianae, cum ese acasa? Am vazut poze cu Alexandru ... are o figura de smecheras dulce. (si noi avem tot 11kg)
Just_me ce a zis Dara de mos, a vrut pana la urma?
Nico, s-a "impacat" Larisa cu mosul? Si T. stie "Mos Craciun cu plete dalbe" si "Am plecat sa colindam", dar nu canta decat daca vrea el
Alynta, v-ati reunit de Craciun? cred ca-i mare veselie la voi cand vine modul
Doina, ce i-a adus mosul lui Matei? Bebe mic a primit si el ceva ... un pulovar calduros pentru burtica? Chiar voiam sa te intreb ce puzzle-uri are Matei din 6 piese, ca eu nu prea am gasit (avem de 2-4 piese si apoi de 24 ). Cand ai timp poate pui un link
Cameluska, am vazut pozele cu Ioana la gradi ce cuminti erau copilasii! Au facut si serbare sau doar a venit mosul?

sa aveti o zi frumoasa!

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata.
CAMI, Lui Vlad i-a trecut tusea de tot, si mie le fel.
Puzzle cu 6-9 piese am vazut eu prin librarii, si sunt bune ca sunt pe lemn facute.
Noi avem program de leneveala...nu prea avem ce face, la nasi nu mergem ca e baiatul lor mic bolnavior, la rude...am fost ieri toti la gramada, viitorii nostri fini sunt la munca...asa ca ne jucam in continuare cu masinute si cu trenuletul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

La multi ani!
Sper ca ati petrecut frumos si Mos Craciun a fost generos.

Cameluska, cel mai dulce fulg a fost Ioana!

Cami, ce frumos spune Tudor poezii!
E bine acasa, doar ca trece timpul foarte repede cu sarbatorile.

Si la noi a venit Mos Craciun acasa si toti copiii (3 nepoti din partea surorii mele, o nepoata din partea sotului si Alexandru, bineinteles) au fost extrem de incantati. Credeam ca o sa se sperie, dar era in culmea fericirii: "Mos Claciun, aduca cadou!!!"

Va doresc o zi linistita! Noi mergem la nasi mai tarziu.




Adriana, mama lui Alexandru

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

Hello
D a racit un pic , nas infundat ,muci .
Chiar daca a avut emotii la vederea mosului ,a vrut sa-l ia de mana sa-l duca la jucarii ; cand a intrebat mosul, cine stie poezii a raspuns "Dara "; a zis cu ajutor poezie ,si a fost incantata ca primeste cadouri .De jucat cu ele ,inca nu prea ,asa ca,am decis :pe viitor mai putine jucarii ,sa se bucure de ele .
La D ii cumpar puzzle din lemn din Kufland ,am luat si unele cu mijloace de transport ,au pana in 9 piese .
Distractie frumoasa in continuare

Mergi la inceput