Fluturasi minunati de mar-apr 2011 (30)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza Natiune!!!
La multi ani Romancutele mele dragi, oriunde va aflati!!!!

sper ca nu v-ati suparat ieri cand am bolduit intrebarea si am zis ca-i oridin..vroiam sa fiu in spiritul sarbatorii de azi...ba mai mult chiar intrasem in acest spirit ca saptamana asta de 2 ori m-am intalnit pe ghencea cu convoiul acela de tancuri,taburi si toate cele..cand se retrageau de la antrenamente...chiar mi-au placut..insa annei nu prea...ca se plicti in masina si ce taraboi a facut

Somleac ma lasi fara cuvinte....as vrea sa fiu o molie si sa stau sus pe un dulap la tine-n casa sa va vad pe toti cum stati si faceti diferite activitati....si sa masor decibelii de la voi...am zis molie ... ma gandesc daca as fi musca ....m-ai pliciui imediat...ba ai si zice vai o musca pe vremea asta si poc....
off ai grija de tine cu sanatatea , ca esti staplpul lor
uite iar te-a iubit DD ca ai reusit sa opresti la timp...
cam mult te costa la dans..insa ma crezi ca sunt sigura ca faci tu ceva si tot ii duci....m-ai intristat putin cu Daria si ugg-urile..daca as fi putut chiar azi i as fi cumparat eu o pereche....am si eu una mare si stiu cum e cu moda asta...poate totusi te uiti la vreme si daca nu ninge renuti la cizmele de zapada ale baietilor...
a, am notat aconit-ul ..mi-l recomandasei si data trecuta....am asa multe intrebari sa iti pun dar nah ca acum le-am uitat...nu despre remedeii de boli...mai mult despre granulele astea in sine....

gata merg sa citesc un pic..nu mai scriu la nimeni..ca parca nu stiu ce sa zic....pt fiecare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata si LA MULTI ANI

somleac, multa sanatate complicat cu serbarile astea, poate gasesti costume de la cei de anul trecut ma gandesc..sau cei mai mari care nu le mai folosesc..si ghete speciale, dar ce unele normale ce au ? off complicat..ce dansuri fac ?
multumesc de info cu homeopatele, insa e deja pe antibiotic si eu nu sunt acasa ca el, s-a ocupat maica-mea..otita nu stiu decat ca e cronica si ea a treia in 2 luni..eu banuiesc ca are lichid acolo in spatele timpanului..mi-e frica si de extractia lui si de acele tubusoare ca am tot citit si cica se perforeaza timpanul..dar voi vedea saptamana viitoare la consult..ma oftic ca pierde pregaqtirile de la gradi de mos, ca aveam planuri sa-l dau din ianuarie la inot si nu stiu daca va mai putea..sunt suparata pe dr care l-a operat a putea sa ne informeze mai mult si putea sa-i rezolve problemele prin interventia care a facut-o, vedea exact ce e acolo...
om vedea ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi!!

am praji la cuptor aproape gata... deci cine doreste???

mada, nu as mai prea vrea sa intru in detalii ...am avut o luna destul de grea cu boli dar acum suntem mai bine.

am inceput sa folosim baby haler care vad ca este ff bun si L il accepta. aerosolul nu vroia sa il accepte nicicum....

intrebam: 1.voi ce faceti azi de mancare??
2. cand faceti bradul??
multumesc.
deea ti-am raspuns la PM.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

La multi ani dragele mele mamici de 1 Decembrie!
Roxy,lentile de vedere ca eu sunt mioapa,nu imi iau d- alea colorate,nu sunt o necesitate pentru mine.Rares e mult mai bine.Ieri s- a simtit f bine,a fost f incantat ca a fost ziua lui si ne- a facut tati o surpriza cu un tort cu Zumzarel,pentru cine stie cine e ,e o albinuta.
Maduta ai pm.
Deea multumesc pentru felicitari.Am emotii cu repartitia ,dar simt ca va fi bine.
Somleac,offf mami,ai mare grija mami cu sanatatea,nu esti de fier si ai 5 comori care au imensa nevoie de tine.
Mor de ciuda ca banii astia sunt insuficienti si cu to#539;ii avem probleme.
Lavi pupici dulci,sper ca acum sunteti bine.
Miki tinem pumnii sa iei examenul.E tot examenul ala de limba straina pe care l- ai mai dat?
Delia la multi ani pentru Dodo,sa fie sanatoasa si norocoasa
Miki la multi ani si pentru Andra a ta,sa fie sanatoasa si norocoasa.
Ieri a fost o zi frumoasa,am petrecut- o frumos in familie si am primit de la sora mea un album foto cu Naty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Lavi,tu si Maduta mi- a#539;i facut pofta,plus ca a inceput sa emit#259; si Magic fm,a#537;a ca azi mergem sa luam bradul de unde il avem depozitat si il vom impodobi deseara toti 3.Abia astept!
Lavi,mi- am imaginat eu ca nu vrei sa vb,offf.Aseara ne uitam pe fb si imi zice sotul: eu o cunosc pe Adina,Adina dar nu stiu de unde ca nu ii asociez fata cu numele?:)))M- am amuzat copios. Iti trimit un pm.Pupam pe toti 4.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

andreea si eu de abia astept sa facem bradul!!dar si mai tare ma face fericita entuziasmul iasminei parca anul acesta (la 5 ani) realizeaza multttt mai tare decat pana acum!!! de abia astept anul acesta am reusit sa schimbam culorile... mov inchis (spre maro, auriu) cu albastru turcoaz si argintiu
ti am raspuns la pM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

bbyasmi, noi facem bradul in ajunul Craciunului, niciodata nu l-am facut altfel, mi se pare ca pierde din farmec ma bucur ca sunteti mai bine cu sanatatea
de mancat, nu stiu sa te ajut ca n-am facut nimic..s-a ocupat mama de copilasi, iar eu mananc ce gasesc prin frigider la maicamea, adica d'astea reci mai mult acum imi fierb un ou..
mandreac tot examenul ala nenorocit este..nu stiu daca il iau nici acum, ca n-am alocat timp suficient, iar cu ingrasatul porcului in ajun nu prea merge aici.. si nu am unul, ci 5 in total de dat.. ziceam eu ca ma apuca pensia..
multumim fde urari dar eu n-am sarbatorit-o pe Andra..nu m-am gandit ca poate veni de la Andrei/andreea numele ei cand i l-am ales..citisem ca ar veni de la Andrada, un nume grecesc..o sa o serbez de Sf Ioan ca Ioana i-am pus ca nume de sfant..

mi-e dor de copilasi de nu mai pot, nu cred ca am mai stat departe de ei atatea zile pana acum..maine vroiam sa plec devreme la ei, ca l-am inscris la un atelier pe vlad de facut tort de cioco si spus povesti..si voriam sa merg cu el, insa cred ca mai trag si maine tare si o las pe mama sa se duca cu el..
off si saptamana viitoare o sa dorm pe la servici ca am inchidere de luna..si pe urma examenul..si uite asa ma trezesc libera direct de Craciun fara nimic pregatit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Urasc itouch ul,am scris mesajul si cand sa trimit loc ,s- a închis prostul.
Lavi,suna superb cum veti impodobi bradul,abia astept pozele.Ce cadouri le- ai luat printilor? Am r#259;spuns la pm
Miki,stiu cum e si te în#539;eleg.Si eu am avut de studiat 2 coduri cu sute de articole si multa legislatie pe langa.Simteam ca turbez numai cand le vedeam.Simt ca vei lua a um si fa- #539;i timp si citeste Acatistul Sf Nectarie.Face minuni si te ajuta sa ie#537;i din starea de nervi si neliniste timp de 40 de zile zilnic.Am inteles ,nu stiam ca nu o serbezi.
Fug sa pap ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am mancat si trebuie sa m#259; apuc sa scot decoratiunile din cama si m#259; gandesc cu groaza la ce am acolo.
Gata fug la treaba.Sambata frumoasa si linistita va doresc tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

La multi ani romancute!!!!!
Noi azi n-am dus pruncii nicaieri. Au defilat ei prin casa.

Miki multa bafta. Insista te rog cu exercitiile la Vladut. Astea-s exact pentru lichid in ureche chiar fac minuni. Si eu sunt la munci daca asta te incalzeste cu ceva.

Lavi noi impodobim bradul cu o saptamana/cateva zile inainte, cum ne iese inainte de Craciun. Facem brad natural si mai repede ar insemna ca de Craciun sa fie gata scuturat. De gatit am gatit asa : supa crema de ciuperci, ciuperci umplute si ciuperci sote ( sa am pe mai multe zile), falafel, naut cu legume la wok, salata de vinete.

Eu nu stiu ce sa le iau de Craciun sunt in pana totala de idei.Cu Nicolae sunt rezolvata ca le-am luat asta vara de pe ceva site in lichidare lego creator si mi-a fost peste mana sa le dau asa fara nici o treaba ditamai cadoul.La Ilinca i-am luat un bebe mic sa-l putem purta dupa noi ca astia mari ma rup cand trebuie sa o duc si pe ea si pe bebi, iar Dariei un tichet cadou la librarie sa mearga sa-si aleaga ea ce carti vrea.

Mada si eu am cerut sa imi dea mie materialul sa mi-l cos eu, dar au sarit parintii cu gura ca atunci nu vor mai fi exact la fel, parca pe scena se si vede. N-am avut chef sa ma iau in gura cu ei, nu stiu de ce sunt oamenii asa de agresivi tocmai acum cand ar trebui sa fim mai blanzi. Nu ma mai stresez, pana la urma o fi ea cumva.

Haha pe Victor Ilinca l-a botezat "Topa". de unde pana unde nu stiu, in rest pe toti ii striga cum le e numele. Vic e suparat ca nu-i asta numlele lui, Matia si el e suparat ca ar fi vrut sa-l porecleasca si pe el intr-un fel.

Ma pun la lucru, n-am nici un chef. Trebuie sa pregatesc un dosar pentru licitatie , waw urasc treaba asta.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput