Fluturasi minunati de mar-apr 2011 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Gand la gand cu bucurie cu Lavi! Sa imi spui mami ce a#539;i patit,ce te supara!
Laura,saptamana viitoare voi trimite pachetul,te anun#539; eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza1!!!
La multi ani tuturos copilasilor care poatra acest nume frumos!!! sa ne traiasa si sa ne bucure!!!!
nu enumar ca sunt pe graba sunt toata in bucatareli...La multi anii si Andrelelor mai mari !!! aici o inclus di pe fimea cea mare
off fetele care ati facut tortul egiptean (pe asta l-am ales ieri dupa mai multe cautari) nu stiu cat inseamna nuca din foi si frisca...adica cum e la retata 40g nuca la fiecare foaie..pai nu am cantar si nu stiu sa apreciez..cele care l-ati facut cate linguri /lingurite veneau aceste 40g...ma gandesc ca daca pun mai multa nuca devine compozitia mai grea si poate-l stric...va dau termen de raspuns pana la 12h....E ORDIN SA VENTI CU UN RASPUNS!!!!>>>>S_A INTELESSSSSSS

acum sunt cu 2 checuri in cuptor....apoi o ciorba a la grec...tortul si o tarta cu carne si mai multe....sper sa-mi iasa....

va pup sa aveti o zi frumoasa alaturi de cei dragi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

deea- la multi ani mami!

Eu l-am facut, si daca retin bine parca blatul era din 3 albusuri, ...deci la 3 albusuri 3 linguri de nuca macinata plus una de faina am pus eu, plus 3 linguri de zahar....

pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

LA MULTI ANI Andreiutelor si Andreilor sa fiti sanatosi si voiosi

eu nu simt sarbatoarea de azi, sunt tot la invatat si ma dispera vecinii lui maica-mea de deasupra care nici azi in zi de sarbatoare nu contenesc cu bormasina si ciocanitul in capul meu

deea, 40 gr la fiecare foaie..ce inseamna exact nu stiu, dar un pahar are 200 gr de nuci macinate ? o lingura plina cam 15 gr..vezi si tu cum iese prima foaie si te prinzi cat sa pui de la a doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimineta la multi ani tuturor andreeilor si andreelor

nu am apucat sa va citesc si sa intru ieri ca am avut musafiri a venit tushi cu cadou de mos la dary

astazi alti musafiri fratele meu si cumnata si tre sa ma duc sa fac pregatesc ceva sai astept vin pe la 2

ma duc acum sa dau papa la fata

va popp dulce sa aveti o zi de sarbatoare superba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani Mandreeac!
La multi ani sarbatoritilor de azi!
Va ofer si eu ceva bun de ziua Andrei mele!
Va scriu de pe tel sotului(pe care l-a uitat acasa ), laptopul meu e la reparat.
imi e dor de voi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Multi ani Andreilor si Andreelor!
Ce nume frumoase. Eu a trebuit sa le dau skip cand a fost sa aleg nume pt Alex din cauza rr-itului meu :( ca si altor nume minunate cum ar fi Rares.
Eu zic ori "Andei" or , daca ma cacai mult, imi iese un fel de "Andhei" Of. Daca ma ducea si pe mine careva la logoped cand eram mica, bine era. Fara ironie.

Chiar, ma intrebam la modul serios, cum fac eu sa invat copilul sa zica "r"? Eu sunt raraita - nu tare, dar oricum se aude la cuvinte gen "rata, rau, ratusca, tractor, ramurica". Si dupa aproape 10 ani de relatie am descoperit ca si sotul meu este! Ii citem lui Alex de pe o carticica cu animale , am ajuns la porc. Am constatat ca zic "pohc" si am zis lui Alin "te rog, citeste tu aici ca invat copilul gresit, nu pot sa pronunt cum trebuie".
Ia Alin cartea si zice apasat: "Pohc!"

Poftim.
Ma gandeam sa-l duc pe la prieteni care pot pronunta bine consoana buclucasa sa ii zica "rrrrrrrrrRrrRrrrrrrrrrrr" pana zice si el. Si sa-i explicam ca mami si tati au o problema si nu-si pot incolaci limba sa le iasa asemenea sunet. Dar ca porcul nu e pohc si Rares sigur nu e Hahres.

Careva rarait pe-aici ?:) Sau suntem singurii?

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!
Multumim de urari!

La multi ani pentru Mandreeac, si Rares Andrei, pentru Eduard Andrei, pentru Andrei de Happi, Pentru Stefy Andreea de Deea si pentru Toti Andreii si Andreele!!!

Happi, noi suzeta nu am avut decat pana pe la 3 luni...maxim, nu-i placea deloc, iar la biberon tot asa am renuntat cred ca prin primavara cand nu mai vroia sa bea lapte din bieron, am trecut la cana cu pai, apoi cana simpla. Cata oricum bea f putin lapte, iar lapte inainte de somnul de pranz cred ca nu a mai baut de cand am intarcat-o . Cred ca nu tb sa grabesti disparitia biberonului, eu lui Cristi i-am dat pana dupa 2 ani si a fost f bine, era taaare comod Catalinei nici de asta nu i-a placut. De fapt cred ca ei doar laptele de san i-a placut, restul..au fost si sunt doar "necesare"

Deea, daca tot esti pe receptie si la prajiturit, imi mai poti da si mie reteta aia de tarta? am pierdut mesajul de la tine...data trecuta a iesit bestiala si as vrea sa o repet, comanda de la finu'. mercic!

ina, pai cred ca poti merge si acum la logoped sa-l inveti pe "r" , chiar am sa intreb data viitoare cand mergem daca se corecteaza si la maturitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

apuc si eu sa intru.. bine...recunosc ca nici chef de calculator nu prea am avut am fost in plimbari si vizite si mai multe ne-am jucat. ce atata calculator

vreau sa urez si eu La multi ani tuturor ce poarta numele de Sf. Andrei! dar mai ales lui Edy, mandreeac si puiul mic si frumos Rares, Andrei de happiness si Stefy de deea.sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot binele

mandreeac mmmm...ce bine ar merge acum o felie doua de tort felicitari pentru examen ma bucur ca ai reusit. sanatate lui Rares, cum mai este?

happiness ma bucur mult ca ne-ai scris si ne-ai povestit de puiutii frumosi si spor la treaba cu olita

ally da, asa mi-ai lasat impresia ca esti putin stresata...dar bine ca nu esti, momentele astea sunt frumoase chiar daca puiutii sunt nazdravani
cu UGG-urile...mie, sincer, mi se par oribile zici ca esti Yeti cu ele, cand mai vad pe strada...na, mie nu-mi plac, fiecare cu gusturile.

catank ce frumos ai povestit de Ioana cam asa si noi, toata ziua o petrecem pe afara si jucandu-ne, cand doarme ea mai fac si eu treaba.
deja este uzata bicicleta zici? trimite-le-o inapoi, pai nici n-ai luat-o bine si deja este uzata?

ia sa mai citesc ce ati mai scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac a bagat Rares piciorusul in oala cu ciorba? mi-l si imaginez
ce lentile de contact iti iei? de vedere sau colorate?

catank ce scumpa este Ioana, ce frumos face ea puzzle-ul. tare dulce este! cand a vazut-o Anastasia in poze pe Ioana, a aratat spre ea si a zis :'Ananata" adica Anastasia
vad ca si voi sunteti cu stransul frunzelor ghindelor...

ina ce comica ai fost cu r-ul chiar ca este o problema, cum o sa-l invatati pe Alex.

deea spor la bucatarit, prajiturit...

Mergi la inceput