Asp opt(814)!felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Am fost la controlul de 6 saptamani de la opertie. Mi-a facut o eco abdominala si a zis ca ovarul arata impecabil A mai zis si ca e posibil sa fi ovulat, dar ca fiind deja in z20 nu se poate spune mai mult despre asta.
Acum intrebare: daca am reusit ceva, ar fi fost prea devreme sa se vada azi, nu? mai ales ca a fost doar abdominala eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Didi, asta-i de bine Tinem pumnii

Kmy, imi pare rau ... te-am simtit dezamagita , dar, cu siguranta , e doar un moment trecator Cand va fi sa vina bebe, va veni !

Emi, bravo voua

Miha, sper sa rezolvi totul cat mai usor si repede !

Mada,mi-a placut mesajul tau Te

Elena,cred ca e prea devreme ! Mai ai un pic de rabdare

Bubu, imi pare rau , dar asa e cu doctorii si orasele mici !


Moni, esti bine ? Nu ai mai intrat de ceva timp

Dragele mele, noapte buna si sa va treziti cu pe buze !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

miha, daca mergi pt prima data la Uscatescu iti sugerez sa mergi dimineata la 6.30-7 ca e mai liber, iti recolteaza si alte analize si ai rezultatele in aceeasi zi pe la 14. Sa ai adeverinta de la servici cum ca iti plateste firma CAS-ul, copie BI si trimitere de la medicul de familie ca sa nu platesti nimic. Si sa iti pui analizele in folii de plastic intr-un dosar cu sina cu numele tau pe el. Sa mearga treaba ca unsa.

21+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana.M spune:

Buna seara fetelor,

Nu am mai dat nici un semn de viata, dar v-am citit azi. Eu, din pacate, dupa hemoragia de vineri am facut o criza de hernie de disc duminica. Din aceasta cauza sunt in concediu medical si nu m-am putut deplasa decat cu chiu cu vai pana la baie. Doar de azi am inceput sa ma misc aproape normal prin casa.

Va doresc sanatate tuturor si celor insarcinate zile senine in asteptarea momentului magic!
Somn usor!

Mutatii:
- PAI 1 4g/4g homozigot
- MTHFR C677T heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie 11 saptamani (02.06.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Buna dimineata !

O pentru fiecare !Sper ca v-ati trezit cu pe buze !

Ileana, imi pare rau ca ai trecut iar prin probleme !

Astazi ma duc la Bucuresti la dra si sper sa fie de bine ! Tineti-mi pumnii stransi !

Va imbratisez si sa aveti o zi minunata !

Pentru voi ,


Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Buna dimineata fetele
Am vazut ca a-ti discutat depre scurgerile maro(spotting) inainte si dupa menstruatie, acum sa va spun din proprie experienta eu de cand ma stiu prima zi de menstruatie debuta cu sangerare si durerile aferente, acum 2ani am inceput sa am spotting cateva zile inainte de mesnstruatie zile ce ajungeau si la 5 chiar 6 rezultatul existenta unui polip endometrial(dr. mi-a spus ca acest spotting este dat de catre polip), dupa ce l-am scos prin metaoda de histeroscopie menstruatia a revenit la normal
de obicei polipul reactioneaza ca un sterilet din pacate, acum nu stiu daca in toate cazurile dar la mine partea nasaoala este ca sa refacut(in 50% din cazuri reapare) in decurs de 10 luni a reaparut la mine
un dr. bun poate spune exact daca aveti polip prin ecotransvaginala.
Sfatul meu este sa investigati in amanunt acest spotting daca nu l-ati avut dintotdeauna, poate sa indice si alte probleme nu numai un polip cum este cazul meu.
Sa ma iertati ca m-am intins asa mult



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

camcris, ma gandeam eu ca pot indica si probleme spottingurile astea, de-aia ma si agitasem la inceput cand imi aparusera... sa tot fie 6-7 ani de atunci. Dar la mine nici vorba de polipi, doctorul a zis ca e hormonal, asa reactionez pana se regleaza hormonii si ca e ok.
La mine nu se intampla chiar mereu, si cand e spotting, tine cam 1 zi inainte si 1 dupa menstra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

cu riscul de a ma repeta acest spotting daca nu l-ati avut de la inceput si a aparut ulterior trebuie neaparat investigat la un dr. foarte bun asa cum zici tu Didi81 poate fi si dereglare hormonala,dar trebuie aflata cauza




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

da miha..prima data ne-a luat cu daca vrem sa nu-l pastram ne ajuta cu bani..ceea ce pe mine m-a infuriat..dupa aceea a fost incantata si a inceput cu..copilul trebuie tinut infasat cateva luni..i-am spus ca nu imi traumatizez copilul cu asa ceva si tot pe a ei o tinea..cum stau foarte prost cu nervii..daca mai comenteaza ceva de genu' asta ii spun..copilul este al meu..eu sunt mama si eu decid cum trebuie sa stea..si punct..ce-i drept nu ne prea intelegem..e putin diferita..daca intelegi ce vreau sa spun

...dar pana atunci noi sa fim sanatosi

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna si de la mine,

Am un moment liber si am intrat sa vad ce mai faceti si ce vesti mai sunt.

Fetelor care sunt in asteptari, sa fie cu bebelusi! Iar fetelor care inca se investigheaza, le doresc rezultate bune si surprize placute de Craciun!

Cum am mai spus, eu nu am sperante prea mari luna aceasta. Miercurea viitoare trebuie sa merg sa fac o hemograma si, probabil, voi face si un Bhcg. Teste de urina nu vreau sa mai fac.

Caresse, tu ce mai faci?

Haideti cu vesti!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput