Asp opt(814)!felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madalina2292

da miha..prima data ne-a luat cu daca vrem sa nu-l pastram ne ajuta cu bani..ceea ce pe mine m-a infuriat..dupa aceea a fost incantata si a inceput cu..copilul trebuie tinut infasat cateva luni..i-am spus ca nu imi traumatizez copilul cu asa ceva si tot pe a ei o tinea..cum stau foarte prost cu nervii..daca mai comenteaza ceva de genu' asta ii spun..copilul este al meu..eu sunt mama si eu decid cum trebuie sa stea..si punct..ce-i drept nu ne prea intelegem..e putin diferita..daca intelegi ce vreau sa spun

...dar pana atunci noi sa fim sanatosi

pupici


Daca vrei sa nu-l pastrezi? Dar de ce-ai vrea sa nu-l pastrezi?
Sa te ajute cu bani in cazul in care vrei sa nu-l pastrezi?
Pai mi se pare mult mai necesar si mai logic sa te ajute cu bani daca il pastrezi.
Sa-l tii infasat... hmmm.. da... am auzit si eu multe prostii d'astea. Prietena fetitei mele chiar a stat infasata vreo 2 sapt dupa nastere, ca o infasau in maternitate sa fie mai usor de "manevrat" si pe urma a venit soacra-sa sa o ajute si in sapt aia a tot infasat-o. Eu nici nu ma gandesc sa infas copilul, doamne iarta-ma, dar cum sa stea asa legat ca o sarma sa nu se poata misca, cu ce-a gresit in viata sa fie chinuit asa. Daca in burta nu statea infasat si avea libertatea de a se misca cat de cat in limita spatiului, cum sa stea asa perfect drept in mod fortat zile in sir si mai ales de ce??

21+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

miha, daca mergi pt prima data la Uscatescu iti sugerez sa mergi dimineata la 6.30-7 ca e mai liber, iti recolteaza si alte analize si ai rezultatele in aceeasi zi pe la 14. Sa ai adeverinta de la servici cum ca iti plateste firma CAS-ul, copie BI si trimitere de la medicul de familie ca sa nu platesti nimic. Si sa iti pui analizele in folii de plastic intr-un dosar cu sina cu numele tau pe el. Sa mearga treaba ca unsa.

21+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternicinat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic


emilia nu este pt prima data, acum vreau sa merg sa ii arat ce mutati am facut sa isi de a cu parerea. Daca prima data mi-a facut setul acela de analize mi-l va face si acum? Data trecuta nu mi-a cerut nici adev de la servici nici trimiterea si mi-a facut analizele.


2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

emilia cand i-am spus nu prea a fost incantata..eu ma asteptam de la ea ca e mai in varsta(50 si ceva de ani)sa-mi spuna ca se bucura ca o sa aibe un nepotel..dar dupa aceea si-a dat seama ca noi chiar o sa fim o familie si a fost incantata..a spus ca ne ajuta cu ce avem nevoie..mi-a dat niste sfaturi gen sa nu "fur" fructe sau al chestii..sa nu lovesc animalele ca o sa iasa copilul paros:))..ea are multe chestii prin casa..gen fotolii d'alea de care nu ai loc sa treci si multe lucruri demodate si care ocupa prea mult spatiu..eu sunt cam obsedata de curatenie si spatiu si vorbeam cu sotu' ca as arunca tot de acolo numai sa am un spatiu in care sa pot sa fac plaja:))..ei nu i-am spus si dupa ce a inteles ca totusi peste cateva luni o sa fie bunica parca mi-a citit gandurile..asta ma bucurat..nici eu nu sunt de acord cu infasatul..are conceptiile demodate si ca daca nu e infasat o sa fie copilul cracanat..nici eu nu am fost infasata cand eram mica si nu am nimic..prefer sa las copilul sa se miste cum vrea el..

...stiu ca m-am lungit cu vorba..azi a inceput soacra mea sa aibe grija de mine..mi-a luat o "tona" de fructe...apreciez si asta

..pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

E sfarsit de an, fondurile sunt pe terminate, din ce am vazut ultima data a cerut trimiteri si o doamna care nu avea a platit analizele. Mie mi-a recoltat de 3 sau 4 ori pana acum (nu de fiecare data) sa vada cum e afectat rezultatul de tratament si de sarcina.

21+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetelor!!!haideti la o !!!

la multi ani celor care isi serbeaza azi numele sau au sarbatoriti in familie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Neata fetele.i-am trimis si eu un mail d-nei dr.Uscatescu cu analizele mele...sa vedem daca imi raspunde....voi ce mai faceti?
LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CE-SI SERBEAZA ONOMASTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetele.
La multi ani tuturor care isi serbeaza ziua astazi, inclusi soti copii parinti.
Eu sunt bine dar mai greu cu scrisul.
Trebuie sa ma mobilizez sa mai recoltez secretii si incetul cu incetul se face lumina si o luam de la capat cu proiectul bebe, bine el a fost in continua desfasurare dar eu vreau sa fiu sigura de orice asa ca am ales sa mai repet si secretiile.
Va pup pe toate si va astept cu vesti bune.
Elena tu ce faci, ai facut beta cum esti?Iarta-ma daca ai scris dar am atatea pe cap in ultimul timp ca nu mai stiu de mine.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna fetelor, La multi ani!
cam liniste pe aici, sa inteleg ca sarbatoriti.
o seara placuta!

2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_ana spune:

Buna fetelor!
Nu v-m mai urmarit de ceva vreme.
eu sunt scapata in butoi de tot, fara sansa de recuperare. Luna asta s-ar fi nascut primul meu bebe, dar nu a fost sa fie. si de atunci pana acum am mai pierdut 3 sanse. Cauza? Momentan necunoscuta. Sper doar sa ma remontez financiar si sa iau drumul capitalei.
Pentru alinarea durerii mi-am luat un pui mic, negru si zapacit de caniche. Macar asa mai uit, si sunt si eu mamica.

Va pup pe toate. Sa aveti succes si putere multa.

Inima nu imi mai bate de cand tu ai plecat... 1 sarcina pierduta.... 28.04.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor!!!
pe unde stati ascunse? uffffffffffff!!!!deja este luna decembrie, ce a trecut timpul asta!!!!
iancu.elena, miky knd veniti cu vesti la noi?

eu nu-mi pierd speranta ca aceasta luna o sa-si manifeste magia ei peste noi si ca multe dintre noi o sa fie binecuvantate!!!

ps: recunosc ca azi sunt intr-o dispozitie buna!

Mergi la inceput