Asp opt(814)!felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rucs spune:

Buna seara !
Felicitari Maria, sarcina usoara si fara peripetii.
MeAlex, ma bucur sa te "vad". Ce mai faci ?
Poate ma ajutati si pe mine cu ceva. Daca am avut test de ovulatie pozitiv(super pozitiv) ieri la ora 14 si azi la ora 20 m-a durut un ovar (drept) foarte tare , inseamna ca am ovulat azi ? Si daca ieri n-am facut nimic cu sotul, am pierdut trenul sau e bine si in seara asta ? Si inca ceva . Daca nu prea am mucus cervical sa folosesc pre seed (parca asa se numeste ) si in ce cantitate ?
Va multumesc mult .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

liber la prestat, si e chiar f bine sa fol gelul, am inteles de la fete k la final iti da senzatia k se "transforma" intr-un dop nelasand sa se piarda nimic, in ceea ce priveste cant nu te pot ajuta, doar sa incerci sa gasesti vreo postare privind cantitatea optima pe net!!!
multa bafta!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Rucs, ! Inseamna ca ai ovulat azi, testul se pozitiveaza cu aproximativ 24 ore inainte de ovulatie. Presteaza cu incredere si azi si maine. Poti folosi Preseed cat pui pe deget, cam asa. E foarte util.

In alta ordine de idei, in Bucuresti ningeeeee!


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

multumesc mult Ali ...orice femeie trebuie sa aibe puterea de a merge mai departe..am stat prea mult in niste depresii foarte urate si nu mi-au facut bine la sanatate..

..nu recomand nimanui sa isi piarda speranta dar la mine de cate ori numai speram nimic atunci se intampla..fie bun fie rau..dar incerc sa ma vindec fizic..sufleteste nu cred ca se poate vindeca ceva dar durerea pe care o simt o pot ameliora si o pot inchide acolo..intr-un colt al sufletului

..kmy..nu dispera..ai rabdare,fi pozitiva..face bine sanatatii si ovulatiei..eu din cauza stresului(ca nu pot avea copii)mi-a afectat si ce am rezolvat?!?..nimic mai rau mi-am facut rau...cu mana mea..acum incerc sa trec peste toate tragediile prin care trec si o sa ies cu bine si cu capul sus

...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetelor!!poftiti la o !!!

mama ce zapada afar, ma inteb cum ajung cu juniorul al cresa, sper doar sa treaca vreo masina inaiantea mea ca e cam greu sa rup zapezile kre imi ajung pe alocuri la genunchi cu un juniorul imbracat ac ursul in brate!

revenind la oile de ieri, azi nu m-am trezit de la prima ora cu uratii ca luna trecuta, in plus am visat azi noapte soareci-sobolani( nu am reusit sa vad bine in vis k m-am trezit brusc), iar la toate astea persista sensibilitatea ridicata a mameloanelor!
sa speram k nici nu mai vin!!!

caresse tu parca vroiai sa te testezi azi ininet de termen , nu?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

buna dimineata fetele
kmy_black stau pe ghimpi cand mai faci test? astept o veste buna cat mai repede

restul fetelor ce mai faceti, pe unde sunteti, eu nu am mai scris ca nu am mai facut nimic, asteptam voia lui DD.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

neata fetele.......
maria felicitari pt sarcina, iti doresc o sarcina fara probleme si o nastere usoara si la termen
madalina ma bucur ca ti-ai ridicat moralul,pana la urma toate vom avea copii,nu conteaza cum si cand.
eu am ajuns la munca,obosita si fara chef,azi dupa ora 12.00 trebuie sa-l sun pe doctor ca de maine dim incep monitorizarea si tot maine voi afla ce decide( trompe sau inseminare nr 2).
va pe toate,.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

buna dimineata fetelor... Felicitari Maria si multa bafta fetelor care isi fac teste in zilele astea... Pt mine acum incepe stresul in ideea in care sunt in z18 la un c.m. de 26-28 zile. Sotul meu m-a visat graviduta si m-am bucurat dar stiu ca nu e destul sa viseze. Acum astept frumos sa treaca zilele stiu ca imi va fi greu sper sa reusesc sa nu ma gandesc prea mult . Sunt suparata pe mine caci aseara m-am trezit sa imi arunc zapada din jurul masinii si mi-am dat seama prea tarziu ca nu e prea bine sa fac eforturi inutile... Acum nu iau nimic...luam acid folic dar de luna trecuta am zis ca nu mai iau nimic ca ma "stric de cap"....
o zi faina de tot si multi pupici Dumnezeu sa ne AJUTE !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

a mai aparut o gravidutza, o fosta aspiranta care nu a scris de la plecarea din romania dar pana atunci a fost f prezenta printre noi!!

ralucaneagu felicitari!!!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

iar Euuuuuuuu.............

clar nu am rezistam pana maine sa imi fac un test si mi-am facut si azi unul dupa ce m-am intors de la cresa(deci nu cu prima urina) si clar Negativ!


sper k macar maine sa vad dublu!!!!




Mergi la inceput