Asp opt(814)!felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Kmy CM imi este la 30 zile

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

100% negativ? n-au trecut prea putine ore? Vezi daca iti vine si mai faci test zilele urmatoare, ca cine stie?


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)



as mai fi stat 1-2 ore dar nu mai rezistam si a treb sa merg la baie
in orice caz sanii ma dor la fel de tare ca inainte sa raman insarcinata cu juniorul, dupa nastere nu am mai avut dureri de sani in preajma cm-lui

le:acum sper sa nu fie autosugestia prea puternica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Atunci e foarte posibil sa fi fost devreme.


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

da, acum treb sa-mi pastrez rabdarea pana maine dimineatza, si daca nu se anunta rusii de la prima ora( asha am patit luna trecuta, nu ma durea nimic si am fugit dim la prima ora cu testul in baie si knd colo nu mai aveam nevoie de el) si nici peste zi, urca procentul de optimism pt testul de marti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Buna fetele,scuze ca n-am mai intrat dar am fost prinsa cu pregatirile pt sf Nicolae(ziua sotului si praznicul de cununie).V-am citit si eu din urma.
kmy_black iti tin pumnii,stiu cum este cu testele astea-iti mananca ju
ma din viata.
MariaBcf felicitari si sa-ti ajute d-zeu de data asta-si eu am trecut prin ce-ai trecut tu....as vrea sa te intreb de ce ai luat utrogestan si nu duphaston?si eu sunt cam in aceeasi oala cu tine...ultimul cm a fost in data de 17 si iau duph din ziua 10 pana in ziua 25...
Va pup pe toate si ma bucur si ma intristez cu voi in acelasi timp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

[MTHFR C667heterozigot,antitrombinaIII si proteina c scazute,3 sarcini oprite in evolutie in decurs de un an(acid folic,aspenter,vit E,duphaston si de la test pozitiv clexane 0.2]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Mariabcf acum am vazut ca tu ai facut inseminare parca(sper ca nu gresesc)...as vrea sa te intreb de ce?
Fetelor e cam liniste totusi pe aici...erati mai multe odata.cred ca si-au mai rezolvat fetele din probleme...eu totusi mai simt nevoia sa vb cu voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

bubuali tinem pumnii sa fie cu ochisori!!!!!
treb sa incheiem anul in ton vesel!!!!inplus treb sa taraim si picioarele k sa urmeze cat mai multe fete drumul odiseei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

bubuali am luat utrogestan pt ca asa mi-a dat Dr(este progesteron natural) am luat cate 100 mg dimineata si 100 mg seara , le-am baut .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bubuali am facut IA IN 31 MARTIE pe ciclu natural , probleme nu mi-au gasit atunci .IA nu s-a prins . Eu am vrut sa incerc si inseminare , ca poate , poate aveam noroc .Sotul nu are probleme. Mutatiile le-am facut abia dupa a doua sarcina , de atunci iau Aspenter si acid folic.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput