Asp opt(814)!felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Da, Ana, la postarea Madalinei ma refeream...stiu ca ai pierdut, si tu stii ca e dureros sa citesti detalii legate de sarcina in contextul asta, chiar daca tuturor ne sunt dragi gravidutele, uneori e foarte greu...

Madalina, are dreptate Elena, ar fi bine sa faci si beta si sa repeti la 48 ore, mi se pare repede sa intervii totusi...repeta si eco, la alt dr.


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

mada, imi pare tare tare rau

22+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Rezultat la BHCG - NEGATIV
Mergem înainte! Poate luna viitoare...
Va Pup!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Offff...Mada imi pare rau ca treci prin astfel de momente dar poate nu este adevarat...asteptam vesti de la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Mada imi pare rau, dar totusi nu mai sunt sanse?Eu zic sa mai astepti putin, sa faci 2 beta la 48 de ore distanta unul de altul si inca o eco dupa aceea te hotarasti daca e alba sau neagra, incearca sa fii tare poate bebe e mic si ii trebuie un ajutor sa se dezvolte.
Asa cum mai zicea cineva este o saptamana rea, m-am dus dupa analize si surpriza analizele mele hormonale facute de ieri nu sunt gata si nici nu cred ca vor fi gata pana luni.
Am facut un scandal monstru eu maine trebuia sa ajung la medic cu ele asa ca nu mai merg ca merg degeaba.Am spus si minciuni ca depind de analizele alea ca fac stimulare si in functie de ele trebuia sa incep injectiile de maine si nimic ca ei nu pot ca fac revizie la aparate si eu trebuie sa astept, e ultima data cand merg la ei, oricum am dat o caruta de bani.
Fetelor pregatiti ghetutele ce vine mosul, la noi ninge asa frumos.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

madalina imi pare nespus de rau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ana, eu sunt bine, bebe e fetita, multumesc de intrebare. De nastere nu stiu ce sa zic... Eu fac cezariana din mai multe motive. Intreaba mai bine la odiseea ta ce zic si fetele de acolo si poti citi si la nasterea unei stele pt a vedea cum pot decurge lucrurile.
Uff... E nevoie de vesti bune pt a inveseli putin atmosfera... Nu e o perioada prea buna din pacate.

22+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

neata fetele......in primul rand LA MULTI ANI!!!!!!! pt cele care-si serbeaza onomastica.
sper ca la voi a venit Mos Nicolae
eu sunt acum la munca si obosita si trista.
nu-mi place sa ma plang dar saptamana asta la mine este si va fi groaznica.
sambata am parastas de 6 luni,am o gramada de treaba la munca si acasa, finamea" sa hotarat" ca-i botez copilul, ma jignit exact in ziua cand am aflat ca nu sunt gravida.....
marti o sa aflu daca fac a 2 inseminare sau eco trompe si daca e cazul operatia( una din astea 2 se va intampla in jurul craciunului)...
haideti ca nu va mai intristez ca stiu ca nici voi nu aveti o perioada roza.........dar simnteam nevoia sa ma descarc...
va pe toate si o sa vedeti ca o sa avem si noi momentul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Buna dimineata ,dragele mele !

La multi ani tuturor celor ce poarta acest frumos nume de sfant (atat la feminin , cat si la masculin) !

Sper ca ati primit cadouri frumoase de la Mos Nicolae, eu am venit cu si ca sa va inveselesc !

Stiu ca avem o perioada grea, cunosc sentimentul de dezamagire pe care il aveti si tare mi-as dori sa am puteri magice, ca sa va iau macar o parte din durerea pe care o simtiti , ca sa va puteti linisti si merge mai departe .
Nu am un raspuns la intrebarea "de ce eu/noi ?", nu inteleg de ce e "necesara" atata suferinta ... insa nu noi ne hotaram viata ... dar suntem aici una pentru alta, pentru a ne sprijini si a ne incuraja !

Poate nu v-ati dat seama pana acum ,dar sunteti fiinte minunate, suflete puternice si persoane demne cu adevarat de admiratia tuturor !

Madalina,Elena, Miky, Didi,Bee , va imbratisez strans si-mi doresc sa ma bucur cat mai curand pentru voi !
Mihaela, tin pumnii sa rezolvi cat mai curand cu analizele !
MeAlex,spor la treaba !
Lumy, ma bucur ca te-am mai "vazut"
Emi,ai grija de voi !
Mony , Velvet, Silvia T, Valicutza, miha_23 ,miki_ispas, ankcta, nu ati mai intrat de ceva timp ! Sper ca sunteti bine si departe de butoiul cu pesimism .
Stiu ca e greu, dar trebuie sa gandim pozitiv, sa gasim in noi putere, rabdare, curaj si intelepciune !

Aveti grija de voi si fie ca spiritul sarbatorilor si al sperantei sa se cuibareasca cat mai repede in inima voastra !
Pentru voi,



Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

La multi ani tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor de azi!

O sa treaca si perioada asta mai dubioasa pentru multe dintre noi . Pe mine m-a durut capul si mi-a fost greata zilele astea, si am avut o stare tare nasoala.

caresse de-abia astept sa vi cu vesti bune!

Mergi la inceput