FIV la Clinica Promed System(4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

engi , lasa gandurile deoparte ca va fi bine . mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:




pentru toti sarbatoritii de astazi . LA MULTI ANI FERICITI !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Cris si Gabriela multumesc mult pt gandurile voastre......
Deci, productie de oute pe luna aceasta- 5....mai toate de aceleasi dimensiuni....am inteles de la dr Manonea ca e bine ca sunt de dimensiuni apropiate si micute pt ca se dezvolta toate odata la fel si fiind micute sunt sanse mari sa nu fie goale.....am prestat singurica primele intepaturi....300 Gonal si o fiola de Menopur....nu-mi vine sa cred ca m-am intepat singura si mai ales ca am inceput fiv-ul.....nu-mi vine sa cred ca am facut rost de bani...
Marti dimineata am a doua eco.....mi se pare cam tarziu....am sa fiu in a cincea zi de stimulare.....voi ce credeti?....e tarziu?
Sunt obosita dar si emotionata.
Eu am facut mutatiile si sunt "nemutanta", insa dna dr Uscatescu spusese sa merg la dansa cand incep protocolul.Dar e sarbatoare si cred ca ajung tocmai marti.O fi tarziu? Daca nu am mutatii nu trebuie sa fac Clexane?
Va pup si week-end placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

am uitat sa spun ca marti cand merg la prima eco trebuie sa aduc si o fiola de cetrotide.
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Ce ma fac???.......nu pot sa ma las de fumat....sunt rea si inconstienta, nu?...nu beau alcool si nici cafea....""doar"" fumez....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

engi daca nu ai mutatii nu cred ca vei face Clexane, chiar nu vad de ce sa faci...dar probabil dr Uscatescu iti va prescrie niste vitamine suplimentar.(MagneB6, Cetebe, Femibion, chestii din astea le cam prescrie la toata lumea)
Stai linistita ca nu e deloc tarziu sa mergi la eco in ziua 5 de stimulare, cam asa am mers si eu, de obicei stimularea dureaza cel putin 10 zile...si da, in ziua 5 de stimulare se incepe cu Cetrotide.
E ok si cu 5 outze, mai ales daca sunt apropiate ca marime, ca le poti obtine pe toate.
Nu esti rea sau inconstienta, dar sincer...fumatul afecteaza enorm bebele din burtica...fa un efort si lasa-le, ca il privezi pe bebe de oxigenul de care are atata nevoie ca sa creasca mare si sanatos...hai ca poti, nu exista "nu pot" in lumea asta... si mai bine ai bea cafea, ca aia nu face niciun rau...o cafea pe zi e permisa fara probleme chiar toata sarcina.
Bafta multa multa !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

engi mult succes marti si sa fie cu succes tot efortul pe care il faci .

si eu am fost fumatoare pana intr-o zi cand am spus gata . desi toata lumea ma batea la cap sa ma las , nu puteam . pana a venit ziua in care am decis si am decis asta caum 8 ani . nu m-a mai tentat niciodata .

asadar , ai voia mai putine tigari si cand beta va creste , te poti lasa . adica eu cred ca pe langa stesul tuturor drumurilor si injectiilor si emotiilor , nu trebuie sa-l mai ai pe cel cu tigara .

dar te vei lasa cand vei sti ca poti un bb in pantece . nu-i face bine .promiti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

buna engi,iti urez succes si sa ai un beta mare !
Apropo,vin si eu marti la eco,pe la 8:30,la dr Alina Bolintineanu,tu la ce medic esti? la ce ora? poate ne intalnim ! poti sa dai pe facebook,sa ma cauti(Luminita Stefan)in poza apar cu sotul meu,sunt bruneta,bineinteles daca vrei sa ne cunoastem !mi-ar face placere sa mai schimbam cateva impresi
pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Cris, Gabi, Lumi...multumesc mult.
Deci,de azi fac Gonal la ora zece, dimineata si menopur la ora patru jumatate, dupa amiaza.Voi ce schema aveti?
Ati mers cu gonal pana la sf stimularii in aceeasi doza?....sau se ajusteaza si se merge si cu gonal si cu menopur?
Va rog sa ma iertati daca pun multe intrebari.
Voi va gandeati in fiecare minut la ""outele"" voastre?
MAine gasesc deschis la farmacii Tei? Am nevoie urgent de Gonal pt luni dimineata.
Lumi ti-am trimis mes pe facebook.Eu am eco marti la noua la dr Bolintineanu.
Nu pot folosi tastatura de cifre pt ca nu merge.
O seara buna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Am uitat sa va intreb ceva important.
Voi pastrati in frigiger gonalul si menopurul?
Dupa ce le folositi tot in frigider le bagati?

Mergi la inceput