Burtici de mai-iunie 2013 (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna bulinici! Sper ca toata lumea este bine sunt multe fete care nu au mai dat niciun semn.

Elyana, imi pare rau pt accident Bine ca voi sunteti bine ca masinile se repara.
Mycya, multumim pentru cafea Eu savurez una in fiecare dimineata pt ca altfel dorm pe mine.

Tocmai ce am terminat de facut mancarea - o supa crema de legume si ostropel de pui. Eu le-am scris pt ca, in general, sunt in pana de idei cand vine vorba de facut mancare... poate scrieti si voi ce mai gatiti. Sper sa nu fac pofta cuiva

O zi minunata!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 12s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Buna fetelor! Eu azi am scapat de curatenie ca am facut ieri, imi place sa fiu libera in week-end de treburi casnice... Acum am o dilema , am facut o frumusete de candida de la antibiotic si am vrut sa-mi fac niste irigatii cu ceai , dar gasesc tot felul de pareri ca n-ar fi indicate la inceput ... v-ati confruntat cu asa ceva ?

Mami de Bianca 07.05.2008 si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Buna fetelor!

Am intrat sa vad ce mai faceti prin weekend, daca sunteti la fel de active si am observat ca da.Acum am terminat si eu de calcat tricourile sotului pentru ca am facut rocada cu hainele groase si i le-am spalat pe cele subtiri, calcat si mutate din dormitor.
Carmen cu privire la candida, mie mi-a dat doctorita tratament cu Augmentin pentru infectia urinara cu E coli si mi-a zis ca s-ar putea sa fac candida de la antibiotic. Astfel, preventiv, mi-a zis ca in fiecare seara, dupa dush, sa clatesc "duduia" cu 1/2 litru de ceai de galbenele amestecat cu o lingura rasa de bicarbonat alimentar. Chiar am intrebat-o daca sa folosesc irigatorul si a zis ca e mai bine fara si sa bag degetul inmuiat in ceai(Scuze, dar nu am stiut cum sa explic altfel).
Pe mine m-a ajutat pana acum, adik nu am ramas cu vreo scurgere dupa antibiotic. Sper sa te ajute si pe tine.
Fetelor vreau si eu sa intru pe picassa sa va vad. Imi spuneti si mie parola?
Multumesc anticipat.
Va pup si va doresc o seara placuta.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Iris esti chiar din Bacau?Eu sunt din Onesti !

14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Iris , ai pm cu parola . Pana la urma mi-am sunat dr si a zis ca pot folosi irigatorul fara probleme. Ceai de galbenele si bicarbonat mi-a zis si mie.

Mami de Bianca 07.05.2008 si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Da, duduta sunt din Bacau. Ma bucur sa ne cunoastem, chiar si virtual.
Carmen, daca si tie ti-a zis la fel doctorita, inseamna ca e intr-adevar eficienta solutia.


14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Carmen am uitat sa-ti multumesc pentru parola in mesajul anterior. Multumesc mult :*
Ma pun sa va "cunosc"mai bine.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Elyana imi pare rau pt masina ta, bine ca esti ok. Si eu am comis-o acum vreo 3 saptamani, tot din neatentia mea. Am momente in care ma simt proasta ca noaptea , neatenta... Asta e. Nu pot fara masina, sunt la vreo 30 km de Buc. Hellie mersi de info cu ciorapii, suna bine. Pt Carmen- varza calita cu costita si supa de salata cu smantana. Aseara am facut saorme de casa a la mine :) desert nu fac ca nu suport ideea de dulce. ( scriu de pe tel, scuze ca e scris asa in bloc)

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

cu placere

Citat:
citat din mesajul lui Iris1211

Carmen am uitat sa-ti multumesc pentru parola in mesajul anterior. Multumesc mult :*
Ma pun sa va "cunosc"mai bine.

14+


Mami de Bianca 07.05.2008 si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Hello

Eliana, imi pare rau pentru accident. Imi inchipui ce sperietura ai tras. Si eu am lasat masina fara frana de mana trasa saptamana trecuta, si numai o minune a facut ca nu a intrat intr-un zid.

CArmen, eu stiam ca irigatorul nu e bun nici in "stare normala" .

Eu azi nu am facut nimic de mancare . MAine fac iar fasole cu ciolan afumat :). Pe scara miroase a varza cu carne afumata. Stau si ma intreb cine a facut.

Azi mi-am facut copila fericita cu 2 euro jumate : i-am luat o forfecuta de croitorie (una adevarata, de la magazin special care taie f bine). A fost in al noualea cer. Vrem sa ne apucam de mesterit felicitarile de CRaciun si avea nevoie sa decupeze niste fetru. O sa va arat. Acum taie fericita hartii (se antreneaza) se "fericirea" lu tati care e responsabil cu curatenia .


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput