Despre ciucalata!

Despre ciucalata! | Autor: valentinag

Link direct la acest mesaj

Zilele trecute am mancat niste sticlute de ciocolata umplute cu diverse lichioruri, de la Anthon Berg, delicioase!
Eu, o maaaaare iubitoare de ciocolata, care lasa mancarea in sec. 2 pentru o ciocolata, mi-am facut un top al ciocolatelor favorite, din ceea ce-am mancat eu pana acum!
Premiul intai cu coronita il ia Lindor, apoi vine After Eight, niste ciocolatele mici asortate de la Frey, sticlutele cu lichior de la Anthon Berg, scoicile alea de la Guylian, Baci perugina.
Cand eram copil mancam toblerone, imi placea mult de tot, mai mananc si acum, dar mai rar si mai mananc si bounty.
Voua ce va place, ce preferati?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Cu gandul multe - concret nimic... nu pot sa slabesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

cadbury cu caramel...si truffels de la belgian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nu stiu ce ciocolata nu mi place... In rest, degust orice oricand oriunde , ma ofer de cobai la vreo fabrica de ciukalata



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mie imi place ciocolata cu caramel si rom/coniac!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ah, si eu mananc orice ciocolata!
Imi place totusi mai mult sa aiba alune de padure. Sau fistic.
Si imi plac marcile unguresti, ca-s dulci asa, ca lumea...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Deci iti plac unguroaicele... ca-s dulci... huh?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Scoicile alea de la Guylian sunt magnifice. Si azi am descoperit ciocolatele din Dubai Hershey's Kisses with Almonds: geniale!
Si imi mai plac Twix, Mars, Bounty si mai nou in topul favoritelor a urcat ciocolata de la Mega Image marca 365 cu praline

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100, Acifol si Utrogestan zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Favoritele mele sunt:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Mie imi plac cutiile mov cu bomboane asortate de la Nestle...Quality Street. MOR la propriu dupa ele. Ma abtin de ceva ani buni sa le mai cumpar...sunt in stare sa mananc 1 kg de bomboane in 15 min

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Sunteti rai ca vorbiti despre "trebi d'astea" in post
SI eu iubesc ciocolata cu rom, cu lapte, daaar adorrr toffifee Off, daca cedez ispitei si cumpar o cutie, o mananc toataaa! Pe loc

Mergi la inceput