Bobocei de septembrie-octombrie 2012!(4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata zombillicilor.

Kytana, ma refeream ca s-a calmat la san, nu mai plangea si apoi am putut sa o iau in brate sa plimb, legan si shashai pana a adormit.

E si pitica racita la fel ca ai vostri, nas infundat, tuse ca se ineaca cu mucii din gat. Offf, o luam de la capat!

Eu sunt mai bine in sensul ca nu mai am febra, insa tot racita, ametita, scot niste mega balauri din nas si gat, transpir la greu, acum mi-e prea cald, aseara mi-era frig, dardaiam intruna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

ELA: la cate sapt s-a nascut bebelusa? ce greutate are acum ?
grabita a fost si bb2 la noi, la 35 sapt dar cu 2080 g la nastere.

Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

OLI:SANATATE.

Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Tot la 35 de saptamani si noi ...desi dupa calculele mele aveam cel putin 36... in fine, bine ca e fata sanatoasa.
A fost nastere spontana...nu a mai vrut neam sa stea

& fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Cand ma gandesc ce raceala nenorocita am avut eu, ma rog sa nu faca si ea la fel, sa fie o forma mai usoara. De aseara am observat-o ca transpira rau la cap. A udat perna cand o alaptam. O transpiratie rece. Febra nu avea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Ma bucuram ca de azi e sotul acasa si poate sa ma ajute sa o scot afara, dar daca e racita, sa o mai scot?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

oli:eu n-as scoate fata afara vreo 2-3 zile in ideea ca poate sa ia si de afara cate ceva pe fondul racelii de acum.

Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Ela eu am avut prima sarcina de cosmar, 9 luni in pat si in spital, apoi alaptare nonstop, n-am dormit pana la 1 an jumate mai mult de 2 ore legate pe noapte, la 1 an si 2 luni l-am intarcat si apoi se trezea pt bibe... si tot l-am facut pe al doilea, multumesc lui Dzeu, e un copil tare bun; si sarcina 2 si copilul - total diferiti.

La mine sunt raciti sotul si D, sper sa nu iau si eu sau Frichi. D e acasa ca tuseste cam rau.

M-am apucat de curatenie prin casa si D era cu el in dormitor, sarea pe pat, pe jos, o galagie de mama mama... Frichi era in patut si il urmarea, apropo ii place sa-l vada cum se zbenguie... cand am terminat curatenia m-am dus sa vad ce face si a adormit saracutul de el, l-o fi obosit asta mare, dar era o galagie...

Kytana eu am avut asa dar nu a fost ciclu, doar ca s-a intrrupt putin si a revenit.

Olivia mie mi-a spus in sarcina si alaptare, 2/zi. Acuma nu stiu, depinde de dr. ce recomanda.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Mami.ilinca noi acum avem cam 3000-3100 kg. nu stiu sigur ca abia azi sau maine o sa o cantaresc. Doar o data pe saptamana ca mie teama sa nu fac o obsesie din cantaritul asta. A luat in prima luna cam 600 gr. Destul de greu si cu multe emoti. Dormea f mult prima saptamana cand am aduso acasa apoi incetul cu incetul s-a reglat si cu masa si cu somnul.
Voi cum stati?

& fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
Ela eu am avut prima sarcina de cosmar, 9 luni in pat si in spital, apoi alaptare nonstop, n-am dormit pana la 1 an jumate mai mult de 2 ore legate pe noapte, la 1 an si 2 luni l-am intarcat si apoi se trezea pt bibe... si tot l-am facut pe al doilea, multumesc lui Dzeu, e un copil tare bun; si sarcina 2 si copilul - total diferiti.


Aha, deci nu sunt singura... si la mine a doua sarcina a fost mult mai bine iar copilul...parfum fata de primul cand si la toaleta daca ma duceam trebuia sa-l iau cu mine. Azi asta mica a stat singura vreo 30 min in patut cu ochii deschisi, cuminte admira peisajul...

& fetita

Mergi la inceput