Bobocei de septembrie-octombrie 2012!(4)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Vaaaai, Lum, ce noapte ai avut! Mi-i si inchipui saracutii la 2 noaptea plimbandu-se pe afara. Cine-i vedea cred ca se inchina. Al meu cred ca ar fi zis ca sunt nebuna daca ii trimiteam la ora aia la plimbare, probabil m-ar fi trimis el pe mine

Cum arata acel marsupi si cat a fost? Ce ai mai luat? Ma tot gandesc si eu daca se merita sa merg, ca tre sa o iau si pe pitica cu mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Oana, la multe lunite Sophiei. Se pare ca intr-adevar in cazul Sophiei si al lui David este daramat mitul lp-lm.
Maya mi-a luat fb in greutate cu doar 3 bibe de lp: 1500 in luna 2 si 700 in 2 sapt, daca o tine in ritmul asta la 3 luni depaseste 6 kg. Acum are 5500 la 2 luni si jumatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

OLIVETTE:am luat pt fetita mare cizmulite, papucei de casa,o caciula smechera din lana merinos, sosete, dresuri pt amandoua.Marsupiul l-am luat de la hiphip,am probat si o manduca, f faina mai scumpa. asta a fost 225 ron , se inchide ff usor cu arici, am 2 maini libere in timp ce fata doarme. pe net gasesti multe informatii despre ''marsupi plus'', culmea e ca e facut la cluj si vandut in afara cu succes.Uitasem, am mai luat 2 cd uri cu muzica vesela pt copii.
Ma bucur ca sunteti mai bine cu raceala si de grutate ce sa zicsa o tineti tot asa!
La babyex. nu sunt f mici preturile dar faptul ca sunt mai multe oferte intr-un singur loc pe mine ma ajuta. Noi ne propusesem sa ne ducem maine, tati ar fi stat cu pitica afara la aer. Daca vrei sa te duci, mergi la deschidere , la 10 fix, altfel se aglomereaza groaznic in wend.
OANA:ma bucur ca ai rezultate bune la analize. Piticutei tale :la multe lunite si anisori!

Nr de picaturi se schimba in fct de ce zice medicul, la unii bb nu se absoarbe si atunci se mareste nr de picaturi sau se schimba cu vigantolette. Am patit-o la prima fetita.


Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Lumi, of of...ce nebunie! Sper ca in noaptea aceasta sa te odihnesti si tu! Cred ca in seara asta o iau pe urmele tale, de la 16.59 cand i0am dat sa pape tot maraie si plange, acum de disperare l-am infasat in paturica si am iesit cu el pe balcon. Instant a adormit, dar cum am intrat si l-am pus jos, s-a trezit. offf mi-e asa mila de el, dar ce sa fac? Sa ma plimb cu el pe balcon tot timpul?

Oana, ce ma bucur!! Abia astept sa ne spui si ce ai rezolvat la domn' doftor

Fug sa pap si eu apoi sa vedem ce ii mai fac sa vedem cum il linistesc pana la baita si masa de seara.

Mamici, o noapte linistita cu somn linistit, pe cat se poate.




Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Buna mamici de bebici frumosi.
Eu sunt la mama mea pana duminica.Fara sot,diar cu Andrei.

Doza de vigantol mi-a marit-o dupa o pipaire la cap in zona cu pricina... fontanela.Probabil i se inchide greu capusorul.
Cumnata mea e medic si are o fuetita de 4 luni si am intrebat-o cat vigantol ii da si a zis ca 4 picaturi pentru ca e iarna si nu e sosoare.


Prima pediT


ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Prima pediatra imi recomandase 3 picaturi.
Oricum nu recomand marimea dozei fara acordul pediatrului.

Am o prietena care ii dadea vaitelului o zi 2 picaturi,o zi pauza si urmatoarea 4...si tot asa.Deci nu exista o regula.

Pupici,ma bag la somn ca imi cad ocgii.

Scuze greselule,scriu de pe telefon.

Somn dulce su linistit!!!

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna dimineata dragi mamici si bobocei! Haideti la un ceiut de fructe de padure

Sa inteleg ca a fost o noapte linistita?

Despre noi, ce sa zic, a adormit greu, are o criza de colic pe la 22.00 care il termina, dar cu tzitzi a adormit si asa a ramas pana la 01.30, a papat ceva apoi la 04.00 s-a trezit cu o tuse groaznica, se ineca de la secretii, a trebuit sa il scol din somn si sa il aspir, i-am dat panadol si 5 min tzitzi si a dormit pana la 07.30. Ma dureau sanii de numa'. Acum desi doarme il chinuie criza de colici de dimineata si asa se vaita in somn de mi se rupe inima
Eu cu raceala stau mai bine, el cam tuseste urat, mucisorii tot transparenti-albi sunt.

Voi cum mai sunteti?



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Buna dimineata si de la noi!
A fost o noapte superba in care tati a dormit cu amandoi copii iar eu mi-am facut de cap in sufragerie
M-a trezit la 3 sa pape si la 5,30. Apoi la 7 a facut kk si a trebuit sa o schimb asa ca adio somn pana pe la vreo 9.
Iar a varsat in jet...de data asta imediat dupa ce a ragait. O sa-l trimit pe d-l sot sa cumpere laptele ala si o sa incep sa-i dau chiar daca nu prea as vrea...

& fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Neata!
Ela stiu ca nu prea ai vrea si desi mi-ai dat vot negativ ,insist cu LP,daca e spre binele copilului trebuie sa-i dai.Nu stiu de cand citesti tu aici,fetele stiu cat am incercat sa-l alaptez exclusiv si cum l-am tinut 2 zile flamand doar ca sa nu cedez,alta e situatia la tine fiind pentru regurgitare,dar eu raman la ideea mea sa nu ne incapatanam sa dam doar lm acolo unde nu se poate.Sper ca nu te-am suparat ,ignora mesajul daca vrei ,
Azi noapte s-a trezit si Mihnea la 3 jumate ca aseara nu mancase suficient,urmatoarea trezire a fost la 7 jumate ,a mai dormit pana la 10 si acum dupa papica l-am pus la Winnie the Pooh pana va scriu si apoi plec cu el la cumparaturi ca mergem la bunici pana maine seara sau luni dimineata.

Cu turta dulce si condimentele ei sa va spun un secret ,nu am avut de unde sa iau fiecare condiment in parte asa ca mi-a venit ideea sa ma uit pe un plic de condimente pentru vin fiert de la fucks si surpriza sunt condimentele pentru turta dulce,le-am macinat cu masina de cafea si sunt perfecte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Gata plec,daca nu mai reusesc sa intru va urez un week-end linistit si fara colici pana luni.

Mai scriu ceva,eu i-am dat suzeta din prima zi cand am iesit din matern,cu cat sunt mai mici cred ca o iau mai usor si picaturi de colici la fel de 3 ori pe zi,dimineata si seara alinan ,la amiaza sab simplex,nu a avut niciodata dureri de burtica ,nu stiu daca de la astea sau nu ,dar vad ca tine,i le dau in continuare la fel pana la 3 luni,3 luni jumate.

V-am pupat pe toate !

Mergi la inceput