Bobocei de septembrie-octombrie 2012!(4)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Salut fetele.
Mi-am deschis doua pagini si raspund pe rand ca am de citit de la pag.6
Mihaela,Mihnea intinde mana spre jucarii, le loveste dar nu constient mai mult din intamplare.Insa are un iepuras cu care doarme de trei zile si-l strange in brate de mama focului.
Kytana uite aici este reteta de turta dulce,verificata si foarte buna : http://codrudepaine.ro/2012/02/turta-dulce-a-copilariei/ .De cealalta reteta nu mai sunt chiar multumita ca s-a intarit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Carmen,m-am hotarat sa nu-i dau inca suculet,insa mi-am comandat azi e mag un storcator de fructe cu rasnita si blender ca nu aveam si-mi va folosi cand incep diversificarea.

Despre glicerina nu stiu ce sa spun ,am cumparat sa am in casa insa n-a fost cazul sa o folosesc.

Corinuka
il mai alaptezi pe David?Fiindca culoarea scaunului se schimba si in functie de ceea ce manci tu.

Ramona este un scump baietelul tau,cred ca se bucura ca vorbeste azi cu tati,




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Mirabela multumesc pentru aprecieri,este un copil fericit,rade toata ziua,desi cand papa as prefera sa fie concentrat la biberon,dar el nuuu...

La multi anisori Andreiutzu,sa cresti mare puiule!

Andreea n-am stiut ca trebuie marita doza de vigantol,eu tot 2 picaturi ii dau ,si azi tot cu lingurita i-am dat ca de obicei una se ducea pe langa gurita.Mihnea a luat 750g in prima luna,1500g in a doua si in 2 decembrie fac bilantul lunii a treia sa vedem cat a pus.

Gaitica
ai o minune de fetita ,cand o vad cu floarea aia la avatar imi vine sa o pap toata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Multumesc Adinuta de reteta, arata absolut delicios! Abia astept sa ii fac dlui Pinguin

Nici eu nu stiam ca se mareste doza de vigantol, mercic Andreiuta

Oli, cum a decurs recapitularea?

A dormit si pingu mic pana la 12, o ora a stat la san si acum l-am pus in patut, treaz, sa vedem ce face Poate maine apuc sa ma duc si eu la cosmetica pana nu ajung muma-padurii Sprancenele acolo tind, oricum

Pofta mare gajici, ne auzim mai incolo



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Gaitica, ce frumos doarme galusca ta! Dupa cum cred ca ai citit eu cu pingu mic avem ceva probleme la capitolul asta dar incercam sa recuperam.

De slabit, eu inainte de sarcina aveam 49, am ajuns la 65 in sarcina La nastere am dat jos ceva si am ajuns la 58, in primele 2 saptamani am dat 3kg jos si acolo am ramas, la 55 kg. Deci mai am vreo 6kg Incap intr-o singura pereche de blugi dinainte, in rest colanti. Sunt destul de nemultumita, pentru ca am picioarele groase si nu sunt obisnuita si sanii ca si cum as avea silicoane, acolo nu m-as plange daca m-ar mai incapea hainele de iarna Dar, nu ma risc sa pierd lapticul. Ca si tine totusi nu mananc asa de mult, dar faptul ca nu am activitate fizica se simte. Eu inainte asa ma intretineam prin sport. Dar, ajungem noi si acolo, nu ?



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna la ora pranzului,

Am avut o noapte horror,horror , a plans dela 11:45 - 1:10 ,am crezut ca o iau razna, nu mai stiam ce sa-i mai fac, urlaaaa . Dimineata cand a sunat ceasul am vrut sa-l arunc,m-am dus la Stefan in camera, l-am luat in brate si mi-am incarcat bateriile cu mirosul lui copil cuminte, apoi s-a trezit usor si a inceput sa-mi spuna cuvinte de dragosteeee... usor, usor mi-am revenit din ametzeala.
A venit d.na si l=a luat la gradinitza iar eu m-am asezat in pat iunde am avut un somn agitat si m-am trezit mai zombi
Natalia, dupa ce s-a trezit, era cel mai cuminte copil, a stat singura in camera mai bine de o ora, pe burta sau uitandu-se la carusel, chiar i-am zis doamnei sa nu ma creada nebuna cand zic ca a urlat azi-noapte, am si filmato cu telefonul...

In disperare, am luat Colief, e scump ca naiba (iar sticlutza are 7ml. ) sper sa isi faca efectul. Voi cele care utilizati, ii dati la fiecare alaptat sau numai seara ?

Din pacate trebuia sa intre sotul la 13:30 dar cum azi e black-friday ,nu a putut intra pe internet, nici nu l-am adus pe Stefan la ora pranzului acasa pt.ca ma asteptam la asta...sper ca maine sa putem vorbi ca ne e tare dor de el...
Ma bag la un somn mic pt.ca Natalia doarme de la 12 si trebuie sa se trezeasca...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Buna fetelor,intru,scriu si dp recuperez...ca s-apuc...
Noi am avut 2 ziulite mai ciudi...de fapt nopti...alaltaieri am mancat peste fript solomon cu un sos cu maioneza/lamaie...off cred ca l-a chinuit nu stiam ca ar fi trebuit sa mananc cod sau sardele...se pare ca l-a afectat pe bb noaptea a inceput plans/refuza sanul/nu dormea/facea parturi kkuta nu...cred ca il durea burtika...colici sa fie?!si ma gandeam ca dc n-am avut pana acum am scapat....kkuta a facut ieri dimi si dp azi dimi a facut bine dar noaptea iar am facut ture cu el in brate..si cred ca se trezea si plangea de durere...nu ne tine mult cam o ora acolo dar ma tot gandesc ca-s colici...asa se manifesta nu?nu pot face treaba 2 si fac parturi si refuza san cand ii doare?!inca n-am sunat doctorul sa ne dea medicamente ma gandesc sa vad cum merge inca 1-2 zile sa nu-l incarc cu medicamente..
Ieri de la lipsa somn suparare iar mi se infundasera canale la san...uff...ieri nici dus n-am reusit sa fac
Kytanuts si noi continuam sa nu prea dormim...ziua mananca,il las in patuts in 5 min plange...il iau in brate...il lrgan...am inceput ca Stella ma plimb si topai (prinde buna idee!)...de dormit doarme cu noi in pat cum ziceam asta e cel putin asa dormim amandoi...cand oi fi odihnita si-oi avea nervii tari o sa incerc iar cu patutul...acum il alaptez asa culcata adoarme si asa ne odihnim 1-2 ore...Si eu ca si voi fetelor Olivette si Stella il am agatat de mine...mananca,ma are de suzeta/siguranta...se linisteste...ce sa zic...mai sta si la tati nu zic dar 95% din timp e pe mine...d-abia apuc mancat/baie...noi inca nu am iesit la plimbari a tot fost vreme ciudi cand ma hotaram eu...de ieri am inceput cu iesit pe terasa usor usor sa ajungem la juma de ora ca sa iesim...sa vedem dc o sta in carut si n-o plange....uff...nervii mei se cam intind...de cateva ori pe zi...inca ma dor mameloanele...ma ustura cateodata parca ma ustura asa sageata tot sanul....sigur e si de la faptul ca suge mult timp...adica sta cate o ora-2 la un san si-l tot suge/molfaie iar suge...ma gandesc sa iau suzeta...De la ce varsta se da suzeta?pe de alta parte stiu ca nu se recomanda suzeta pt ca e un mod de intarcare dar dp fiecare ora de supt ma dor/ustura asa tare mameloanele ca simt c-as musca din pereti...
Daaap...dp cum se vede sunt cam stressata....offf..si ufff
Ma gandesc sa iau si un leagan d-ala de se misca singur ...bouncer cu muzica miscator...Mihaela ai luat pana la urma de pe Amazon ceva?m-am uitat azi dar parca nu-s asa fantastice ofertele...tu ce zici?
Olivette citeam ieri ce ziceai de paracetamol...cand am avut mastita si febra mi-a zis doc sa iau la 4-5 ore paracetamol...o zi si-o noapte asa am luat...sper ca ti-a mai trecut si tie si lui Kytanuts!
Intru sa citesc din urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Mirabelac eu zic ca sta in picioare teoria...ieri a dormit pe mine bb dp episodul de plans acolo unde a apasat a doua zi dimi acolo aveam canale infundate...mi-au trecut pana azi...si eu ma gandeam dar la fel ca tine ziceam ca poate o fi in mintea mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Subscriu Moro la suzeta. Pingu mic stie ca sunt si suzeta lui pe langa mamica. Doar acolo se linisteste. La suzeta nici nu se uita. Acum s-a trezit dupa 45 min de somn, f agitat, a tusit si parea tare nefericit. L-am schimbat si s-a pus pe un tipat de mama mama. Pus pe burta nu, pus pe burtica mea, nu, pe piept nu, urla si urla, foarme dupa 45 de min nu era. Ei si cum i-am dat san cum a tacut. Si a molfait pana l-a dat afara pentru ca unde sa mai intre?! Curnosc foarte bine durerile acelea care sageata sanul. Mai ales atunci cand simt un pic de frig, ma dor de imi vine sa urlu...

Ramona de Colief nu stiu ce sa iti zic si imi pare rau ca nu v-ati odihnit. Cu dorul nu mai zic nimic, mi-e un dor de pingu meu... Dar mai este putin, imi tot spun asta pana o sa o si cred.



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_83 spune:

Buna ,
ramona este ff bun colieful trebuie sa il dai inainte de masa 4 picaturi eu i-am dat lui Luca si isi face efectul.

Mergi la inceput