Ce tableta sa aleg?

Ce tableta sa aleg? | Autor: LoraG76

Link direct la acest mesaj

Dupa indelungi cautari, ne-am hotarat asupra unui model de tableta..toate bune si frumoase, insa respectivul model are 3 preturi diferite si nu vad o alta diferenta decat ca la un model nu exista nicio harta...altul are harta Romaniei, iar ultimul pe a Europei - diferentele de pret sunt semnificative. E vorba de modelul de la Evolio, Evotab Fun.
Stie cineva, mai e vreo alta diferenta inafara de prezenta hartilor intre cele 3 modele de Evotab Fun? Se justifica diferentele de pret?
http://www.evolioshop.com/ro/tablete-pc
Are cineva o astfel de tableta?


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, eu personal nu ma pricep, insa sotul da, iar tabletele ieftine sunt in general si proaste. Noi acasa deja suntem la a treia tableta:
http://www.price.ro/preturi_allview_alldro_2_441300 si da rateuri. Si il foloseste doar copilul, la desene animate in calatorii sau la jocuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Eu ma pricep la chitibuseriile astea,ca si vaca la balet,dar ultima achizitie a berbatului meu,m-a cucarit total : Ipad mini http://www.emag.ro/tablete/apple?ref=adwords&emag_click_id=6639d76cb81a01aa3718d48b722ff089&ref=afs&gclid=CK-3hee_4LMCFQNd3godDjAAng


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mie mi se pare foarte mica ... 7 in inseamna o latura de vreo 15 cm, este mai mult GPS decat tableta. In plus are foarte putina memorie - 8GB este pentru harti si cam atat, desi vad ca are WiFi, nu stiu ce poti sa faci cu ea pe net numai cu 8GB de memorie. In ziua de azi si cu 16GB sughite, optim este 32GB, ideal 64. In plus vad ca zice ceva de 3G, dar cu modem extern care banuiesc ca nu intra in pret ci trebuie cumparat separat.

Parerea mea - este perfect pentru un GPS. Ca tableta nu ai ce face cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pentru ce vrei sa folosesti tableta? Adica ce vrei sa faci cu ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

am inteles ca nexus de la google nu e rea.
procesorul, cel putin, clar e superior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Asta isi doreste fie-mea cadou de Craciun, o tableta. Nu renunta nicicum. Deci hartile nu ne intereseaza, nu o vom folosi ca GPS. Un pret mai mare nu sunt dispusa sa dau si sper nici sa nu o foloseasca prea mult. Deci musai sa fie ceva pana in 600 de lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

stai pe faza la black friday
adica pune ceasul sa sune dis-de-dimineata si asigura-ti o conexiune buna la net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

buli, incerc, da. Sper sa prind ceva la reducere pe emag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Noi, pentru copil am luat Aria, tot de la Evolio. Pt el , este mai mult decat OK. O mai folosesc si eu pentru internet si nu am intampinat probleme. Aria este de 10" , pe cand Evotab e de 7".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Eu am un iPad primul model, cel mai vechi, il am de cativa ani si sunt extrem de multumita de el. Am ales modelul cu memoria cea mai mica (16 cred) si cu wifi si l-am folosit fara nici o problema. L-am luat inaintea unei calatorii lungi cu avionul, pentru copii, dar ulterior mi s-a stricat laptopul si nu mi-am mai luat altul, pentru ca sincer, pentru ce am nevoie, imi ajunge iPadul. Il folosesc pentru internet, pentru email, pentru ascultat radio/vazut tv, cateodata pentru gps, si copiii se joaca la greu, de la cea de 2 ani la cel de 8 ani, a fost trantit, udat si este absolut in perfecta stare de functionare.

Nu stiu despre celelalte tablete, insa voiam sa spun ca memoria de 16 este absolut suficienta. Chiar nu stiu la ce ar trebui mai multa memorie, pate doar daca vrei sa stochezi filme pe el...

Mergi la inceput