Piersicute de iulie august (11)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui b_1403

Mi-am amintit ca vreiam sa mai intreb de torticolis. Si fata mea isi tine capul cam stramb de mica il tinea si mai stramb da a mai crescut si si-a mai revenit. Safie oare torticolis? Cum arata? Stiu ca Andrei a Laurei parca facea kineto pentru asa ceva.


Beatrice mami de minune mica Maya Elisabeta 20.07.2012



Da ,Bea ... noi facem masaj si gimnastica si pt asta . Asa mi s-a spus ca daca tine capul numai pe o parte are torticolis , asta se intampla cand doarme sau stau si vb cu el , isi da capul si pe partea cealalta , dar are o preferinta . Sper sa o putem rectifica prin mult masaj , dar iti spun sincer ca ma cam indoiesc Dupa 10 sedinte la capitolul asta nu am vazut nici o imbunatatire

Mai intreba cineva de rostogoliri , si Andrei tot pt o parte are preferinta , nu vrea invers deloc .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Laura,merci.wow 3 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Fetelor merci de raspunsuri.

Miha dar sita aia nu merge pe orice oala, presupun. Tre sa dau si eu o raita prin ikea.

Mixer ma gandeam la unul cu bol, care are si pasator. Tocmai in ideea ca daca fac niste legume fierte le pasez rapid cu el.

Pe sticlele de apa plata scrie daca sunt sau nu potrivite pentru prepararea hranei bebelusilor. Pe borsec ce-i drept nu scrie...

Fi-meu iar are prog de rasuciri in seara asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

fetelor, am uitat sa va zic de apa: Singurele marci potrivite pentru BB sunt Bucovina si Devin. Restul sunt mult prea mineralizate si incarcate din punctul asta de vedere. Ada, Borsecul e cea mai proasta alegere pentru BB ca e cea mai incarcata de minerale.
sper ca v-am fost de folos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Deci nu m-am mai inteles cu el...s-a agitat pana i s-a facut sete, i-am mai dat 60 ml de lapte, l-am pus si la san...si in cele din urma a cedat dupa inca vreo 10 min de vb cu tzitzi si suflat in ea

Azi noapte am adormit la 3. Pana la 1.30 n-am putut sa adorm ca ma durea un punct negru pe san supra infectat, dupa care am decis sa bag pompa sa golesc sanii si am pus gheatza ca nu se mai putea. Si cand sa ma culc si eu, piticul a deschis ochii larg si a inceput sa vorbeasca. A facut cateva ture de pat, a povestit intens timp de o ora, si in final a adormit si el pe la 3 .

Hai ca va urez noapte buna...si cu cat mai putine treziri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pusi
Si eu trebuie sa ma orientez pt. un scaun de masina, acum avem instalata scoica, insa in curand nu mai incape ( e categoria 0-9 kg) Aveti ceva recomandari pt. un scaun bun?

De la Britax - www.britax.co.uk/car-seats/car-seats/first-class-plus" target="_blank">First Class plus


Citat:
citat din mesajul lui Kimmy

Camila,vroiam sa zic ca si Emma face 4 luni peste 2 zile,si inca nu se intoarce deloc,nici nu da semne.

Si Clara face 4 luni pe 30 si nu da semne de intoarcere. Nu ii place sa stea pe burta.
In schimb a inceput sa se intoarca in cada :))

Citat:
citat din mesajul lui vera_l

neata,
Lorena,multumim de cafea,eu beau fara cofeina si cu frisca
Ce fel de cafea bei?
Parca si ilenutza bea tot decof.

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza

Michel si cum fol sitele?eu am sub forma de floare dar nu am fol niciodata
Daca e vorba de www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/90112531/" target="_blank">asta, e simplu, o bagi in oala (din aceea sub presiune, sau oala minune), pui un pic de apa pe fund si in 10 minute e gata papa

Citat:
citat din mesajul lui ZIZOU

Incep sa ma ingrijorez in privinta vaccinului BCG. Nu are ganglioni umflati si are i-a aparut deja reactia la vaccin. O sa o rog pe pediatra sa o palpeze temeinic la 4 luni cand mergem la vaccin.
Si pe mine m-a pus pe ganduri, si din ce am mai citit pe blogul Cristelei deja imi pare rau ca i le-am facut si ma gandesc serios sa nu ii mai fac niciunul

Citat:
citat din mesajul lui roxypuy

ca steamer iti recomand tefal (ala cu mai multe etaje ) il au nashii nostri si am gatit de multe ori la el cd stateam impreuna. e super! si poti face mai multe feluri (fiecare pe un etaj). cred k o sa-mi iau si io unul (e cam scump insa ). o sa o intreb pe nasha dk il mai foloseste k ei nu prea mai au timp de gateli. dk sta degeaba sa i-l dea finutzei

Steamerele astea au BPA, si noi avem unul scump, a fost vreo 300 lei si nu l-am folosit deloc, tot mai comod imi e la oala sub presiune. Am 3 oale si numai in ele gatesc

Citat:
citat din mesajul lui maria0408

Alisi noi am folosit borcanasele cu mancare, Ana a avut o perioada de vreo luna, cam pe la 10 luni cand nu a mancat decat din ele, in rest refuza orice mancare. In plus sunt foarte utile inconcedii/excursii.Noi le-am folosit un pic mai tarziu, nu la inceputul diversificarii.

Si eu am folosit o perioada buna borcanase, dar doar cu fructe, nu si cele cu legume.
Apoi o perioada buna sterilizam eu la cuptor si asa aveam pe o saptamana mancare, in cele mai multe cazuri ciorbe, supe.

Citat:
citat din mesajul lui vera_l
Fetelor,ma gandeam,voi cand veti incepe sa le cititi bebeilor?oare cam cand este momentul potrivit si cum veti proceda?Mi-as dori sa-l obisnuiesc sa-i citesc macar seara la culcare si as vrea sa iubeasca cartile..nu sa se simta obligat doar pt ca vreau eu..

Eu nu i-am citit dar sor-sa, da
In schimb ma joc in fata oglinzii, ii cant etc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Neata, fetelor,
Am intrat sa va dau o felie mare mare de tort hiper hiper caloric de cioco cu banane si mousse de vanilie pe care l-am facut aseara si care a fost devorat pe jumatate tot aseara, desi abia astazi e ziua mea.
Am lipsit cateva zile de pe forum, deoarece o am pe mama in vizita - vine foarte rar.
Acum insa, dupa ce am citit tot din urma si am vazut ce ati scris referitor la "bolul" in care imi cresc eu copilul, chiar ma bucur ca nu am mai intrat cateva zile. M-au intristat tare raspunsurile voastre si atitudinea asta pe care o au foarte multe dintre voi ca "asa cum fac eu e cel mai bine" - spre diferenta, eu doar am spus cum fac eu si nu am sugerat ca trebuie sa faceti si voi la fel. O sa ma opresc aici cu orice consideratie pe acest subiect si ma voi retrage o perioada din aceasta lista de discutii.
Numai bine, multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Iuli la multi ani!!!

Nu te supara si nu te retrage din discutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatzaaa

Patrick a dormit pana la 10 azi... Si eu la fel. A papat la 6.30, a vorbit inca vreo 15 min dupa masa si trezirea finala la 10.. A dezvoltat 2 pasiuni de noapte: vorbitul si rasucitul..

Iuli in primul rand La multi ani, sa fii sanatoasa, iubita si fericita. In al doilea rand nu cred ca trebuie sa te superi pe noi. Pana la urma fiecare isi creste copiLul cum doreste, in bol sau nu. Fiecare isi asuma niste riscuri pt copilul ei. Doar ca daca tot s-a deschis acest subiect, ne-am dat si noi cu parerea. Eu chiar ma bucur sa vad cum procedeaza alte fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
vad ca n-a dat nimeni cafea,inca,asa ca o sa dau eu o cafea aburinda.in realitate eu nu sunt o iubitoare de cafea,beau ocazional si de cand alaptez doar fara cofeina dar imi face placere sa va ofer una virtuala dimineata.Eu va invit si la o cafea la mine acasa,ce ziceti?
Michelle,doncafè beau.Trebuie sa fie tare frumos sa o vezi pe cea mare citindui celei mici,as fi extrem de mandra
Iuli,La multi ani!

Mergi la inceput