Dieta Dukan(4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Legat de tarate...nu trebuie sa le mancati neaparat in stare cruda si naspa...eu ii fac sotului cheesecake cu blat din tarate, sau exista la Metro diverse alimente dukan (ceva gen 'cereale' pt mic dejun, batoane de cereale, biscuiti). Am mai luat si praf de clatite dukan, dar inca n-am incercat sa-i fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Mie imi place budinca de tarate, facuta cu lapte , gen gris cu lapte. Cu putin indulcitor, esenta de vanilie si un praf de sare e buna , buna. Se mai poate adauga si o lingurita de cacao....mmmm bun. Eu ma bat cu fiu`miu pe ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IlincaS spune:

Din cate stiu dieta este destul de controversata...Plecand de la faptul ca elimina intregi grupuri de mancare si pana la efectele secundare...
Plus ca Dukan este in proces datorita faptului ca dieta creste riscurile bolilor cardio vasculare etc...

http://www.guardian.co.uk/world/2012/mar/26/dukan-diet-inventor-faces-censure

Aveti grija de voi si de sanatatea voastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui CamiSol

Mie imi place budinca de tarate, facuta cu lapte , gen gris cu lapte. Cu putin indulcitor, esenta de vanilie si un praf de sare e buna , buna. Se mai poate adauga si o lingurita de cacao....mmmm bun. Eu ma bat cu fiu`miu pe ea...

Cami si Luca-Ionut (25.09.2006)




Viata e plina de fumusete. Observ-o. Observa albinele, copiii, fetele zambitoare. Miroase ploaia si simte vantul. Traieste-ti viata la intregul ei potential, si lupta pentru visele tale. – Ashlay Smith

"When God was giving out talent, He gave all of it to Michael Jackson." Babyface





Spune cantitatile si cum o faci.Am incercat tiramisu ,dar nu mi-a placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui IlincaS

Din cate stiu dieta este destul de controversata...Plecand de la faptul ca elimina intregi grupuri de mancare si pana la efectele secundare...
Plus ca Dukan este in proces datorita faptului ca dieta creste riscurile bolilor cardio vasculare etc...

http://www.guardian.co.uk/world/2012/mar/26/dukan-diet-inventor-faces-censure

Aveti grija de voi si de sanatatea voastra!

Nici o dieta nu e buna ,inafara de cele vegane,rawfood.Restul e clar ca-s restrictive.E un risc asumat cind vrei sa slabesti.E clar ca are efect!
Azi am 61.6 de la 67kg acum 3 saptamini.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Mie si dieta hipocalorica mi se pare foarte ok. La 1200 - 1300 calorii pe zi, daca mananci corect, nu iti privezi corpul de nimic. Si poti avea 1-2 zile de 1700calorii, pe care sa le consumi prin sport.

E echilibrat, e pe termen lung, e cu rezultate
Succes, indiferent de dietele tinute


-->> Donatii pentru Craciun: Cumpara rame de ochelari ieftine <<-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Mie si dieta hipocalorica mi se pare foarte ok. La 1200 - 1300 calorii pe zi, daca mananci corect, nu iti privezi corpul de nimic. Si poti avea 1-2 zile de 1700calorii, pe care sa le consumi prin sport.

E echilibrat, e pe termen lung, e cu rezultate
Succes, indiferent de dietele tinute


-->> Donatii pentru Craciun: Cumpara rame de ochelari ieftine <<-

Merci!
Da ,asa o sa tin cind ajung la o greutate rezonabila!
Nu te poti priva o viata intreaga,dar ar trebui sa te controlezi, cind vezi ca o ia cintarul razna.
Acum ma duc la o aniversare.Sa vad ce fac acolo,ca sigur vor fi tentatii!O sa maninc o salata si un piept de pui. Problema e tortul ,prajiturele ,sampanie. De acasa zic pas,dar socoteala de aici nu se potriveste cu cea de la restaurant.Of!
Toata ziua am mincat super moderat,de frica sa nu vad miine negru in fata ochilor.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

dulcetica, tu oricum esti foarte slaba, nu stiu de ce adaugi frustrari (cel putin pt. mine ar fi) si yo-youri cu diete Dupa 5 ani, 95% dintre cei ce au tinut diete au aceeasi greutate sau mai mare. E clar ca nu functioneaza...

Oricum, e o chestie foarte personala si fiecare alege ceea ce i se potriveste. Doar vroiam sa iti spun ca la greutatea pe care o ai e pacat sa suferi (in felul asta)


-->> Donatii pentru Craciun: Cumpara rame de ochelari ieftine <<-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Citat:
citat din mesajul lui CamiSol

Mie imi place budinca de tarate, facuta cu lapte , gen gris cu lapte. Cu putin indulcitor, esenta de vanilie si un praf de sare e buna , buna. Se mai poate adauga si o lingurita de cacao....mmmm bun. Eu ma bat cu fiu`miu pe ea...


Spune cantitatile si cum o faci.Am incercat tiramisu ,dar nu mi-a placut!

dulcetica


http://www.edithskitchen.ro/2012/04/desert-cu-tarate-de-ovaz-si-lapte.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Eu nu am rabdare sa-mi socotesc caloriile mancate. Dar probabil ca ma incadrez undeva pe acolo, daca de 3-4 luni nu m-am mai ingrasat deloc, mancand sanatos si in limita bunului simt.
Pt mine a fost OK Dukan, pentru ca am slabit relativ repede .
Sper sa ma mentin si sa am ambitie, sa nu mai fac excese , mai ales ca eu am fost foarte slaba de cand ma stiu.

Mergi la inceput