Dieta Dukan(4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Rall,merci ,dar kg mele sint dispuse aiurea si ma deranjeaza.Cred ca fara sport nu poti mentine silueta ,dar intii sa dau ceva jos si apoi mai vad.
Efectul distructiv al cinei la restaurant este +0.5kg si la prinz merg iar la o aniversare.
Cert e ca o sa incerc sa maninc decent,la o adica nu poti ocoli asa ceva si apoi sa reiau de unde am ramas.
Camisol ,citi ani ai? Cu un metabolism bun cred ca o sa poti face fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

In primavara fac 32. Sunt in floarea varstei .

Eu, cand merg la restaurant, imi comand doar carne sau peste la gratar cu legume gril. Si asa stiu ca nu calc stramb. Mai gust cate ceva daca mi se scurg ochii, de la sot, si nu ma afecteaza la cantar.

Mi-am promis ca dupa sarbatori ma mai bag la o tura mai drastica, poate mai dau jos vreo 5 kg, care ma sacaie . Si apoi sa ma vedeti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

La 32 de ani metabolimul duduie si oricum imi place cum gindesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Am mai trecut si eu pe aici...tot pe baricade,azi s-a incheiat a patra zi de dukan si se dusesera 1,5 kg azi dimineata...nu ma bucur insa ptr ca stiu ca-i vorba doar de apa eliminata din tesuturiAbia astept sa ajung la croaziera,mai exact abia astept zilele de PL...as vrea sa va intreb cum credeti ca e mai bine sa tin croaziera :1/1,3/3 sau 5/5...sper sa nu-mi raspundeti ca ultima varianta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Numai apa?Vai,eu speram sa fie grasimite!
Cred ca e in regula orice varianta poti sa o tolerezi.
N-am inteles ca trebuie sa dai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Dulcetica eu as vrea sa slabesc vreo 10 kg ,am inceput dieta la 76 kg,1,70 inaltime...acum eu ma multumesc si daca ajung la 70 si reusesc sa le mentin...desi nu prea cred ptr ca sper sa raman insarcinata in curandCred ca o sa merg pe varianta 3/3...multa bafta tuturor in topirea kg -lor buclucase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Dulcetica eu as vrea sa slabesc vreo 10 kg ,am inceput dieta la 76 kg,1,70 inaltime...acum eu ma multumesc si daca ajung la 70 si reusesc sa le mentin...desi nu prea cred ptr ca sper sa raman insarcinata in curand

Cred ca o sa merg pe varianta 3/3...multa bafta tuturor in topirea kg -lor buclucase!





Doamne ajuta sa ramii insarcinata ,ca e timp de slabit dupa.
Nu ai copii?
Si eu as vrea sa slabesc cit pot de mult si sa le bat in cuie.
Din pacate vin de la restaurant.Nu stiu ce se intimpla ,dar nici nu le pot refuza ,ca-s in diverse conjucturi ,ca-s asa hotarita ca nu m-as duce nicaieri ca sa nu calc strimb.
Am mincat o salata si am baut o cafea,dar mi-au dat un castron imens.S-ar fi saturat toata masa din ea.Am mincat-o toata ,cit am stat de vorba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Buna seara tuturor!!!

Sunt si eu prin preajma ,iata meniul de ieri de azi:
Ieri:

-piept de pui la gratar
-branzaica 0.1%
-piept de pui la gratar

Azi:

-piept de pui
-ficat de pui /gratar

Apa,apa,apa.De tarate nu am avut timp, poate mai tarziu.

Cam atat pana acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Dulcetica nu avem copii inca,multumesc pentru urareAzi prima zi de PL...muuuult mai bine si parca se aseaza hainele mai bine pe mine,talia s-a subtiat ,ce mai ,facem progreseMeniul de azi: ciorbita de vacuta si pulpa de pui dezosata la gratar cu salata de varza,salata verde cu ton si doua bucati file de macrou afumat.Dupa experienta mea cu dietele disociate, eu m-am hotarat sa tin Dukan-ul oarecum personalizat...adica nu voi renunta la uleiul din salate,in zilele de PP o sa incerc sa limitez la maxim uleiurile si grasimile ptr a nu-mi incarca foarte rau ficatul dar in zilele de PL voi adauga putin ulei in salate si mancarurile gatite.Oricum nu inteleg de ce se limiteaza atat de drastic grasimile in zilele de proteine,oricum carnurile (chiar si cele albe si rosii) contin lipide cu duiumul...cred ca ptr sanatate se recomanda branzeturi 0 % si gratare,nu cred ca influenteaza procesul de slabire,dieta functioneaza in baza limitarii cantitatii de carbohidrati nu a lipidelor.Ma rog, voi sa fiti cuminti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Nu stiu daca e voie, dar nu mai pot de foame si am "furat" 2 cremwusti de pui!!!!!

Mergi la inceput