Delfinasi jucausi de iulie-august (95)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Salutare!!
Corina, totul e ok, suntem in grafice, avem si inimioara!
Tatal tau cum e?El era in spital, nu? ( Sper ca nu incurc borcanele)

Iuliana, multa sanatate lui Tudor!! Poate acum a facut GMP, daca data trecuta a fost herpagina, sau invers. Oricum nu prind imunitate pe viata...

Adriana, asa a fost si Raul, dar cred ca cresa a fost de vina. Era cu mucii pe terminate si s-au intors cu putere. Noua, cand sunt muci galbeni, dr mi-a zis sa-i pun in nas picaturi Tobrex( sunt oftalmologice, dar sunt cu antibiotic si actioneaza la nivelul cailor respiratorii)...poti intreba dr, ca mucii galbeni nu anunta nimic bun.

Si bineinteles multa sanatate tuturor bolnaviorilor!!
Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 7+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

salut, mamici!

Corina, nu stiu ce sa iti zic de idei de cadou, stau foarte prost cu ideile la capitolul asta...

Adriana, sanatate multa! Sa scapati odata de raceala asta!!!

Iuliana, sanatate si voua! Si distractie faina pe vineri, la botez!

Sa-l vedeti pe Vlad cantand refrenul de la cantecelul cu saniuta fuge. http://www.youtube.com/watch?v=p5DkUeFuMbI&list=UURAVm-Ql_juRP9UlZKm0a1A&index=1&feature=plpp_video - stie si prima strofa din mos craciun, dar nu a vrut sa cante.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Paula, ce frumoasa semnatura ai!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

mai dar ce semnatura frumoasa ai, paula! DIn pacate vad ca mucii se tranforma in verziu Of! o mai las cateva zile, am inceput sa ii pun colargol, sa vedem cum evolueaza, dar cred ca o sa ajungem la medic intr-un final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Piticuta mea e cu buza umflata. Nu vrea sa imi dea mana cand mergem pe afara. Mai are si pretentia sa alerge cu mainile in buzunare asa ca nu e de mirare ca a facut buf. Ii explicam si tot si ea tot cum vrea face. Daca o cert eu se duce la bunica, daca o cearta bunica se duce la altcineva si tot asa. Ea gaseste aliat. E un mic escroc sentimental. Daca are interes te iubeste, te pupa, n-are jena.

Ieri am luat-o la o petrecere de-a Anei. Pai sa vedeti ce mai canta si ea cu voce tare ca erau vecinii de la masa siguri ca stie norvegiana . Si la final s-a dus si ea mot in fata corului, de parca facea parte din grup.

Ah, si danseaza ca o balerina, a observat cateva din schemele Anei si atat de simpatica. Are si doua rochite faine. I-am pus intr-o seara Silent Night ca nu mai stiam cum sa o adorm si a inceput sa danseze asa frumos .

Dimineata cand vede ca ma imbrac face botic si spune "m-am suparat ca pleci la servici". Zice ca vrea sa stau cu ea acasa. De parca eu nu as vrea.

Cris2010, ce mai faci? creste burtica?
Corina, eu pe fb nu intru dar poate pe mess ne mai conversam si noi.
Baby, chiar ghinion curat. Tin pumnii sa fiti bine cat mai repede, chiar pana la botez!

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Ochidut, Adriana, Alice, Paula, Cristina, Otilia

Multumim!

azi la pranz am zis ca imi iau campii....la culcare....Am ramas singura cu tazmanienii si hai sa ii culc....Cand adormea Mara...chiuia Tudor...cand adormea Tudor chiuia Mara.....@ ore m-am chinuit si cand am resit...atipesc si eu si vine acasa sotul meu.....SURPRIZAAAAAAA....si i-a trezit pe amandoi.....
Abia la 16 i-am culcat pe amandoi.....si pe mine langa ei



Paula ce semnatura frumoasa


Cristina cate mai stie Vladut

Adriana sanatate la toata lumea

Otilia la multi ani pentru Ana!!!!!! Sa fie sanatoasa si sa aiba parte de tot binele din lumeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

salutare!!!
care pofteste la cartofi copti? am facut o portie dubla si parca mi-ar mai trebui sper sa ma satur ca de o saptamana numai asta imi vine sa mananc

Iuliana ce rau imi pare ca a facut tudor GMP. multa sanatate, poate scapati de virus si nu luati si voi .

Paula frumoasa semnatura ai abia astept sa vad si caruciorul si ce culoare va avea
ia zi ce mai mananci? pe ce ai pus ochii?

Crispro cat de frumos vb Vladut il ador!!!


Andra vb in propozitie dar nu stie toate cuvintele. dintr-un cantecel stie doar 4-5 cuvinte si le canta la nesfarsit . nu am pretentii de la ea oricum, va vb ea la un moment dat.

am fost si eu la doctor dar nu am aflat mai nimic ca numa sa uitat daca e bine si daca ii bate bine inimioara si atat. abia pe 21 dec aflu mai multe....

Otilia sa stii ca si Andra face l fel cand iesim afara . u vrea sa dea mana deloc si alearga de colo colo de ma scoate din minti!!! nu asculta deloc si pe zi ce trece devine si mai capoasa
culmea e ca numai cand sunt eu si sotul in preajma ei face asa iar cand e numai cu sora e f cumintica si asculta dar cum aparem noi numa se alinta si face totul pe dos de cum ii cerem ....

acasa era asa bine ca nu avea timp sa se plictiseasca si sa faca numai nazbatii...
abia astept sa vina vara sa o pot tine mai mult pe afara!!! m-am saturat de stat in casa

si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

sunt happyyyyy! A venit rezultatul la papanicolau: e de bine! (cel putin asa il interpretez eu; maine merg cu el la medic si vedem ce zice).

Rebeca mea nu canta, dar orice canten aude repeta ultimele cuvinte din vers. E mortala, zici ca e ecou. De exemplu, la "fa ce-ti spune inima"a lu'Brenciu te tavalesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Mycya, ma bucur ca a fost bine la eco! Io zis ca e tot fetita.

Al meu afara e numai de mana, nu merge deloc singur. Si merge in directia corecta. Cand era mai mic mergea numai unde vroia el, mereu in directia opusa, acum vad ca nu are treaba.

Ce-mi place ca mai scriem si aici.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


Mycya, bine ca a fost ok la eco ca zbozra timpul si imediat se face 16 dec


Adriana ma bucur din suflet pt rezultatul la papanicolau


de Rody si Isa ce mai stiti?

Mergi la inceput