Delfinasi jucausi de iulie-august (95)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Vai Cristina cand am citit de felia de tort instant m-am dus cu gandul la cofetariile din Ro, la bunatatile de acolo

Paula, sa vii cu vesti bune !

Elena, pai macar sa tinem pumnii sa mearga bine afacerea iarna. Va faceti reclama pe internet, aveti web? Ma gandesc si eu ca daca ati avea si vanzari online ar fi si ma ibine, nu?

Adriana, ce pozitiva esti daca te bucuri ca s-a terminat pauza .

Observ ca din ce mai mult se scrie de problemele financiare. Eu am de munca dar am zile cand nu mai fac fata. Inevitabil fac cateva ore suplimentare saptamanal. Si am obosit sa mai trag de mine.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:


otilia, vroiam mai de mult sa te intreb daca lucrezi pe geotehnica???
adriana, o sa vezi ca o sa iasa bine analizele!!
puiutz, nu conteaza banii, fiecare ne intindem atat cat ne tine plapuma, important e sa fim sanatosi
paula, succes la dr, te asteptam cu vesti bune!
palomina, felicitari!
noi suntem tot cu muci si tuse, azi am mers la orl, a zis medicul sa-l aspiram bine, nasul sa fie curat. in rest facem la olita mereu, am renuntat demult la scutecel si acum ma gandesc ca a venit mom sa il scoatem si pe cel de noapte. nu stiu ce sa le iau la educatoare cadou de craciun, aveti ceva idei? nu vreau sa fie nici costisitor dar nici ceva banal.
va pooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

OTILIA, era un iuhuuuuu! cu "" In plus, nu am de ales asa ca ... tot inainte! Si a devenit mai interesant de cand Natalia face tot felul de nebunele, parca cu fiecare zi e mai atenta la detalii, se joaca asa frumos cu jucariile ... asta pana o apuca geloziile de Rebe


Mamica de Rebeca Stefania si Natalia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Da Corina, in ultima vreme preponderent geotehnica, numai pietre si tipuri de pamant am in cap. Mai rar cate un calcul la conducte.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

neata mamici!
va servesc cu un ceai cald de catina si niste covrigi!
dormea de dimineata tudor asa de frumos, mi-a fost o mila de el sa-l trezesc sa mergem la cresa si era atat de urat afara cu ceata si umezeala, dar asta e...ma gandesc ca mai avem o dimineata ca apoi vine liber. ma gandesc sa-i fac un tortulet maine seara lui tudor sau sa-i cumpar unu de la fribrio.
Otilia si eu tot cu geotehnica imi bat capul
paula, ce vesti ai de la dr???sper ca bune!!
va pooop, ma duc sa caut o reteta de tortulet pt copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

neata

Nu mai inteleg nimic din virusul asta care imi terorizeaza fetele. Eu 8 zile de cand mucesc. Natalia e spre bine, chiar foarte bine. Eu tusesc ca un magar. Problema mare e la Rebeca: sambata dadea semne ca e spre bine, mucii aproape ca disparusera. Doar ca de duminica au revenit in forta, dar rau de tot. De unde saptamana trecuta nu am aspirat-o deloc, acum o aspir inclusiv noaptea cam de 2 ori, mucii sunt lipiciosi, multi (exagerat de multi) si perfect galbeni. Colac peste pupaza peste noapte a facut iar febra. Pana acum nu le-am dat nimic decat vitamina c. De azi am inceput sa ii dau Rebecai si oscilo. Si ca sa fie treaba treaba, are si un ochisor usor umflat si cu cearcane vinetii, ea zice ca s-a lovit in parc (dar nu ma bazez pe ce zice ea), bona zice ca nu.

Uf!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Iuliana, ma bucur ca sunteti bine, te vad relaxata si linistita, e f bine.

O zi frumoasa, dragelor!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex



Deci...nu imi vine sa cred....De relaxata ce eram Tudor a facut iar herpagina sau cum se spune GMP.......A doua oara......si vineri avem botezul Marei ...botez pe care l-am amanat pana acum de 3 ori....Este incredibil...........Dar acum chiar sunt relaxata si nimic nu ma impiedica sa fac botezul....Tudor tipa si mananca deci...si el este destul de bine...Azi nu a mai facut temperatura si sunt curioasa daca face tot o forma usoara ca in vara...Problema este ca si eu si sotul avem ceva semne de boala ....si partea cea mai nasoala este ca sotul face formele urate ale tuturor bolilor lui Tudor...Acum sa vedem...poate scapa.....

In rest suntem bine .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Vai Baby ce nasol. Pai tin pumnii stransi sa nu faceti si voi nimic iar lui T sa ii treaca repede Sper sa petreceti in w/end

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

hmmm, herpagina si gmp nu sunt acelasi lucru. nasol sa a facut iar, dar poate trece fara mari complicatii. Cat despre voi, adultii, hahaha, se mai intampla si la astia mai batrani. Cea mica nu va face deloc; are inca imunitate de la mami! In cel mai rau caz poate sa faca la fel ca Natalia, doar partea cu febra - fara bubite. Va pup si va doresc sanatate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Eu il culc pe radu. Asa apuc sa mai scriu si eu.
A inceput si el sa tuseaca, bineinteles, nu o putea lasa doar pe mara :) mara nu vrea sa doarma la pranz, zice ca sta asa in pat..
Eu am bilete rezervate la film diseara, sa vad daca reusesc sa ajung. Marius e la cursuri toata dupamiaza, ajunge acasa la 9-10.
Iuliana, adriana, sanatate la copii

Mergi la inceput