Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

Eu ,pentru funduletul lui bebe ,in caz de iritatii,folosesc o crema de la plafar cu extract de catina.Vreau sa va zic ca sunt fff multumita de ea.Pe langa bepanthen face minuni.Adica Darius se iritase putin,i-am dat ieri pe la 15:00 cu crema asta si la 20:30 aseara cand i-am facut baita nu mai avea nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Felicitari Mihaita, cresti frumos pui!

Edit:
Aever are Addya dreptate, Mihaitza are 6300? ca eu am luat in considerare ca a luat 600 g , ceea ce e f bine, E al meu luase 550 g.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Aever, da, te inteleg perfect si sa stii ca nici eu nu sunt deloc curajoasa dar atata timp cat am o maree varietate de legume si fructe safe sa ii ofer, carnita de tara , nu ma voi grabi deloc cu celelalte .
Cartea in format electronic nu o avem ci doar am pus eu un rezumat in limba romana pe email-ul comun.
Cartea este aceasta :
http://www.books-express.ro/book/9780091923808/Baby-led-Weaning.html
Comand-o de aici dar sa stii ca este in engleza.
Despre creme si sampoane..de cand s-a facut frig afara , facem baita de 2 ori pe saptamana cu sampon Klorane de galbenele,pe corp ii fac masaj cu crema Sanosan iar la fundulet ii dau cu Sudocrem la fiecare schimbat de pampers si nu am avut vreo bubita vreodata
Acu' intreb si eu ... de ce se dau cerealele astea? Pe post de mic dejun? cina? sa nu se mai trezeasca noaptea? sa se ingrase? (sunt tuta rau azi..iertati-mi intrebarile prostesti)
Aever, esti sigura ca are 6300 si nu 7300kg ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

Elena,hai sa nu o certam pe Aever.Ara emotii,draga de ea,ca s-a facut baiatul mare.Deci intre timp am verificat eu,,ar trebui sa aiba Mihaita 7.35,pentru ca luna trecuta se lauda mami ca are 6,70.
Mie mi s-a parut putin pentru ca Mihaita este mai mare decat Darius cu o saptamana,si al meu are 7.10 si 71 cm acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui BelissimaEva


Acu' intreb si eu ... de ce se dau cerealele astea? Pe post de mic dejun? cina? sa nu se mai trezeasca noaptea? sa se ingrase? (sunt tuta rau azi..iertati-mi intrebarile prostesti)


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mamica fericita si norocoasa de Dorian Andrei ~ 19.05.2012 ~



Mie mi s-a spus sa ii dau cereale seara,ca sa nu se mai trezeasca asa des noaptea,Ii tin mai mult de foame.Eu am incercat sa ii dau seara si se trezea doar o data pe noapte,am incercat sa ii dau si dimineata si se foia toata noaptea,Acum tu decizi cand vrei sa i le dai.De ingrasat,se ingrasa de la cereale,dar daca nu ii dai decat o masa pe zi ,eu zic ca este ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Multumesc Addya!
Mie nu mi-a zis pediatra nimic despre cereale, de-asta nu am habar dar am sa deschid subiectul la urmatorul control!
Va pup
nite nite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

ANITTA - iti multumesc frumos si ma bucur ca ti-a placut filmuletul. Kaeden mi se pare chiar aventuros cu mincarurile si se supara atunci cind il asez in scaun si nu i-am pus nimic pe tavita.:)

AEVER - eu am scris ca nici cu primul meu baiat, Bryce si nici cu Kaeden nu urmez nici o regula de a introduce anumite alimente mai tirziu. Deja i-am dat lui Kaeden si zmeura, si rosii si piine si pina in prezent nu prezinta nici o problema.:)

Va pup si o zi faina sa aveti,

Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

LA MULTI ANI DRAGA MEA VIRGI !!!
Sa fii sanatoasa si la punga groasa
Un an minunat iti doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

La multi ani Virgi!!!! Sa fii sanatoasa si la punga groasa!!!!!
La multe lunite Mihaita!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

VIRGINESCULEEEEEEEE, la multi ani fericiti!!! Sa ai viata lina plina de bucurii!!!Astept o felie de pepene (seamana cel mai bine cu o felie de tort, pe care nu am voie sa o mananc )


LML, Mihai de Aever! Sa cresti mare, sa fii sanatos si norocos!!!

Mergi la inceput