Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Elena, nu am observat sa imi afecteze ceaiul de lactiate tensiunea. Eu de fapt am fost toata viata hipotensiva ( asa se numeste cand am tensiunea mica nu? ) chiar si in sarcina .
Poate oi fi mancat ceva sarat, prostioare prin Mall, spune drept
Exista solutie de curatat jucariile de plus ?? Eu am bagat tot la masina de spalat pana acum..
Anitta, bravo, bravo printesei dar de ce a facut diaree?
Virgi, te astept eu cu cafelutza dar sa mai poti dormi la noapte..
Pai mey Enona asa ne amagesti tu cu doua poze ale puiului?? Doar doua ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Eva, cred ca de la mancare a facut diaree. Ieri a mancat banana, broccoli, avocado si a facut un pic de diaree verde (poate de la broccoli?). Dar aseara am mancat eu ananas si atata balea pe langa mine si se mieuna si se intindea, ca i-am dat si ei o bucata. Dupa ce ca acum e toata la gura numa' o iritatie, mai e e cacacioasa cu spume. Sa-mi fie invatatura de minte, doar ma gandeam sa nu-i dau...
Ce fain ca v-ati intalnit! Ati facut poze? Avem vreo sansa sa va vedem?
Elena, si eu tot la masina de spalat pun plusurile, e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Aever, ma tin tare, si ea are toate jucariile cumparate pt sarbatori (noi nu suportam sa mergem atunci pe ultima suta de metri). Mai trebuie sa luam cadouri pentru familion si pentru copilasii prietenilor si gata! O nimica toata! Pana la 1 decebrie vreau sa rezolv problema

Virginescu, ai PM, multumesc pentru ajutor mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Cu mult drag,
Pentru voi,
Pe picasa,
Un dar de la Mihnea-boy!!!

Pam pam!




Somnic pufos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Anitta eu obisnuiam sa beau ceaiul de lactatie dimineata si acum am baut seara pe la 10-11, ma trezeam cu sanii pietroi, semn ca retineam lichidele. Am zis ca de acum o sa beau mai devreme, pe la 7-8.
I cum mai este cu refluxul? La E pare mai bine, desi astazi mi-a facut o demonstratie, ca sa nu cumva sa uit :)))
Eu sunt cam alergica la ananas, cum pap cum ma inteapa limba si se umple de punctulete rosii.
Aever eu am adoptat alta politica, duc cadourile pt E la cumatra, ca sa nu fiu tentata sa i le dau.
de noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Aaaa despre Maclaren pot spune doar ca e suuuper fain, usor, manevrabil, nu prea reusesc eu bine sa-l strang/desfac ca n-am muschi nici cat un pui de avicola, dar o sa ma antrenez pana la primavara. Am decis ca nu o sa-l folosim deocamdata si l-am dus la pivnita. Acum ca avem carutza noua, asta o sa o las pe casa blocului ca m-am saturat sa car mizeria in sufragerie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Neatza! dau cafea stroong pt toata lumea, sau poate mai e cineva asa zombie ca mine..mai nu stiu ce are puiul meu dar de la 5 dim urla intr-una, sunt rupta de somn, habar n-am ce il deranjeaza, aveam si sanii fleasca dar oricum plangea de durere, e si ragusit
off offf , mai, mai..

Ce faceti pe unde umblati, dupa cadouri? hmm ai dreptate Andra ca nu e bine sa te lasi pe ultima suta de metri dar cam asa facem noi pe 24 cautam brad si ornamente acum 2 ani iti dai seama ca n-am mai gasit nimic..trebuie sa ma mobilez din timp de data asta.

Elena sa stapanesti sanatoasa noul carucior.lasa ca poate mai faci muschi pana la primavara

Elly acu am sa trag si eu un ochi oe picassa sa vad ce surpriza a preg Mihnea dar si ce poze mai sunt noi, ca n-am mai reusit.

Deci mi-e somn de nu mai pot, acum s-a linistit putin dar nici n-am curaj sa fac nik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Mai aveti niste copii minunati, tare frumosi mai sunt

Enona vad ca e harnic rau si al tau, camd s-a ridicat in picioare?

Eu am mai intrebat o data si pe FB daca ar trebui sa ma ingrijorez pt faptul ca al meu nu se sprijina deloc pe picioare, le lasa moi, intreb asta pt ca Luca facea lucrul asta si nu stiu cum e normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui tigruta

Mai aveti niste copii minunati, tare frumosi mai sunt

Enona vad ca e harnic rau si al tau, camd s-a ridicat in picioare?

Eu am mai intrebat o data si pe FB daca ar trebui sa ma ingrijorez pt faptul ca al meu nu se sprijina deloc pe picioare, le lasa moi, intreb asta pt ca Luca facea lucrul asta si nu stiu cum e normal

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si Matei (18.05.2012)


Neata! Stai linistita, al meu niciun gand nu are, depinde de copil. Fii-mea dupa 11 luni a inceput. Si acum alearga de nu ma pot tine dupa ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Mersi Andra..deci nu trebuie sa imi fac probleme aiurea.

Mergi la inceput