Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Si mie mi-a placut maxim la intalnire, poate unde am fost cu un singur copil si am fost mai relaxata, e greu cu doi, oricat de cuminti ar fi

Bebeii sunt frumosi toti, toti!!!Si cuminti si sociabili

Am intrat si la targ pana la urma, ziceam ca nu intru, i-am luat un covoras de activitati de la Tiny Love, cam scump, dar sper sa ii placa maxim! Inca nu i l-am dat, va veni Mos Nicolae cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enona3006 spune:

Ma bucur tare mult Aever ca a fost frumos. Si mie imi e dor sa va vad, si sa va vad puisorii, doar ca A inca este mucios si n-am vrut sa-l expun cu alti copii. Dar sper ca data viitoare sa ma alatur si eu cu al meu copil la grupul vesel.

Miha am mai auzit o mamica spunand ca la vaccinul de 6 luni fetita ei a facut febra mare si a fost agitata, ceea ce nu se intamplase inainte, desi o explicatie logica nu prea vad. Oricum trebuie monitorizat si trece in cateva zile. Succes.

Albinuta, la multe lunite pentru Rares sifelicitari pentru dintisor.

Elena sa ne spui cum e Mclarenul. Si felicitari pentru progrese, de acuma sa te tii


Pentru ca ii tot fac poze lu fi-miu in ultima vreme, am pus si pe picassa niste poze, caci cu voi am fost cam scumpa la poze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Am mai intrat o data, am scris un pomelnic si cand sa dau Send....mi-a sarit o siguranta la tabloul electric si s-a inchis laptopul...pfuaaaaiii!

Sa reiau!






Facem cinsteeee! Multumim pentru felicitari!

La cat mai multe lunite frumoase, Raresel! Sa fii sanatos si norocos pui dulce! Te pupa Boom!

Noi iar n-am dormit azi-noapte(Vrigi, o sa iau in calcul si varianta ta, mersic ).
Dar ce mai conteaza?
Cand m-am trezit si mi-a zambit puiul, am uitat de toate!

Nu-mi vine sa cred ca deja au trecut 7 luni de iubire, 7 luni de implinire si bucurii nemasurate. 7 luni de cand viata mea parca a inceput cu adevarat.
La cat mai multe lunite si ani, puiul meu!

Ma duc sa-i dau sa pape legumele si revin dupa ce il culc!

Pupicei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Elly, chiar ca e frumoasa viata cu puii chiar daca e somn mai putin. Cresc ei mari si sper sa doarma toata noaptea. Desi...nici eu nu prea ma cred cand spun asta.

Andra nu stiu cum poti sa te abtii sa nu-i dai jucariile. Eu deja aseara le-am deschis pe amandoua si i le-am aratat ca nu aveam rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

HELLO,GASCA!
La multe lunite,RARES si MIHNEA!
Am dormit as noapte,Elly
Albinuta,felicitari pt dintisor!
Fug inapoi la treaba...mai pastrati o cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

La multe lunite dragilor nostri bebelusi frumosi, MIHNEA si RARES!! Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi
Mirela, si sotul meu este foarte sceptic in legatura cu astfel de sisteme piramidale de "imbogatire" si mi-a zis sa imi vad de treaba mea mai ales ca nu am inteles foarte bine mecanismul si nici timp berechet de promovare nu am , poate doar de consum
Aever, poate cu alta ocazie
Albinutzo, ce cadou frumos a primit puiucul pentru 6 luni .. un nou dintisor ! Sa-l stapaniti si rontaiti sanatosi
Revin, ca scriu la mesajul asta de 3 ore si nu stiu cine, ce a mai scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Eva voiam sa te intreb daca de la ceaiul de lactatie baut seara ai avut vreo problema cu tensiunea? Eu m-am trezit ieri dimineata cu tensiunea 13 si aseara nu am mai baut ceaiul :( dar tare bine mi-a prins ca am mai dat un imbold la productia de laptic.
Miha, Enona multumim frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

La multi ani, Rares! La multi ani, Mihnea!!!
Miha, stau doar un an acasa, din pacate, adica 11 luni, dupa legea asta kkcioasa care zice ca tatal sa stea si el o luna cu bb.
Fetelor, azi e a patra zi de cand Iulia face kk numai la wc, deloc in scutec, iar azi a avut o mega diaree si tot n-a facut in scutec. La pipi nu sunt atenta mereu, ca mai am si altele. Albinuta, din cate imi dau seama la ea, are un anumit scancet cand vrea sa faca, se concentreaza cumva. O despachetez repede si fug cu ea la baie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Elena, dar tu ai mai baut ceai de stimulare a lactatiei. De ce te gandesti ca el ti-ar creste tensiunea? Ai schimbat firma producatoare?
Eu am tot baut de la Fares, acum mi s-a terminat, ca tare bine mi-ar fi prins, suge Iulia intr-o veselie, din ce in ce mai mult. Numa' nu slabesc... Eu am baut si zi si noapte o perioada, n-am simtit fenomene dubioase de la el.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

La multe lunite Mihnea si Rares

Fetele va multumesc pt sfaturile legate de autodiv..imi place de el cu8m molfaie, doar ca a racit, ii curge nasul, ochii, stranuta, dar il pun in scaunel cand stal la masa..se trezestre foarte des ca i se infunda nasul

Anitta bravo Iuliei..pe la 8 luni parca am inceput sa il pun pe Luca la olita si asa se obisnuise ca treaba mare facea numai la olita, dar la un momend dat am fosat plecati la ai mei si nu am mai fost pe faza, eram deja si gravida si m-am lasat pagubas.

Mai mult in brate sta, eu am un par nespalat si sunt singura cu amandoi pana luni

Ce frumos ca v-ati intalnit si v-ati simtit bine.

trimit

Mergi la inceput