Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

la mamici si bebeici! O noapte usoara, cu vise dulci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Buna dimineata si poftiti la cafea!!!!
La multe lunite Baby Boom!!!!! Sa cresti mare si sanatos!!!
De trei zile incerc sa scriu pe forum dar ba nu mi-a mers internetul, ba am ramas fara baterie la mouse si tot asa...
Multumes Anitta si Belissima pentru felicitari!
Noi am fost miercuri la vaccin si bilant si avem 8600 si 72 de cm. Din pacate puiul a facut o reactie la vaccin si a facut febra in aceea noapte pana la 39,3. Mie mi s-a parut cam mare pentru o reactie la vaccin dar doctorita a zis ca este normal fiind 2. Oricum mare incredere nu am eu in medicul de familie mai ales ca mi-a zis ca pot sa ii dau orice de mancare (bine nu prajeli si dulciuri) si ca ii pot face trecerea directa de la lapte formula 1 cu 2 ci nu treptat asa cum stiam eu. Il urmaresc si eu in continuare pe bebe si sper sa fie bine!
Elena felicitari pentru progresele lui bebe!
Si noi avem foarte cald in casa pentru ca avem centrala pe lemne. daca facem focul e prea cald daca nu-l facem e frig...si uite asa dormim cu geamul deschis intr-o parte...
Anitta ai o fetita precoce! Sa ii tina Dumnezeu obiceiurile dar si tie, ca sa ai timp sa te ocupi de ea in sensul asta! Tu cat stai acasa, un an sau doi? Si noi trebuie sa ii scriem mosului sa ne aduca o olita!
Albinuta cum a mai fost asta noapte bebe?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

La multe lunite Rares Iustin!!!Hai cu un dintisor de ziua ta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

LML Mihnea si Rares!!! Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi si norocosi!!!

Ellishor, el doarme cu tine in camera? Amana se trezea din jum in jum de ora cat am dormit cu ea, cand am lasat-o singura la 8 luni a inceput copilul sa doarma toata noaptea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

neata

la multe lunite si pentru rares!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Buna dimineata!
Intru sa las cafea si chec pt gagici! Azi implineste odorul 6 luni!
LML Mihnea de Ellyshor!

Multumim pt urari!

Am scapat de starea subfebrila, de dimineata avea 36.5
Si Miha81 cred ca ai dreptate! Se vede timid un dintisor!
Ati scapat de febra?Cand aveti urmatorul concurs? Sa ne mai spui si noua cand apare Bia la tv!

Daca tot stau si azi acasa, ma apuc sa reorganizez sifonierul!
Deea...cum e Octav? Ce faceti?

Anittule, ma tot gandeam eu azi-noapte cand se trezea fi-miu..cum reusesti sa iti dai seama cand trebuie sa faca Iulia pi?

Virgiiii
...
Mamituile, ce fac printesele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Buna, fetelor! La multi ani, Mihnea si Rares!

Sa va povestesc de la intalnirea de ieri. Am semnat condica urmatoarele mamici: Anxy(care din pacate n-a mai intrat pe forum de cand a nascut), Ionelu(care tot asa a renuntat la forum), Stefulici, Crysssa, Deea si Andra. Eu am venit cu inca o mamica, Alice, care are fetita nascuta pe 12 mai. A fost super! Imi pare rau ca n-ati fost mai multe. Albinuta, Belissima, Enona tare mi-as fi dorit sa va mai vad si pe voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

A, da, ziceam ca va povestesc. Pai am fost la masa impreuna. Copilasii super frumosi, zambareti si cuminti. Mici maraieli de oboseala, dar alea nu se pun. Sunt din ce in ce mai frumosi cu cat cresc si intalnirile tot asa pentru ca incep sa relationeze cu mamicile si chiar intre ei. Eu personal m-am simtit super si cred ca a fost cea mai relaxanta intalnire de bebici la care am fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza!
La cat mai multe lunite senine puilor Mihnea si Rares!
Frumos cadou si-a facut Rares de ziua lui
Eu am cautat ieri de zor solutie de sters jucariile din plush, ma duc iar astazi la un magazin, poate gasesc.
Va dorim o zi cu soare si bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Si eu m-am simtit tare bine, sper sa facem o reconstituire...
Pana acum m-a tinut fi-miu pe scaunul de la computer, fiidca a adormit, iar eu nu m-am indurat sa-l trezesc. Iar acum si-a gasti drept tinta mana cu care tastez si ma loveste cu picioarele...
La multi ani Rares de Albinuta!
Elly, nu stiu ce sa-ti spun... de ce face asa tizul meu... Multa rabdare sa ai! La multi ani, sa creasca mare si cuminte!
Pupalai, gagici!


Mergi la inceput