Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ellyshor, probabil ca ii ies dintisorii de este el asa de suparat. Te lasa sa te uiti in gurita lui? Nu are gingiile inflamate?
Am mai scris eu acum cateva zile ca atunci cand il vad pe Dorian ca da semne de trezire pe timpul zilei, ii dau drumul la muzicuta de la monitor( muzicuta de fundal pt bebelusi) si imediat adoarme la loc. Am reusit astfel sa il fac sa doarma de la 20 minute cat dormea inainte, la 2-2.5 si chiar 3 ore la o repriza ( are 3 reprize de somn/zi).
Azi l-am culcat la ora 14:00, a inceput sa se foiasca si chiar a deschis ochii la 14:25 si dupa ce i-am dat drumul la muzicuta a adormit la loc si s-a trezit acum, la 16:30.
Incearca si tu asa, te rog, si spune-mi daca vezi vreo imbunatatire
In sfarsit am reusit sa dau de capat la PM-uri dar numai dupa ce am selectat un emoticon, ca altfel nu reuseam sa pun click-ul sa scriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enona3006 spune:

Va salut rapid. Of Aever si Elly imi pare tare rau sa aud ca se foiesc piticii si nu au un somn dulce de bebelus. Dupa ce saptamanile trecute va citeam cu jind ca aveti nopti linistite si imi doream si eu, acuma s-a schimbat roata, de cand am venit de la munte, in afara de prima noapte in care l-a durut gatul si nu stiam ce are, acuma doarme ca un ingeras. Inca mai are o trezire spre dimineata, dar deja ora 6 jumatate mi se pare parfum. Nu stiu ce sfat sa va dau, dar va doresc sa treaca repede foielile de noapte si sa aveti si voi si ei nopti tihnite.

La multe lunite Elly pentru voinicul de 7 luni.

Eva e tare haios Dorian la masa. Am vazut ca ii pui in farfurie. Am incercat si la fi-miu, dar el s-a infipt la farfurie si incepuse sa o suga, si nu la ce era in ea , asa ca ii pun direct in tavita.

Aever sa ne povestesti cum a fost la intalnire.

Va las ca sunt chemata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Elly si E se freaca la ochi cand este obosit si cand se trezeste sau il enerveaza ceva, aaa si da cu manuta si prin par, parca s-ar scarpina in varful capului, sper ca nu a mostenit ticul asta a lui tacsu, care da cu mana prin par cand se concentreaza.
A venit azi dimineata tati si am fost si am luat Maclaren-ul, e super fain, si am dat cadrul de la Mutsy sa-l trimita la service si ne-au dat altul sa il folosim pana il repara pe al nostru.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Eva, de multe ori il culc si ii las pianul lui Clayderman la calculator. Am observat ca-l linisteste. Dar daca se trezeste, al meu nu mai adoarme neam la loc.
O sa mai incerc, poate ii dau de cap pana la urma.

Elena sa stapaniti sanatosi Maclaren-ul.
Woow, ce frumos din partea celor de acolo.
Aici n-ai sa vezi nici in 100 de ani sa-ti dea un produs sa-l folosesti pt ca al tau e in service.
Ba mai mult, abia respecta reparatiile in garantie! Uf!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Mai,ELLY,zici ca-s vorbiti astia mici ai nostri...Si Lucas a urlat as noapte ,dar doar o singura data si bineL-a luat asa o jale pe la unu fara ceva,de mi s-au desfundat urechile instant ce tare urla....A reusit intr-un final tacsu sa-l linisteasca leganandu-l pe perna(si injurand printre dintzi).Noi de fapt am incercat sa-l punem din nou in patul lui as noapte...si se bucura si omu ca doarme iar cu fomeia lui...N-a fost sa fie.Acum revenind la problema lui Elly,incerc si eu cu o presupunere,poate i se usuca mucoasele de la caldura,totusi 24-25 de grade mi se pare f mult(nu si pt mine ,caci eu sunt f friguroasa).La peste 23 de grade eu simt ca mi se usuca gura si ochii in cap.Reusesti sa pastrezi o anumita umiditate in camera?Poate niste ser fiziologic sau spray cu apa marina l-ar ajuta?
ELENA,ma bucur ca ati rezolvat problema cu carutzul.Cum mai e Eric cu cacutza?
ALBINUTZA,cum e puiul?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

buna seara!
Virgi, multam de intrebare!
Ii povesteam si Evei la tel mai devreme ca pediatrul si-a dat cu parerea Ca ar fi ori inceput de viroza ori vreun dinte. Am ajuns acasa si iar avea 37.9. L-am culcat intr-un final apoteotic si se trezea cam la 20-30 min urland.E clar ca il doare ceva. I-am dat 2 ml de nurofen si dupa o ora era rece si a si dormit. Acum pe seara avea 36.7 si a fost mai vesel. Cred totusi ca de la dinti. Semne de viroza nu sunt.

Ca a venit vb de temperatura: la noi sunt 26 grade si nu ca asa am vrea. Blocul e de caramida si caldura cat cuprinde. Stam cu geamurile deschise. Am luat un umidificator si noaptea e mult mai bine.

Sper sa avem toate o noapte linistita ca altfel nu stiu unde ajungem!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Elena, am uitat sa intreb ce face EriC? Ai dus proba? Pupu e tot asa?
Eu scriu greu de pe mob si uit si o gramada..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Multumesc de intrebari fetelor. Azi dimineata a facut kk normal si am zis ca nu are sens sa-l duc la analiza, cand o sa faca suspect iar, duc.
In rest Eric e vesel si ii arata lui tati cum a invatat el sa se intoarca pe burtica, sa stea in pozitia avion si sa dea cu piciorusele in jucarii. M-a uimit cat a progresat intr-o singura saptamana.
Albinuta si Eric a mai avut subfebrilitati si o data mi s-a parut ca ii era frig si alta data ca ii era prea cald pentru ca alte semne de raceala sau dintisori nu avea.
Eva eu il adorm mai nou tinandu-l in brate pe o perna si plimbamdu-ma cu el prin casa si pe fundal e o selectie de pe youtube baby lullaby music si tot se trezeste dupa 30 min fix, parca are ceas. S-a intamplat intr-o zi sa doarma o ora, dar m-am jucat mult cu el. Cred ca trebuie obosit bine ca sa doarma, iar Dorian e f activ si de asta doarme mai mult acum.
Curand o sa se termine linistea si ca sa merg la toaleta o sa trebuiasca sa-l asigur in patutul lui sau in scaunul de masa sau in leagan.
Ma duc sa culc strengarul mic.
Pupic de noapte buna la mamici si bebei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

seara buna,

eva, in legatura cu produsele de la forever, am auzit ca sunt grozave, genul celor de la amway

dar cunosc pe cineva care era super mega sus, s-a imbogatit din asta, pana mai acum 2-3 ani cand a cazut de la inaltime si si-a cam frant oasele. problema e ca trebuie s acumulezi un numar de puncte, mai mare decat cele ale sponsorului tau- persoana care te-a inscris- altfel nu primesti nimic si te-ai chinuit degeaba sa faci vanzari de nu stiu cate zeci de milioane.

ca sa fii simplu consumator ai avantaj ca scapi de adaos-ul de x% din valoarea produselor.

de exemplu, mama este de ani de zile la amway, iar noi folosim produsele pentru familie, nu facem extra comenzi. nici retea nu avem. produsele fiind destul de scumpe, ca si la forever cred.

parerea mea este sa te mai interesezi inainte sa iei o decizie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

Elly si sa va dea Domnul o noapte linistita, sa va puteti odihni, iar lu printisorul mic un calduros "La multe lunite!"



Mergi la inceput