Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Eva e strengar mare Dorian, simpatic tare cu mana prin mancare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyan spune:

Eva,f simpatic mincaciosul mic.De unde i ai luat bluzita albastra?ikea?
Ce ceai de lactatie bei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Buna dimineata! Deja am baut cafeaua, care mai doreste, care mai pofteste?
Ieri am prins 8 pipi la wc. Nu intentionez sa o dezvat de scutec, mi se pare cam prea devreme, am intrat doar in joc pentru ca am avut un pic de timp si disponibilitate, aveam mancare, aveam curatenie in casa, afara era frig si-am stat numai vreo doua ore. Asa ca am avut timp si chef de bibilit motzata. Daca ne mai iese, ma bucur, daca nu, nu-i chiar nici o problema. Doar nu s-o marita in scutece si nici agatata de tzatza mea.
Am citit pe undeva (tot pe net) ca Osanit contine 5 remedii homeopate. Andra sau cine mai are ne poate spune exact ce si cum, de pe prospect.
Felicity, te pup! Cum te mai descurci si cu munca si cu familionul? Nici Iulia nu face in fiecare zi baie, fata de asta vara, cand ii faceam chiar si de 2 ori pe zi, din cauza caldurii infernale. De multe ori o bag in chiuveta si-i fac o baie scurta, o sapunesc si-o clatesc si-i ca noua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Neata! Va servesc cu o felie de paine cu zacusca (asta e micul meu dejun )

Anita, nu sunt acasa, sunt la socrii, nu am Osanitul cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Neata!
Raportam o noapte..de pomina.,.treziri la 10-15 min, stare subfebrila, 37.8, iar de dimineata 37.5. Nu muci, nu pupu..raman dintii..La primul dintisor nu a facut temperatura, dar cum iarna nu-i ca vara.. Il duc azi la pediatru sa-l vada un pic..
Eva, vreau eu granule..iti dau pm cu tel meu si da-mi un sms sa te sun.

Anitta ma minunez de Iulica, scumpa! Ce bine ca ai timp sa o urmaresti! Al meu face pipi la greu noaptea..

Ma duc sa-l imbrac si sa plecam.
Ne citim mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Fetelor, mult ati mai scris. Si la noi a fost o noapte cam nasoala. Se anunta una cu treziri dese si eventual lungi asa ca l-a luat cu mine si am dormit noi doi singurei. Cand il apuca scancitul in somn ii bagam tzatza. Nu dorm prea profund cu el plus ca trebuia sa ma mut ba pe stanga lui ba pe dreapta ca sa schimbam tzatza. Dar macar n-am facut drumuri de la mine la el si mai ales n-am stat cu el in brate in fotoliu. Dimineata ma durea rau spatele. Incerc sa nu repet experienta. Doamne, cat imi doresc sa doarma si el toata noaptea. Sau macar sa revina la o singura trezire de 10 min pe noapte. Ar fi super mega extraordinar.

Azi se strigase adunarea la Baby Expo. Ne organizasem cumva pe facebook, dar ieri n=am mai apucat sa intru sa va strig si aici. Ne-am hotarat sa ne vedem pe la 1-2 la Daimon la un suc. Cine mai doreste, cine mai pofteste.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Neata!


Anunt iar o noapte horror!
Nu stiu mai fetelor, parca aruncase cineva o mana de furnici pe el, asa facea!

Adormea si incepea...se foia pe-o parte, nu-i convenea, pe burta nu, pe spate nu...si tot asa pana incepea sa planga.
Si sare din somn si se scarpina la ochi, la nas, pana se trezeste.
Ce o fi asta?

Ma gandesc sa-i fac un coproparazitologic si o urocultura. Poate are vreo infectie, de se agita asa.
Dar nu mai rezist, va rog sa ma credeti.

Ziua doarme numai leganat in brate sau pe picioare, iar noaptea nu doarme...unde ajungem asa?
Eu sigur la nebuni!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Elly, nici nu stii ce rau imi pare...
Ai inlaturat orice cauza simpla a acestei situatii?
Ma refer al foame, sete, cald (daca folosesti sac de dormit e posibil sa se incalzeasca destul de tare), frig, pijama prea mica, caz in care ii limiteaza miscarile, scutec prea strans, pijama din catifea (am eu o pijama dintr-asta, ma enerveaza rau de tot, cand ma invart parca se lipeste de pat), etichete care sa-l zgarie... Scuze ca scriu astea, poate ca nu e cazul, dar uneori se pot pierde din vedere lucruri simple. I-ai facut analiza pt intolerante/alergii? Va doresc multa putere si somnic usor la noapte! Eu zic multumesc lui Dumnezeu si bogdaproste ca am lapte, ca la fel se foieste, isi baga mainile in ochi, dar cum i-am dat sanul in gura, cum se linisteste. Suzeta nu il ajuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Buna ziua mamici si pitici,
Toata ziua mi-am petrecut-o la o intalneala de "afaceri" cica, adica vreo 10 fete ne-am intalnit in apartamentul vecin sa fim initiate in Afacerea si Produsele "Forever Living"!
Sunt numai produse pe baza de Aloe Vera, cica foarte bune si acum ramane sa ma hotarasc daca devin consumatoare dar sa si promovez ( cica intra bani ff frumosi in cont doar stand acasa) asa ca daca este vreo una doritoare.. let me know
Albinutza, BONJELA Teething Gel este gel pentru eruptiile dentare,nu granule, dar mi-a fost recomandat de cateva mamici de pui mai mari ca este foarte eficient. L-am incercat si eu pe limba si mi-a amortit imediat varful
Din pacate , este a doua zi in care nu pot sub nici o forma sa raspund la mesajele private sau sa trimit mesaj privat.. chiar nu inteleg de ce dar vad ca se tot fac schimbari in site si ma gandesc ca asta este motivul.. o problema temporala. Nici nu am primit mesajul cu numarul tau , banuiesc ca si tu ai aceeasi problema asa ca te rog sa ii ceri Andrei numarul meu de telefon .
Gyan, bavetica albastra cu maneci si buzunar am luat-o din Ikea ( este set de 2: una albastra si una rosie) dar deocamdata ii este cam incomoda ca nu il lasa sa se desfasoare in voie asa ca prefer sa i-o dau doar cand serveste ceva mozolicios , zemos sau daca pateaza. Foarte utila este cea din plastic bleu cu buzunar tip pelican de la Bebe Nanny pe care i-am luat-o din Auchan( f ieftina dar super practica).
Ceaiul de lactatie se numeste Prichindeii Soarelui eco+ bio, cica. Am cumparat 2 cutii de la Plafar inainte sa nasc dar de abia acum imi este folositor pentru ca tin dieta asta cam restrictiva
Revin ca s-a trezit si Virgi o sa iti zic si ce spune cartea despre oua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Anitta, am exclus, rand pe rand cauze simple.
Il culc: spalat, schimbat, cremuit la popou, in hainute de bumbac subtire. Avem 24-25 de grade in camera si ii dau fie pantalonasi cu talpite si body cu maneci lungi, fie salopeta cu totul de bumbac. Am trecut la pampers nr 4, ii vine f bine, nu-i lasa urme, nu sta larg.

Are saltea noua, de cocos, ff confortabila, ca m-am asezat si eu un pic pe ea.

Dar face la fel si la el in patut, si in pat cu noi.
Chiar nu stiu ce are.

Maine face 7 luni.......si saptamana viitoare mergem la control, o sa vorbesc atunci si de analizele pt alergii, si mergem si le facem.

El sigur are ceva, doar ca nu stie dragul sa-mi spuna si mami e cam tolomaca si nu-l pricepe.

Cu suzeta se linisteste uneori, dar daca este agitat rau(ca azi-noapte), se foieste, se freaca la ochi si tot o scapa.
Si am observat ca cel mai bine doarme(profund si linistit), fara suzeta, culmea!

Mersi pt empatie si sfaturi!
N-oi muri din asta, dar e tare greu. Cel mai rau ma enerveaza ca nu stiu ce-l deranjeaza.

Eva la mine merge sa-ti accesez PM-ul.


Mergi la inceput