Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Anita, e super mega tare fii-ta!!! Draga de ea!!!

Vad ca vinde cineva pe okazii Osanit cu 50 ron. Eu am luat cu 42, sigilat(evident)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Seara buna dragelor,
Moama ce-ati mai discutat azi
Ia sa vedem ce imi mai amintesc..
Albinutza, bine ca m-ai anuntat ca mi-ai trimis PM ca parca's chioara.. nici macar PM-ul de saptamana trecuta nu il vazusem
Fug acum sa iti raspund
Tigrutza, vezi ca bebe Matei sa nu fie flamand de laptic si nici obosit cand il pui la masa pentru ca va fi morocanos si nervos. La noi in primele 3 zile a fost super bine ( reflexul de gag l-a eliminat in primele 2 zile) apoi in urmatoarele 2 zile mi-a fost tare plangacios pana am realizat eu ca lui ii e fomita de lapte
Cat despre petele de pe fatza.. ehm nu stiu ce sa zis. Au tinut mult sau au disparut repede?
In carte scrie ca pot manifesta intolerantele alimentare trecatoare, nu neaparat alergii iar roseata in jurul gurii poate apare din cauza aciditatii anumitor alimente.
Acum, poate ca ar fi mai indicat in cazul vostru sa procedati cum procedeaza Enona, daca stii ca exista alergii in familia voastra... adica sa acorzi cateva zile pauza intre alimente
Eu il pun la masa de cate ori se nimereste sa mancam noi si el sa fie treaz .Au fost zile in care l-am pus o singura data in scaunel dar au fost si zile in care l-am pus de 3 ori.
Anitta, ptiu sa nu-i fie de deochi Iulicai , sa o tina tot asa si sa scapati repede, repede de pampers
Virgi si Ellyshor, ce bine ca ati reusit sa va odihniti si sa petreceti momente frumoase in familie ! Sa va fie de bine
Ellyshor, eu i-am cumparat Camillia( de pe Ocazii) si ca gel gingival i-am luat Bonjela din UK pentru ca nu se comercializeaza in Romania. Aduce un nene pe Ocazii dar il da cu 80 Ron in conditiile in care eu le-am luat cu vreo 5 lire tubul . Cum am mai spus, al meu sot a luat 10 tuburi ca sa fie sigur ca ii ajunge puiului dar clar sunt prea multe asa ca cine vrea, dau din ele
Revin daca imi mai amintesc ce s-a mai scris pe aici
Ahh Elena, cum mai este bebe Eric?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Albinutza, nu inteleg de ce nu pot nici sa iti trimit reply , nici sa trimit PM .. pur si simplu nu pot scrie . Nu mi s-a mai intamplat asta ..
Oricum, multumesc mult de tot iar pentru PM -ul de saptamana trecuta.. cu mare drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Eva m-am luat dupa tine si de 2 zile beau seara cate un ceai de lactatie si vad ca azi deja e muult mai bine, i-am dat sa suga la 3 ore, la 2 e apos laptele si face si el aciditate. Am sesizat ca E face niste bubite rosii la gurita de la aciditate.
De ieri dim nu a mai facut kk, asa ca stau si astept... sa faca oul de aur :)))
Anitta pe site-ul care-l comercializeaza aici scrie ca e homeopat pe baza de musetel, nu arata compozitia toata inseamna.
Alma nu e neaparat sa ai istoric familial ca sa faci celiachie, cum ea la fel se poate face si in cursul vietii.
E al meu s-a pus pe exersat intorsul pe burtica, cand ii iese cand nu, vrea sa-i faca o surpriza lui tati, care se pare ca dupa o saptamana vine maine acasaaaa, sper :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Am pus si eu cateva poze pe Picasa, de 6 luni si cateva in timp ce papa
Elena, eu am tot baut ceai de lactatie si am mancat ceapa si vad ca am inceput sa am sanii plini ca acum cateva luni ca deja cazusem in butoi saptamana trecuta ca pierd laptele
Biscuiti de casa vreau si eu reteta please, daca gasiti vreuna faina in cartile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

salut,
ce frumos e sa stai acasa cu bebelul. Ma bucur din plin de saptamina asta libera.Uraaaa.
Multumesc elena si .. inca cineva (scuze nu imi aduc aminte) care a spus ca bebelul nu apuca sa aiba baita in fiecare seara. Asa si aici, dar am tacut ca nu cumva sa fiu judecata. si va multumesc ca ati avut curajul sa impartasiti asta. Eu una se vede ca mi-am pierdut din "edge". Sunt multe lucruri pe care le fac si nu sunt sigura ca sunt ok facute sau ca ar trebui sa le fac.
La avatar ursuletul zimbaret.
Si din nou, a postat Josefine? eu nu am vazut. Jo, multa sanatate si sper ca esti ok si tu si familia ta.
Virginescule,frumos cadou facut de Luca.
Annita si Tigruta las' ca si grase suntem frumoase, nu-i asa ?! si ce e mai important familia ne "iumbeste" si asa.

Late edit : am nevoie de un KG de creier/materie cenusie/ orice ce m-ar ajuta sa gindesc/scriu/in general sa functionez mai bine. Mama ce greseli de exprimare fac!
mamica de Sanducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Felicity, Josephine posta pe FB acum o saptamana inainte sa imi inchid eu contul.
Odihna placuta acasa cu ursuletul tau razacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Seara buna de la noi!
Fetelor E e plin de bubite pe piept si burtica si cred ca e vina mea . Astazi mi s-a parut ca are pielea cam uscata pe piept si burtica si l-am dat cu crema. Acum dupa amiaza l-am echipat bine si afara si prin mall la plimbare si cred ca a transpirat. Eu am sesizat si in alte ocazii ca dupa ce il dau cu crema mai face brobonele rosii, dar ca acum niciodata. Sper sa nu fie vreo alergie.
Felicity nici la mine nu mai functioneaza neuronu si da, Josefine abia ce posta pe fb, sunt bine, au inceput diversificarea.
dulce de noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Seara buna,dragelor!
Eva, e o scumpete Dorian papaciosul.Mai si au niste maini de barbati adevarati de-ti vine sa-i mananci nu alta...
Alma,clar cadoul de la Lucas a fost cel mai dorit si apreciat.Dau fuguta imediat sa citesc povestea cireselelor
Felicity,uite ce intentionez sa-mi comand(caci nu am gasit la nici o farmacie):http://www.vitabiotics.com/Neurozan/
Gyan,noi am inceput diversificarea pe la 4 luni jumate,caci de pe la 4 luni nu a mai papat tzitzi.
Albinutza,nu-i cazul sa intri in panica in ceea ce priveste statul si facutul la olita.Asa cum ai spus maturitatea si controlul sfincterian se dobandeste mult mai tarziu,iar vezica urinara isi va dubla capacitatea undeva intre 2,5-3 ani,deci atunci va putea si bebe sa se tina mai mult(si prin capacitate si prin control).Asta nu inseamna ca nu-i bine sa ai in casa olita pt ca micul individ sa se familiarizeze cu ea.Chiar ma gandeam sa fac,asa cum am procedat si cu mesele la Lucas,adik,il luam cu noi mereu la masa chiar daca nu era si ora lui de masa,doar ca sa ne vada ce si cum facem.Ma gandeam ca poate ar functiona si daca atunci cand va sta bine in fundulet nu ar fi de folos sa -l luam si pe el in baie,frumos pe olita cand mergem la ”treburi”...Doar ma gandeam....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

ELLY,care va sa zica ne-am bucurat la sincron as noapte...Doamne ajuta si pt noaptea asta!
Nici la Lucas nu pare a mai avea efect Camilia,desi la inceput a functionat!

Saptamana asta vreau sa-i dau si ou,dar vreau oua proaspete de la tarani.Multumesc fetelor care mi-au raspuns pe aceasta tema...ma gandeam ca au mai aparut lucruri noi ,caci eu n-am mai investigat.In cartea cu autodiversificarea scrie ceva in mod special de oua?

Mergi la inceput