Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *454*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Seara buna,

MADA

DODO, multumesc de incurajari. Sa stii ca nu am uitat de promisiune, ma car cu cutia in masina de atunci, promit sa ajung saptamana asta, te anunt

La cartile de la editura Rossa eu am facut alergie, sunt f misto, dar au un sistem idiot de promovare si desfacere, in sensul ca trimit multi agenti de vanzari peste tot - parcuri, alei, firme, etc., agenti care sunt f f agresivi. Saptamana trecuta in parc ne-au abordat vreo 5 in decurs de 10 minute, de mai avea Pisicu putin si ii fugarea pe acolo. Asa ca nu mai pot judeca obiectiv cartile

A, bun, deci sa nu ma mai zbat cu METRO, ca nu e afacere. Cred ca tot la Real sunt mai ok. Cu casuta Lidl si eu as fi vrut sa o iau, intre timp insa am vazut pe Omfal alta casuta din spuma, mult mai colorata, care a incantat-o si pe Ana si parca m-as reprofila, dar nu stiu cum e cu spuma aia, sa nu se darame la prima pala de vant
Eu una as merge intai cu Ana in Real sa isi aleaga cate ceva de pus pe lista, ca acum nu are ceva clar in cap si chiar vreau sa o bucure ceea ce primeste, ca probabil va fi mai putin cantitativ ca pana acum, nu ca ar tine ea minte, norocu meu
A, si nu am spus adevarul ca nu am cumparat nimic. Ieri m-am dus intinsa la libraria Adevarul sa iau restul de carti din colectie care ne lipsesc (din a doua colectie, pt cine stie, cea cu Dumbo, Pisicile etc.). Eu cu ideea ca sunt colectiile alea aparute cu ziarul la 10 lei cartea sau cat erau. Cand colo, nici urma de ele, doar cartile originale de la Egmont, cica cu o reducere de 30%, dar tot cu aproape 30 lei/buc. Pana la urma am luat Pinochio si Clopotica si 2 carticele subtirele, una de bricolat de Craciun diverse si una cu abtibilduri cu printesele. Asa ca nu ma prinde Mosu chiar cu chilotii in vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ina, cauta pe google dupa hot wheels. Astea ar fi cele mai cele, dar noi avem una ieftina si vad ca si aia e buna. A avut si 2 masini in pachet, dar a mai gasit printre ale lui cateva care sa se potriveasca. Desi are multe masini de la hot wheels, nu toate reusesc sa se invarta de doua ori peste cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Neata!


Noi am fost ko din cauza unei viroze. Si am fost generosi. Amdat la toata familia.

Cadouri. Am luat doar pt ai mei bilete la andrea bocelli. Care vine in mai :P







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Dau eu cafeaua in dimineata asta! Mi-am amintit ca pana nu foarte demult, o dadea claudela, iar apoi s-a retras cu totul.
Pup gasca, ma duc sa-mi bea cafeaua la masa, ca aici, in picioare, ma simt ca la lacto-barurile de pe vremuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Multam pt cafea Kea !!

Pisik, m-am uitat si eu la casuta de spuma, iti ia ochii ce-i drept dar ma gandesc daca nu e din materialul acela controversat, cel din covorasele puzzle ... eu imi incerc azi norocul la Lidl, trebuie musai sa-l iau si pe Pisi cu mine ca mi-am cam terminat fondurile si trebuie sa imi ajunga niste colete zilele astea


Ilinco, pe unde umbli ??


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

La capitolul jucarii, Ada e pasionata de tot ce tine de animale, casute, ferma asa ca i-am prezentat pe net masi multe variante si si-a ales ferma aceasta http://www.fisher-price.com/en_US/brands/littlepeople/products/37354

Ma gandesc ca si casuta pt papusi o va pasiona, vad ca e atrasa de figurine cat mai mici, cele de la lego sunt in top, le incarca in masinutele wow si le plimba toata ziua




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Nu e nimeni la povesti cat mai stau si eu la birou ? vreo ora, apoi plec pe teren




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

DODO, multumesc de incurajari. Sa stii ca nu am uitat de promisiune, ma car cu cutia in masina de atunci, promit sa ajung saptamana asta, te anunt

La cartile de la editura Rossa eu am facut alergie, sunt f misto, dar au un sistem idiot de promovare si desfacere, in sensul ca trimit multi agenti de vanzari peste tot - parcuri, alei, firme, etc., agenti care sunt f f agresivi. Saptamana trecuta in parc ne-au abordat vreo 5 in decurs de 10 minute, de mai avea Pisicu putin si ii fugarea pe acolo. Asa ca nu mai pot judeca obiectiv cartile

A, bun, deci sa nu ma mai zbat cu METRO, ca nu e afacere. Cred ca tot la Real sunt mai ok. Cu casuta Lidl si eu as fi vrut sa o iau, intre timp insa am vazut pe Omfal alta casuta din spuma, mult mai colorata, care a incantat-o si pe Ana si parca m-as reprofila, dar nu stiu cum e cu spuma aia, sa nu se darame la prima pala de vant
Eu una as merge intai cu Ana in Real sa isi aleaga cate ceva de pus pe lista, ca acum nu are ceva clar in cap si chiar vreau sa o bucure ceea ce primeste, ca probabil va fi mai putin cantitativ ca pana acum, nu ca ar tine ea minte, norocu meu
A, si nu am spus adevarul ca nu am cumparat nimic. Ieri m-am dus intinsa la libraria Adevarul sa iau restul de carti din colectie care ne lipsesc (din a doua colectie, pt cine stie, cea cu Dumbo, Pisicile etc.). Eu cu ideea ca sunt colectiile alea aparute cu ziarul la 10 lei cartea sau cat erau. Cand colo, nici urma de ele, doar cartile originale de la Egmont, cica cu o reducere de 30%, dar tot cu aproape 30 lei/buc. Pana la urma am luat Pinochio si Clopotica si 2 carticele subtirele, una de bricolat de Craciun diverse si una cu abtibilduri cu printesele. Asa ca nu ma prinde Mosu chiar cu chilotii in vine



Depun marturie ca are cutia in masina!

N-am stiut ca sunt kiar asa agresivi astia... si pe mine ma enerveaza genul asta de promovare. E drept ca si pe-asta a Adelei a luat-o Costin de la unul care a venit pe sectie sa le prezinte. Curajosi-curajosi, dar kiar la noi nu au intrat!

Si eu m-am zgait la aia de la Omfal ca (in poza) arata bine, dar parca tot nu-mi suna bine "spuma" aia... O voiam pe cea din Lidl, dar nu-sh de ce luni pe la 12 astia de la Lidl-ul relativ aproape de noi nu o aveau... Ma gandesc ca au scos-o mai tarziu de sub tejghea, ca nu pot sa cred ca se terminasera deja.

Cei de la Adevarul vin sigur la Gaudeamus si deobicei au si oferte (20-30% reducere), daca nu mergi, spune-mi ce carti va trebuie, ca eu (sper sa) ajung. Daca ma tine burtik si ma duce soferul...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 27+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Mada, stai linistita ca gasesc eu, am trimis acum pe mamon la Lidl in studiu de piata ,daca nu o mai au, ma opresc in Orastie la Lidl, poate acolo nu s-au dat inca






Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

Ok, casuta de spuma pica, uitasem de treaba aia cu substantele nu stiu cum. Mai sanatos e lemnul. Eu la noi la Lidl ma indoiesc ca as mai avea vreo sansa sa o gasesc, ma duc maine oricum pt cizmele tip ugg, vreau si pt mine si pt ea, dar tare ma indoiesc ca mai au casuta, iar sa bat doua drumuri, adica si azi nu prea cred.

Diseara, daca am timp, ii prezint si eu oferta de la Real, sa vedem de ce se lipeste. La noi stiu sigur ca sunt in top bebelusii, asa ca sigur va fi un bebe si casuta, daca oi mai gasi-o, asta de Craciun, de Nicolae raman cu ce carti am luat si cred ca ii mai iau un set din ala de ceai de portelan. Si daca gasesc un bebe mic, in cosulet, care doarme. L-a vazut la o fetita la balet, dar mamica nu stia de unde este, il primise de la bunici. Doamne, ce pasiune a facut pt el. Si pe net daca dai cautare gasesti numai bebei imensi care numai ca nu gatesc (urmeaza probabil), Ana e fan bebei mai simpli,ea doar ii leagana, le vorbeste, le da papa, nu ii trebuie accesorii

Si apropos de asta, nu stiu daca ati vazut papusile Tura Vura, puteti da un serch pe net. Dar sa stiti ca pe net arata bine fata de cum sunt in realitate. eu am vazut una in farmacie si m-am speriat la propriu, era sa scap ce cumparasem din mana. Eu nu stiu cum a putut gandi cineva o papusa atat de hidoasa

MADA, daca au oferte tentante la Egmont da si tu un semn. In principiu m-ar interesa colectia aia rosie ce o aveti si voi, dar fara Toy Story ca nu e pasiune. Si din cartile alea albastre eventual Cars, dar povestea intiala, nu prietenii lui Bucsa sau mai stiu eu ce. Ca noi suntem f la inceput cu cars, habar nu avea de ei, dar a auzit la gradi si imi povestea la masa tacticoasa de Fulger McQueen, asa ca am zis poate le fac cunostinta

A, si tot de la gradi o are acum pe aia ca ea vrea de la Mos Lego, dar sa nu fie Lego city mami, da? Sa fie Lego simp(l)u. Evident ca daca o intreb ce e aia lego habar nu are, ca are un Duplo primit anul trecut dar nu ii acorda atentie si stiu sigur ca nu ar fi fan lego, la cum o stiu, dar cine stie, poate ii prezint vreunul si te pomenesti ca o avea succes

Gata, va las, va pup

Mergi la inceput