Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *454*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisik, daca mai gasesc casuta aici, vreti si voi ?

Cu papusa aia Tura vura ai mare dreptate, m-am speriat in Real cand am vazut-o, e urata rau




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Cu Lego, vezi ca au in Real ceva gama noua cu printese, ff faina, noi am ramas tot la animalute si ingrijitori care la Ada sunt omi




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Si eu mi-am pus pe directie barbatu sa plece dupa casuta de papusi, daca o mai gasi-o...avem 3 lidl in oras iar startul pt cautari se da abia pe la 12-13 :(. M-as fi dus eu dar am 3 lei in casa :)))) doar sa plec sa o caut si daca o gasesc sa o iau in brate si sa ma tin de ea pana ajunge el cu banii :)))))



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Neata!

Dau si eu ceai de lamaie si limbi de pisica ca asta am gasit pe birou de dimineata de la fetele mele dragalase

Deci nu-i mare sfaraiala cu Metro sa inteleg, eu aveam de gand sa merg sambata sa arunc o privire, vad eu ce-oi mai gasi. In principal catelul ala din reclame l-as cauta si niste puzzle-uri.

Noi ieri am ajuns la Iasi, s-a hotarat barbatul sa plecam cateva ore toti trei la o plimbarica sa mai fugim de stres asa ca dusi am fost si a fost tare bine Amalia a fost de milioane, cumintica, vesela si cooperanta Si din tot mallul ea si-a dorit doar carti, cum sa n-o mananci ? E adevarat ca am luat carti de 150 de ron, carti pe care i le-as fi luat de mos de fapt si de drept, dar prea ma ruga cu foc mititica sa i le iau, asa ca am cedat Carti cu printese, evident...
M-am ales si eu cu doua perechi de jeansi ca nu gaseam pe nicaieri la Bc jeansi neskinny, cu o bluzita, un blush si un ruj, pt Ama raiati, niste pantaloni din aia de calarie, un puloveras si niste clamite de pe la H&M, bine as zice pt o iesire neprogramata Am cam vandalizat cardurile, dar i-oi pune eu la loc pana de sarbatori

Pisigri, ciorapi si dresuri faine azi pe fashiondays, mi-am comandat si eu trei perechi sexoase

M-ati facut curioasa cu casuta de la Lidl, ia sa-mi intind si eu antenele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

NOVUS, in principiu e cam da, as mai avea totusi o discutie diseara cu beneficiara, sa nu ma trezesc ca e cu reject. Si maine dimi ma duc si eu si vad daca mai e pe aici. Deci daca mergi azi, nu, daca insa o mai au si poti eventual sa o opresti pt maine. Si multe pretentii mai am si eu, vezi si tu ce si cum poti face, daca nu e prea complicat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Si eu mi-am pus pe directie barbatu sa plece dupa casuta de papusi, daca o mai gasi-o...avem 3 lidl in oras iar startul pt cautari se da abia pe la 12-13 :(. M-as fi dus eu dar am 3 lei in casa :)))) doar sa plec sa o caut si daca o gasesc sa o iau in brate si sa ma tin de ea pana ajunge el cu banii :)))))




Scuze, dar nu pot sa ma abtin, parca vad o gravidoasa pusa closca peste o casuta la Lidl.



Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 27+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Si apropos de asta, nu stiu daca ati vazut papusile Tura Vura, puteti da un serch pe net. Dar sa stiti ca pe net arata bine fata de cum sunt in realitate. eu am vazut una in farmacie si m-am speriat la propriu, era sa scap ce cumparasem din mana. Eu nu stiu cum a putut gandi cineva o papusa atat de hidoasa

MADA, daca au oferte tentante la Egmont da si tu un semn. In principiu m-ar interesa colectia aia rosie ce o aveti si voi, dar fara Toy Story ca nu e pasiune. Si din cartile alea albastre eventual Cars, dar povestea intiala, nu prietenii lui Bucsa sau mai stiu eu ce. Ca noi suntem f la inceput cu cars, habar nu avea de ei, dar a auzit la gradi si imi povestea la masa tacticoasa de Fulger McQueen, asa ca am zis poate le fac cunostinta

A, si tot de la gradi o are acum pe aia ca ea vrea de la Mos Lego, dar sa nu fie Lego city mami, da? Sa fie Lego simp(l)u. Evident ca daca o intreb ce e aia lego habar nu are, ca are un Duplo primit anul trecut dar nu ii acorda atentie si stiu sigur ca nu ar fi fan lego, la cum o stiu, dar cine stie, poate ii prezint vreunul si te pomenesti ca o avea succes



Nu stiu cum se numesc, dar astea tre sa fie, ca am vazut si noi 2 papusi in cora, de ramasesem prosti amandoi (astia mari, ca Adela nu avea treaba cu ele) absolut infioratoare!!! Cel putin una cu okelari si burta goala... era de film de groaza. Brrrrrr!

Colectia rosie e Egmont, noi am luat-o cu un ziar, dar as zice ca nu cu Adevarul. Caut! So, aia toata, fara Toys Story, da? Iar de la Adevarul - Cars (vol 9, din a doua serie de carti).

La noi Lego sunt de succes. Ultimul pe care l-a primit, avea o carticica-oferta, in care anuntau ca lanseaza si printesele... Mi le-a aratat ca trebuie sa le cautam cand mergem la "alatuli". Duminik le-am gasit in cora, am luat-o pe Adormita, ca sa imbinam cu recenta pasiune pt personaj. Parca s-au jucat impreuna sambata cu lego, inainte sa se ia la cearta... Poate de-acolo...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 27+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Kea, faina idee mi-ai dat (imi amintesc ca, Simpli zicea ca Broscu' mic e pasinat de asa ceva) dar, te rog, daca ai vreme, sa-mi spui care ar fi "must"-urile de baza. Sigur o sa-i iau un circuit sau 2 si citeva masini dar m-ar ajuta sa-mi sugerezi tu de unde sa dam startul la colectie. Merci.

Novusel, voila ce faine sint astea:

http://www.boribon.ro/Jocuri-de-indemanare/Ferma-mobola-Djeco.html

De fapt, link-ul e pentru toata lumea pentru ca mie mi se pare ca au chestii faine si deosebite pe care eu, provinciala, nu le-am mai vazut nicaieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pt Pisik si cine mai era interesat de set pentru ceai:

http://www.boribon.ro/Casa-papusii-si-accesorii/Set-aniversar-Djeco.html

N-am fetita dar imi place asa mult ca o sa-i cumpar si lui Ian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

MADA, cred ca doar colectia rosie momentan, fara toy story, cars de la adevarul il pun pe hold momentan, sa vedem cum digera cars-ul rosu.

Cum arata lego-ul ala, un link puteti pune, sa stiu ce caut?

Mergi la inceput