Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *454*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Kea si Ada doarme cu cate un animalut in brate, mai nou vad ca e pasionata de ele, si e vai de noi de nu-l gaseste in somn langa ea


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Ramona, si io zic sa stai linistita. In alta ordine de idei mie nu-mi place deloc acea jucarie. Nu vreau sa fiu rea dar arata ca un bebelush...of..care nu respira. Sper ca Stefan nu o vede asa ca mine.

Vladimir doarme in fiecare seara cu ceva. Orice. Imi da si mie jucarie la somn, isi ia si el. Dar niciodata nu indraznesc sa i-o fur in timpul somnului pentru ca simte imediat. Asa ca mai trezesc cu cate o masinuta pe sub coaste, sau poate un camion...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Mai fetelor,m-ati mai linistit un pic, chiar intrasem la idei...
In seara asta cand a intrat in casa nu a mai intrebat de ea, s-a luat cu alte jucarii, ne-am jucat cu "creionul fermecat" iar acum se uita la "magicienii cuvintelor" , deja stie f.bine alfabetul

Va multumesc din suflet ca m-ati facut sa vad altfel situatia, sa-mi vad copilul normal, eu mai sunt si obosita , vad altfel unele reactii ale copilului poate in disperarea de a nu fi nefericit pt.ca e sotul plecat si nu as vrea sa sufere mai mult decat este datorita lipsei tatalui...
De acum nu mai scot ciudatenia aia de papusa,are ochii inchisi , parca e un bebe mort ... o arunc la gunoi...

Va pupic, ma duc sa dau laptic la bebelina, azi a dormit foarte mult, cred ca vom avea iar o seara de vorbarie noi doua, sper sa fie una fara colici, of, cand se vor termina ... o sa inceapa dintii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

RAMONA, crina nu are o jucarie preferata, in fiecare etapa de varsta schimba si jucaria. daca zici ca arata asa sinistru papusa, chiar ca e mai bine sa scapi de ea. sa ai o noapte linistita, chiar daca nu dormiti prea mult macar sa fie pitica Ok. eu cand era crina mica nu prea mai faceam diferenta intre noapte si zi> dadeam drumul la masina noaptea, ieseam la plimbare noaptea, dormeam la orice ora dorea ea sa doarma si ma bucuram cand adormea ca de un mare cadou. la 5 luni deabia am reusit sa ma recomport ca un om normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Silvi- as iesi in fiecare noapte precum liliecii daca ar fi mai cald (deh, nu e anotimpul care l-au avut copii nostri) si daca nu ar fi Stefan care sa doarma pt.ca a doua zi mergem la gradinitza si moarta-coapta trebuie sa ma trezesc ...
A adormit Natalia in carucior, sper sa isi continue somnul, sa nu se trezesca la 22:30 pentru urlat. Doamne ajuta !!!
Ma duc sa-l culc pe Stefan ...

Noapte buna !!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

ai dreptate ramona, la tine e mai greu, mult mai greu fiind si stefan, dar cred ca si bucuriile sunt mai multe. sper sa traiesc si eu astfel de momente de fericire cu 2 pitici candvachiar daca stiu ca la inceput va fi extrem de greu. noapte buna si un mare pentru toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575

De acum nu mai scot ciudatenia aia de papusa,are ochii inchisi , parca e un bebe mort ... o arunc la gunoi...



Cam aceeasi senzatie imi da si mie papusha ai, plus ca e casanta... dar tot nu cred ca e bine sa o arunci pana nu te asiguri ca nu mai prezinta interes...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 26+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Mada, sa va fie de bine targuielile
Noi de Mos Nicolae luam dulciuri in principal si ceva carticele pe langa probabil



Hmm... pai atunci sa le mai distantez si eu... sa nu i le dau pe toate gramada... O Aurora trebe-musai, ca ne-a facut capul calendar cu ea...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 26+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Eu ma asteptam la o noapte nedormita dar din fericire Ada s-a culcat la 19 si s-a trezit la 07, a tusit ff putin toata noaptea asa ca sper sa ne treaca repede si sa nu se agraveze, ieri sincer deja ma luam cu mainile de cap , a tusit saracuta de ea toata ziua tuse seaca si uscata cumva

Pun de cafea ca doar e luni si trebuie sa fim fresh toata saptamana, nu?!

Eu de azi incep sa ma plimb prin judet, facem inventarierea anuala asa ca ne auzim mai pe scurt


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

neata gagici!

ramona, zic si io ca si celelalte fete: nu te ingrijora ca nu ai de ce.

novus, sanatate ade! nu cumva e prea cald in casa si aerul prea uscat?

Mergi la inceput