burtici cu stelute de iulie august 2013 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyleeks spune:

Paula esti o draguta. sterge ma fara tragere de inima pt ca sunt convinsa ca pana o sa nasteti voi o sa vin cu o veste buna . Zuzi nu te stresa foarte mult dar normal tb sa mergi la doctor sa stii tu sigur ca totul e ok dar dr mi a zis ca 90% din gravidele care sangereaza (deci mai rau decat o pata maronie) duc sarcina la capat fara probleme...deci sanse f mari. Fara stres va rog! bucurativa de momentele astea magice si nu mai cititi toate tampeniile de pe net fiecare sarcina e diferita. scuze ca mai scriu si eu pe aici da m am atasat de voi. am zis am zis gata stau aici si va tin galerie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Babyleeks imi pare tare rau. Stiu ca in asemenea situatii nu prea e nimic de spus, eu iti doresc sa fii optimista in continuare si increzatoare.

Adde bine zi venit. Sarcina usoara si la termen. de ce spui ca s-au facut presiuni asupra ta cu sarcina?

Zuza ai fost la dr sa vezi ce e cu febra? Nu e tocmai ok sa stai cu asa febra in sarcina. sunt destule pastile care sunt permise in sarcina si uneori e benefic sa iei.

Elena eu nu m-am confruntat cu infectii urinare pana acum si sper sa nici nu o fac dar stiu ca este ceva gama de antibiotice permise in sarcina asa ca se poate vindeca. Intreaba dr ce poti lua.

Paula bravo pt atitudinea ZEN. Si eu imi propun sa nu ma mai stresez din orice sa ma panichez dar se pare ca nu prea imi iese.

Anca stai linistita si ia tratamentul prescris si o sa fie bine. Am si eu o prietena care a avut hematom si pe la 12 sapt s-a resorbit si e totul in regula. Incearca sa iti pui reminder pe telefon la aceeasi ora in fiecare zi, e important sa fii consecventa mai ales acum. La mine functioneaza mai ales ca sunt destul de uituca.

Eu m-am pricopsit cu o durere de spate in zona rinichilor de toata frumusetea. Ori m-am racit ori am facut din nou pietre. Toaa ziua am stat acasa cu prosoape calde pe spate. Sper sa treaca repede ca se pare ca la mine daca nu e una e alta.


Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuza_zuzi spune:

Maine ma duc la dr, nu mai stau, am vb deja. Si l-am anuntat deja despre pete si la fel mi-a zis ca nu e pb, insa in combinatie cu temperatura mare poate fi altceva...
Imi pare tare rau de Baby, sa vina cu vesti bune despre noul bb cat mai curand.
Ele, nu sta ca mine! Du-te la dr din timp si vezi ce poti face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Zuza te asteptam cu vesti bune!!
Eu inainte de sarcina faceam sport mult care imi punea sangele in miscare. De cand nu fac, am frisoane, am circulatia proasta. Pe seama asta pun eu frisoanele. Ce e drept ca nu le-am bagat in seama.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

flory multumesc pentru raspuns,m-a tinut doua zile durerea aceea,sper sa nu mai revina curand. Off si tu cu durerea de rinichi ,sa treaca cat mai repede

baby imi pare tare rau sa aud asta. DD sa-ti dea putere si sa-ti aduca bebe cat mai repede si o sarcina usoara.

amalia ma bucur sa aud ca sunteti mai bine

Adde bine ai venit printre noi. Sarcina usoara si la termen.

zuza te astept cu vesti bune.Si mie mi se pare febra mare,ai racit sau de la ce ai febra?

Ele si eu am frisoane,nu pot sa inteleg de ce,doar sper sa nu racesc. Despre infectia urinara nu stiu ce sa-ti spun ,speram sa nu fie o infectie urinara,sa fie doar o iritatie trecatoare.

anca felicitari pentru inimioara. Din cate am auzit hematoanele se pot elimina singure,acum depinde si cat de mare de mic este.

Eu m-am speriat f tare sambata noaptea,cand am vazut o pata maronie,n-am mai putut sa dorm toata noaptea de frica si a doua zi m-am dus la urgente. Nu au putut sa-mi spuna de ce,de unde,dar mi-au zis ca se vede saculetul,este bine pozitionat,are marimea corespunzatoare unei sarcini de 6 saptamani si 4 zile,dar m-a pus sa-mi fac betahcg luni si miercuri sa vedem daca este in evolutie,cum nu s-a vazut inimioara nu a putut sa-mi confirme acest lucru . Mi-a dat tratament utrogestan 3/zi si no-spa.
Am facut azi betahcg si rezultatul a iesit 17713,85
val de referinta
>25 pozitiv
saptamana 3: 9 - 130
saptamana 4: 75 - 2600
saptamana 5: 850 - 20800
saptamana 6: 4000 - 100200
saptamana 7-12:11500- 289000

Acum astept ziua de miercuri,sa il repet,desii nu stiam ca e atat de scumpa analiza asta.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina87 spune:

Buna fetelor!!
Fetele cu febra va rog frumos,mergeti la medic,nu lasati asa.
Of ma simt asa de obosita,vreau nani mult,si am o groaza de treburi.



Sufletelul meu.Eric 28/09/2007
4+ www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]" target="_blank"> Bebelus#2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!
off, viata e grea..
Sunt galbena la fata de parca am hepatita. Si cu ditai cearcanele.
Se opresc toate colegele sa imi zica ce "bine" arat.
Mony tu ai patit ca si mine. Poate pt 6 sapt e prea devreme pt inima.
Dar dupa rezultatele de la beta eu zic ca sarcina e in evolutie si in interval normal. Nu iti fa griji!!
Restul cum sunteti?

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Si eu pe baricade, la munca...
Raul mai nou, plange de cand il trezesc, ca nu merge la cresa...imi insenineaza ziua inca de la prima ora.
Elena, nu ai anuntat la munca ca ai cearcane din cauza ca ti-e rau ?
Intrebare serioasa: la ce varsta tb sa-i bata inimioara la bb?
Amalia, unde esti? "Sunteti" ok?

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Paula noi amandoua de dimineata la munca si pe DC. :)
Oricum faptul ca am activitate ma face sa uit de perioade nasoale si stresuri.
La munca am anuntat ca astept bb. Dar se asteapta sa fie sarcina "roza".

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Era sa nu te recunosc...mai intai am vazut poza de la profil
Lasa ca o sa fii roza mai incolo...roz si rotunjoara
Imi tot bat capul care programare la ginecolog sa mi-o anulez, cea de maine sau cea de sapt viitoare...?!


Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput