burtici cu stelute de iulie august 2013 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyleeks spune:

Buna dimineata burtici . din pacate inevitabilul sa produs a fost ..nush nu a fost asa groaznic pe cat am crezut...am mers la baie si m am trezit cu ousorul in mana...am fost in stare de soc cateva secunde dupa care am plecat la spital...din fericire m am curatat natural cu posibilitatea de a ramane insarcinata imediat dupa...dar nu mi mai doresc asta momentan...am suferit atat si am fost super stresata 3 zile cat am avut scurgerile si ma asteptam sa pierd copilu...o parte din mine stia ca nu i nici o sansa alta nu vroia sa accepte..copilul sa oprit din evolutie de la 5 sapt si 3 zile...a fost o disfunctie cromozomiala si copilul cu orice tratament faceam nu l puteam readuce la viata..sunt impacata cu mine pt ca am facut tot ce era posibil am facut rost chiar si de pastile cu progesteron dar ...asa a fost sa fie. va multumesc pt tot sprijinul si am sa fiu aici in umbra sa va tin galerie cand vin piticii pe lume . va pup si aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina87 spune:

Buna dimineata!!!
Babyleeks imi pare foarte rau,off DD,cuvintele sunt de prisos.


Sufletelul meu.Eric 28/09/2007
4+ www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]" target="_blank"> Bebelus#2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Babyleeks, nu ma asteptam la asa o veste!! Imi pare tare rau, dar sunt usurata ca esti impacata tu cu ce s-a intamplat!!
Uneori e mai bine sa lasam natura sa-si urmeze cursul...
Dar, pe viitor, asteptam vesti bune de la tine, da?

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!
Atata timp cat am greturi e dimineata.
Voi cum sunteti?
Baby imi pare tare rau de pierderea ta.
Noi am fost in plimbari de vineri seara, nu m-am simtit eu prea in chef dar nu am avut de ales.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuza_zuzi spune:

Buna dimineata fetelor.
VAAAI, ddar greu a trecut w-e pt mine.. numai febra 38-39, am luat doar oscillo si ceaiuri, ma doare ingrozitor burta, ca inainte de menstruatie si de azi dimi am vazut si o mica pata maronie. Mi-e tare teama ...azi il sun pe dr sa ma vada din nou. Nu am fost asa speriata la sarcina cu fetita, insa acum ca sunt 2, ma alarmez din orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Zuza fii optimista!!! Si eu mult mai multe griji decat la Denisa. Si as di zis ca e mai usor. Dar imi impun si ma gandesc mereu ca o sa fie bine. Am renuntat sa mai citesc prostii si e ok.
Frisoane am si eu, dar nu mi-am pus termometrul.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Off, nu mai vreau vesti din astea, cu pete maronii!!!
Zuza, tu ai anuntat vreun dr de febra asta? Eu stiu ca uneori febra poate face mai mult rau decat medicamentele...
Eu chiar nu sunt stresata deloc, nu ma recunosc! Am 2 programari facute, la cei 2 dr ai mei( la care nu ma pot hotari) si tocmai ce vreau sa sun la programarea de miercuri, sa o anulez si ma duc doar martea viitoare, in 27 la dr si gata!!
Si pe mine ma doare burta, dar mai mult sunt dureri fulgeratoare, cand ma ridic brusc din pat, cred ca ma doare si operatia de cezariana. Greturile uneori ma lasa, sanii ma dor cand si cand...dar in rest sunt in grafic.
Eu stiu ca durerea de ciclu e absolut normala, poti lua un nospa.
Restul de burtici pe unde umbla?
Cred ca tb sa trec o graviduta noua in lista, dar nu-mi vine sa ma loghez ca tb sa o sterg pe Baby din lista si nu ma trage inima. Si nu mai stim nimic nici despre Roxana.
In schimb pe mine ma termina cosmarurile!! Azi noapte am visat de 2 ori , in 2 vise distincte ca am pierdut sarcina!!!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna fetelor

Babyleeks imi pare tare rau, si eu am trecut prin asta la prima sarcina si stiu clar ca e groaznic.Despre sistemul sanitar din UK stiam ca e asa, cand esti tu in joc nu pare fff logic, dar e mai ok sa fie selectie naturala decat sa tii cu dintii de o sarcina care nu e tocmai ok.

Ma bucur sa aud ca avem din ce in ce mai multe perechi de gemenasi, mi se pare fff ireal.

Dar la fel de mult ma ingrijorez despre petele astea maronii de ne tot bantuie.Duca-se si sa nu se mai intoarca.

eu am fost vineri la medic si am facut prima eco.Am sase saptamani si 4 zile si di punct de vedere ecografic si dupa ultima menstruatie deci cred ca e mai mare, are 7,3 mm.Am aauzit inimioara .
Acum si partea trista e ca am un hematom, si trebuie sa iau utrogestan(parca asa) de 3 ori pe zi o luna.Acum sper sa fie totul ok pana la urma, incerc sa nu ma panichez, chiar daca nu prea e posibil.Pana acum nu am avut deloc sangerari sau pete maronii, dar na....Ce e drept e ca nici ovulele nu prea le-am pus ok , am mai uitat , eu sunt total antitalent la luat tratamente, deci mie chiar daca imi da doctorul tratament nu le iau eu si nu am nici o scuza.De azi imi impun sa fiu mai consecventa.

Va pup sper sa revin pe parcursul zilei

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Anca felicitari pt rezultatul de le eco.
fetelor eu cred ca am facut (din nou) infectia urinara.
Ce fac cu ea acum? Fara antibiotic nu mi-a trecut niciodata.


Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Anca, felicitari pt inimioara!!

Elena, cred ca doar dr te poate ajuta. Eu chiar nu m-am luptat cu infectiile urinare, eu am avut treaba cu candidozele!! La fiecare tura de antibiotic o dadeam pe candidoza, chiar daca luam si pastile de protectie.

Tb sa fac mail si album, sa ne punem poze, ca mi-e mai usor sa va retin dupa poze si nume.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput