Burtici de mai-iunie 2013 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Multumim de noul capitol,sa fie numai cu vesti bune!

13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Salutari fetele!

Ma bucur ca avem multe vesti bune, si mamici fericite! Sa fie asa pana la final!

Noi suntem bine, am stat descultatza pe gresie, si acuma niste dureri de burtica, dar facem baie calda si speram sa treaca.

Mi-e imi place sa fiu gravida! Prima sarcina a fost super usoara, si Andreea un copil cuminte si in burtica si afara. Acuma ma gandesc ca o sa fie complicat spre final, cu burta mare si ea inca sub 2 anisori, dar gasim noi o rezolvare, bone, bunici, sa ne ajute.

Cat despre kg, la sarcina 1, am pus 20. Le-am dat super usor jos, ca am alaptat si in 4luni am fost la fel ca inainte de sarcina. Bine eram si fff stresata, si singura (sotu era si el departe) si banuiesc ca si asta ma ajutat, sa slabesc asa repede.
Dar fetele, eu va zic, la mine alaptatul a ajutat foarte mult la revenirea dupa nastere. Asa ca va doresc la toate sa aveti laptic cat mai mult, ca e bine si ptr voi dar si ptr bebe, cea mai buna papa :) !!
Acuma la sarcina 2, sper sa ma opresc tot la 20 :).

Mcoca, am vazut ca aveti ceva festival la Lyon. Lume multa, ingramadeala, se bea vin mult. Se distrau oamenii de numa acolo!

Oana, bebelina Andreea (18.02.2011) & samburel 14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Citat:
citat din mesajul lui KRY81

FETELE, LA CAT TIMP V-A MISCAT VOUA LA PRIMA SARCINA????????? CA PE MINE MA TOT INTREABA LUMEA DACA A MISCAT, SI CAND ZIC CA NU, SE MIRA. PRECIZEZ CA AVEM 15 SAPT SI 2 ZILE.


Buna! Bine ai venit :) Eu am 16 s si 2 z si simt intepaturi, nu miscari. Nu-ti face griji.

Raluca


S 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Citat:
citat din mesajul lui crina27

Offf, ce liniste e azi pe forum. cred ca stati sub paturik.eu mai am un pic de lucru, apoi o sa ma bucur de week-end.

10+


As fi vrut eu sa fiu la caldurica sub paturica, dar din pacate sunt inca la munca , am terminat cu vizitele dar mai am cativa ratutiti de vazut

Kry bine ai venit , sarcina usoara si bebe sanatos

Mcoca ce-a zis cardio?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

buna seara fetelor
bine ai venit KRY81
fetelor azi am reusit sa imi fac programare la gineco dar problema este ca tocmai pe 14 decembrie o sa am 14 saptamani atunci si cred ca o sa imi fac eco la 13s.
va pwp

*****************
Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmy spune:


Bine v-am regasit!
Am lipsit o saptamana de pe forum si vad o gramada de lume noua cu o gramada de subiecte de conversatie
Fetelor nou aparute, , sarcini usoare si sanatate maxima!
Eu am avut ceva probleme cu fetita mea, a facut otita seroasa, si-am tot umblat pe la medici(asta cand nu "luptam pe metereze", la birou), deci am lipsit motivat
Cred ca am inceput sa simt miscarile lui bebe...desi-s la a doua sarcina, parca n-as baga mana in foc ca ceea ce simt seara, cand ma relaxez, este bebe sau dorinta mea apriga de a-l simti
La Daria, abia la 17 saptamani am fost convinsa ca-s miscarile ei si nu altceva
In rest ce sa va mai spun, am scapat de datul la boboci, desi greturile nu m-au parasit de tot si-am inceput sa pot manca din ce in ce mai bine(totusi cafeaua n-o suport nici ca miros-desi inainte de a ramane insarcinata beam si 3 cafele pe zi).

Va imbratisez cu mult drag si va doresc o seara minunata!
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KRY81 spune:

Ce lineste este, ce cumintele sunteti in seara asta. se vede ca a venit wekend-ul.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KRY81 spune:

multumesc frumos pt urari la toate, si voua va doresc sarcina usoara si bebei sanatosi.


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Gata, m-am intors. Moasa super faina, mi-a placut. voi face yoga din februarie. Daca am vre-o prob sun si ma primesc imediat. Asta e suuper, ca sa ajung la doc trebuie sa trec de zgripturoica de secretara ceea ce e f greu, pe cand moasa trece 1/2 :).
Mi-a dat fier, ca la analizele de ieri mi-a iesit hemoglobina sub limita.

LA cardiolog a fost bine, foarte simpatic. 130 de euro mai tarziu mi-a zis ca sunt sanatoasa tun :). Deocamdata supraveghem dar el crede ca e din cauza hormonilor de sarcina + oboseala. Si eu ma gandeam la fel, dar acum m-am linistit.

La clinica m-am intalnit cu 2 prietene : prietena mea, de care va tot pove (sotia lu mos craciun :)) si o frantuzoiaca. Frantuzoica m-a deprimat ca de obicei. Este la a treia sarcina, sta sa nasca si ea arata ca un top model. Nu stiu din ce naiba sunt facute frantuzoicele astea.

cocutza, da, la noi e sarbatoare mare. Ieri a iesit Beaujolais-ul cel nou. Asa ca in wk asta cavele sunt deschise, si poti sa mergi sa vizitezi si sa degusti. Mie imi place f mult sa merg. E o plimbare f agreabila prin satele din jur. Din pacate anul asta nu voi putea merge, ca fiind in medical, am orare de prezenta acasa, si nu vreau sa risc sa ma controleze si sa nu fiu.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Kry, bine ai venir! Sarcina usoara!

Mcoca, cum a fost la dr?

Vio, poate reusesti sa intri mai des

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 10s+

Mergi la inceput