biblia

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Am citit pe un alt forum, ca Isus a fost o persoana diferita de Christos. M-am mirat atunci, asa cum ma mir si acum.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patou spune:

Citat:
citat din mesajul lui BellaDonna

Dezbatem inca capitolul GENEZA ?,
sau dam citate pe sarite sa aratam cat de bine stim biblia ? ca sa stiu daca mai particip sau nu, ca asa pot sa stau si eu toata ziu cu biblia in mana sa arat cat de mult stiu, ca nui greu ,
eu stiu ca evrei dezbat tot timpul biblia si nu iam auzit laudanduse ca vai ei o inteleg,
si eu cred la fel, chiar daca tu sau cutare tiai gasit linistea intro cutare dominatiune religioasa e ok da nu veni si imi impune si mie sa cred, numi evangheliza mie, nu imi sti tu mie relatia mea cu Dumnezeul meu personal si nu am sa dau detali nu e problema ta sau a voastra, vedetiva de mantuirea voastra si de a mea e problema mea

mamica lui Ana Maria


Nihil Sine Deo!





Imi pare rau ca ai adunat atata amaraciune. cu siguranta ai motivele tale (dupa parerea mea altele decat discutiile de la acest subiect) dar nu uita ca Isus a spus: "Domnul M-a uns sa aduc vesti bune celor nenorociti El M-a trimis sa vindec pe cei cu inima zdrobita, sa vestesc robilor slobozenia, si prinsilor de razboi, izbavirea"(Isaia 61:1)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui patou

a spune unui om ca faptele rele au consecinte nu inseamna manipulare. In anumite conditii poate insemna chiar o dovada de iubire a aproapelui.



www.pasipecaleacredintei.wordpress.com" target="_blank">pe cont propriu


La ce te referi cind spui "am calatorit destul in spatiu"?

inseamna ca trebuie sa fim un exemplu pentru ceilalti , cred ca am calatorit destul in spatiu incat este timpul sa realizam ca schimbarea sta doar in noi. ideea asta a adus noul testament prin isus.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

patou,
eu nu am amaraciune, dar tu aici vi si imi confirmi ca faci evanghelizare cu citatele pe care le dai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patou spune:

Citat:
citat din mesajul lui BellaDonna

patou,
eu nu am amaraciune, dar tu aici vi si imi confirmi ca faci evanghelizare cu citatele pe care le dai

mamica lui Ana Maria


Nihil Sine Deo!



de ce te deranjeaza citatele? ca doar sunt din biblia despre care vorbim si nu din dogmele vreunei biserici.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Am citit pe un alt forum, ca Isus a fost o persoana diferita de Christos. M-am mirat atunci, asa cum ma mir si acum.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


Isus a confirmat ca El este Christos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui msl1

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui patou

a spune unui om ca faptele rele au consecinte nu inseamna manipulare. In anumite conditii poate insemna chiar o dovada de iubire a aproapelui.



www.pasipecaleacredintei.wordpress.com" target="_blank">pe cont propriu


La ce te referi cind spui "am calatorit destul in spatiu"?inseamna ca trebuie sa fim un exemplu pentru ceilalti , cred ca am calatorit destul in spatiu incat este timpul sa realizam ca schimbarea sta doar in noi. ideea asta a adus noul testament prin isus.





adica de cand ne tot invartim in jurul soarelui la fiecare 365 de zile cand trece un an de zile nu ne regasim in acel loc de la inceputului anului ci impreuna cu tot sistemul solar, galaxie , tot universul care ne inconjoara inaintam si in spatiu . respectiv la sfarsitul fiecarui an suntem mai departe de locul ( spatiul ) din univers in care ne aflam la inceputul anului.

calatorim in spatiu si timp !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

sa spui ca: "nicaieri in Biblie nu scrie...cutare si cutare..." cand nu ai citit Biblia...mi se pare absurd





inainte de a ti se pare absurb ar fi bine sa spui din ce biblie citesti.

alina


ce te intereseaza sa aflii? editura, limba in care e scrisa...anul publicatiei? are asta vreo importantza? am cel putzin vreo 4 Biblii in casa2 sunt romanesti si restul in engleza diferite editii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

a_alinta,
super, ficamea si consoarta sant fascinati de calatoria in de spatiu si timp , de in continua miscare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui msl1

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui patou

a spune unui om ca faptele rele au consecinte nu inseamna manipulare. In anumite conditii poate insemna chiar o dovada de iubire a aproapelui.



www.pasipecaleacredintei.wordpress.com" target="_blank">pe cont propriu


La ce te referi cind spui "am calatorit destul in spatiu"?inseamna ca trebuie sa fim un exemplu pentru ceilalti , cred ca am calatorit destul in spatiu incat este timpul sa realizam ca schimbarea sta doar in noi. ideea asta a adus noul testament prin isus.

alina



adica de cand ne tot invartim in jurul soarelui la fiecare 365 de zile cand trece un an de zile nu ne regasim in acel loc de la inceputului anului ci impreuna cu tot sistemul solar, galaxie , tot universul care ne inconjoara inaintam si in spatiu . respectiv la sfarsitul fiecarui an suntem mai departe de locul ( spatiul ) din univers in care ne aflam la inceputul anului.

calatorim in spatiu si timp !

alina

Se poate calcula acest Dx? chiar sint curioasa...

Mergi la inceput