Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Andreea, suna misto in ce te-ai imbracat, si cu Zlata, pe cuvant ca la asta m-am gandit
strumph , pt gestul pentru Laura!
Lidia, daca se implica si Ursuletul va veti descurca, o sa vezi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, bine ca nu tb sa luati antibioticul ala naspa, poate gasiti o rezolvare pt toate febrele astea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!
da, stiu sunt o chiulangioaica duminica am petrecut-o in familie, toata ziua. la modul ca am stat toti 4 in casa si ne-am juacat , iar azi nu ne-am trezit la timp si nu l-am mai dus pe Cristi la gradi, deci iar am fost ocupata

Happy, ce ma bucur ca ai mai intrat Merg sa vad si pozele de pe Picasa, desi am mai vazut unele pe Fb. Legat de tv..da, nici mie nu mi-ar placea sa-mi taie cineva net-ul dar daca studiile alea sunt adevarate... Spune acolo ca creierul se dezvolta pana la varsta de 21 de ani iar tv-ul este cel mai nociv..in cond in care se uita o ora/zi
Nu stiu cum as putea sa gasesc un echilibru in asta...nici fara nu se poate...discutii la gradi despre desene, abilitate la pc pe viitor, etc


roxy, tot cu plmbareala?

laura, sa poarte sanatoasa Daria hainutele Se pare ca a fost o fata tare cuminte daca a venit deja Mosu' la ea

stumph, ai fost la cumparaturi? F frumoase cadourile pt Laura

yvy, Sanatate multa!

irinuca, e frumos poneiul legat de card, cred ca tb sa fie din acela cu un cod de securitate din 3 cifre pe spate

delia, f tare la ce te-ai gandit tu cand ai vazut contorsionista

miki, cand ai timp vezi inregistrarea, nici eu nu m-am uitat (inca) pana la final

lidia, am vazut acum cateva zile intrebarea ta, dar nu gaseam timp sa-ti zic din experienta noastra
Eu am scos-o pe Cata afara pe la 10 zile. stateam maxim 1 ora afara, si era suuper infofolita (body, bluza, dres, costumas intreg plus fas ) iar cand mi se parea ca iie frig mai puneam si o paturica peste. Eu nu am avut carucior cu acoperitoare de iarna, daca ai asa, cred ca e muult mai bine. Stiu ca nu e bine sa scoti bebelusii afara cand e f frig (sub 0 grd), cand ploua, cand e ceata...in rets tb scosi afara chiar daca sunt nascuti spre iarna. Acum nu stiu Diana cat va rezista afara iarna...poate iesiti impreuna 1 ora in jurul pranzului si apoi mai iese cu tati inca 1 ora. Si pe Cristi l-am scos mereu afara (cate putin) ca e nascut in Dec, dar la el am avut noroc de o iarna mai blanda. Te sfatuiesc sa incerci sa vezi cat rezista baiatul. Eu mereu verificam la manute, daca sunt calde, e bine . Niciodata cu fular pe gura, iar ca sa nu trgaa aer rece, suzi in gurita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am fugit in pat!

somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Neata!

Sophia inca doarmeeeeeee cum de...nu stiu!!! nici nu s-a trezit deloc toata noaptea!!! se vede c-a obosit-o shoppingul de ieri, ii place pe Oxford street

eu mi- s treaza de la 6.20 si stau si astept sa se trezeasca, ba am fost sa o controlez sa vad daca respira si daca e ok deh...eveniment ca doarme asa tarziu

pe min e ma doare iar spatele rau, o fi de la atata mers ieri sau umezeala, nu mai stiu...ploua iar, offf


ma chinui sa scriu de pe kkt asta de ipad, ma enerveaza, deci inchei aici acum, revin mai tarziu de jos de pe laptop, dupa ce s-o trezi miss piscot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Andra s-a trezit, e maraita si nu-i convine nik.. , si eu sunt cu dureri in brate si spate ca am fost la sala ieri , vroiam si eu sa ma vopsesc.., acum cred ca iesim afara sa ia aer si poate o culc pana mergem sa o luam pe Maria de la scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mamici dragi mi-e foarte dor de voi. Din pacate nu mai apuc sa va citesc nici macar la semafor ca din cauza de lucrari multe in oras s-au scos semafoarele.

Noi suntem bine, fericiti, sanatosi, voiosi. Ilinca e o PRAPADITA batausa si certareatza. Mi-e un drag de mor cand o vad cum se cearta ca o tzatza. Important e ca nu se lasa, are ultimul cuvant , adica un tipat strident. Zice ca o cheama "Didi" de la Ghighi si are 2 ani.

Imi pare tare rau de copii bolnaviori. Miki, Ivy va doresc multa putere sa treceti peste necazurile astea.

Lidia sa-ti traiasca feciorul si sa te bucuri de copii. E intr-adevar greu cu diferenta asa de mica intre copii. De scos la plimbare cred ca poti sa-l scoti pe pitic oricat ar fi de frig daca pui o husa de ploaie peste caruior. Se creaza sub ea o atmosfera asa de placuta ca poti sta cu copilul afara ore intregi. Daca caruciorul tau nu are acoperitoare de ploaie cauta pe net ca sunt universale. Face toti banii. In rest cred ca te vei descurca bine cu copii, vei gasi solutii la momentul potrivit, nu exista retete general valabile.

Va pup pe toate fara exceptie. S[per sa mai apuc sa intru, am o saptamana mai usoara inainte sa intu iarasi in taifun.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimineata fetelor ,noi ne-am trezit la 8-30 se pare ca e bn ca iam schimbat programulDARIEI ca doarme acum seara la 10 cel tarziu
sanatate multa yvy miki
va si dati-mi si mie o cafea



madutza_bra multumim mult ,se pare ca a fost cuminte a fost ffff bogat mosul nostru ....noi ne multumeam cu orice dar el a fost bagat rau
mandreeac tiam trimis raspuns la pm


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



S-a trezit piscoata exact dupa ce terminasi eu de scris mesajul ala mai devreme, m-am dus la ea sa vad ce face, cat mai doarme ? si cred ca a auzit podelele scartaind si a deschis ochii ...dormea cu fundu`-n sus

Irinuka, nu stiu care e problema cu Amazonul si cardurile, dar precum spuneam, daca ai nevoie de a helping hand, here i am

Mada, da la ce ora v-ati trezit de nu ati mai ddus copilu` la gradi ? vad ca la voi in casa se doarme mai tarziu, as fi vrut si la mine asa, dar numai azi a fost ..o exceptie ce jocuri va mai jucati ? cred ca e altfle cand ai 2 copii si nu numai unul care arunca tot ce prinde in mana, m-a innebunit cu aruncatul asta, tot ce apuca, arunca ...si da, am fost ieri la cumparaturi de decoratiuni, am luat cateva, am dat un sac de bani si am plecat , nu prea am stat ca desi luni era nebunie prin magazine i-am luat piscoatei cateva costumatii, de parca nu avea nu ma pot opri, si zau ca vreau dar cand le vad asa frumoaseeee....

Ailed aerul curat o sa ii faca bine, sa vezi ce doarme dupa sau adu-o pe Oxford street ca ai vazut ce efect a avut asupra piscoatei

Yasmi, asa scurt ? nu te mai lauzi cu nimic? o praji ceva? un tae bo ? copilasii sunt bine? Iasmi mai tuseste ? Lucas ce mai mestereste ?

Lidia, o sa te descurci, sunt sigura de asta!eu tot astept poze cu amandoi copilasii tai, sa o vad pe Diana cum isi iubeste fratiorul

Somleac, ma bucur ca ai mai trecut pe la noi sa ne spui de Didi si de voi, cred ca perioada asta la voi e tare aglomerata dar si foarte frumoasa nu am mai citit/urmarit subiectul despre Monica, cum mai sunt copilasii ei, parintii, sotul ?

Laura, sa le foloseasca cu placere Daria! ce ii mai lipseste sa fie complet echipata de zapada ? fular, manusi si caciula?

Miki, multa sanatate puiutilor si ma bucur tare ca Andrei i-au iesit mai bune analizele!

Andreea , vrei sa vii la Londra sa vezi cat e de frumos ? am pus eu acum vreo cateva sapt in urma niste poze din centru cu decoratiunile de Craciun acum sunt si mai multe si mai faine, si prin magazine, precum ai spus si tu, e divin!!!

Happiness, hai cu pozele si filmuletele, sau deja ai pus si nu am vazut eu ? ...ce-mi plac perlutele Mariucai, sa ne mai spui

Roxy, deci tu te-ai plimbarit nu gluma! hai ca de acum vine Craciunul, e de dezbatut meniul, decoratiuni, teme... sa nu mai lipsesti i-a crescut parul Anastasiei ? pe cand codite?

Yvyana, sper ca sunteti bine si gandesti pozitiv! da ???

Sper ca nu am uitat pe nimeni ca eu am scris din amintiri acum, si la cat ma doare capul acum pe mine... ma duc mai bine sa imi mai fac o cafea ...cred ca de la presiunea atmosferica, sau umezeala... sau nu mai stiu, dar ma ddoare capul rau si spatele si afara ploua si bate un vant nebun, deci cum s-ar spune suntem consemnate in casa, iesi doar daca mai sta vantul si ploaia, ca piscoata in ultima vreme nu mai vrea sa stea acoperita cu copertina cand e in carut! se zbate si da din picioare si le scoate pe afara, deja a rupt 2 cheutori din 4, s-au rupt scaii aia de unde erau cusuti oricum, Chicco asta de il am acum, tip umbrela e un rahat sa nu ii spun altfel, nu-mi place deloc, regreta ca l-am luat dar mult nu o mai merge piscoata in carut si scap naibii de el, ca nu mai pot cati nervi mi-am facut cu el si o carut de bani am dat pe porcaria asta , nu-l recomand deloc!

ma duc sa imi mai fac o cafea sa ma trezesc mai bine

Mergi la inceput