Piersicute de iulie august (10)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

adarev poate este saliva ca multi bebei saliveaza asa mai lichid, la unii chiar le curge din gurita asa lichid si mult, nu este ca la oamenii maturi, am vazut la o prietena fata de la 2 luni facea bale intr-una si se uda pe bluzita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Camila, cred ca e saliva ca-i curge din gura. Nu are niciun miros, dar parca e prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Pentru dinti - sunt si la noi granule homeopate din musetel - chamomilla

Laura - in cazul schimbatului de pampers iti recomand pampers chilotei Libero Up & Go, eu numai asa am folosit la Bianca de cand a inceput sa nu mai stea la schimbat pampersul
In cazul somnului, si la Clara tot asa agitat era, dar la inceput, in prima luna, si fie o culcam pe burta, fie o infasam
Acum nu mai e cazul..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

evrika,am reusit sa pun cateva poze.cand ma voi prinde cum functioneaza si de pe tel am sa mai adaug cateva.
noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna fetele...dar ATI avut azi spor la scris nu glumA.eu vi am scris dimi un mesaj Lungut si l am pierdut din nou.m am enervat rau si nu am mai scris si nici nu am mai citit.dim erau 3pag si acum sunt 9 deci am ceva de recuperat si mai am si din capitolul trecut de recuperat.dar am intrat sa va salut ca daca ma puneam prima oara la citit iar nu mai scriam .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Am ajuns la pag4 din cap asta.
Ca Mila EU folosesc pampers 4.am luat ceva punguta mica de 40 buc parca cu 8 euro.inca nu am apucat sa studiez piata si ofertele.
Noi de azi am diversificarea cu gris de la nestle ptr 4luni.nu stiu cat e la noi dar aici mi s a parut ieftin 2 euro.
Daca am inceput cu asta dupa cat timp e bine sa ii bag alt alim.de ex morcov?
Nu stiu cum naiba exista cereale cu miere de la 4luni?cand miere se da la 1an.si am mai vazut si cu cioco de la 6luni
Voi cand spuneti de cereale la Astea va referiti gen gris de la nestle,humans...etc sau mai este si alt gen de cereale de care nu stiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Zizou denis a inceput sa se rostigoleasca de la 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Fleur felicitari ptr dijntisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Roxi EU pana acum consideram ca il imbrac gros dar cand le vad pe Astea de aici cum ii imbraca mi e frica sa nu ma ia politia la intrebari ca chinui copilul ca il tin prea dezbracat.))))) aici e mai frig ca la noi dar totusi ....ele folosesc chestia.aia ce se pune in carut din blana de oaie
groasa si la 10 15 grade.si abia Li se vad la copii ochiii.pai la -grade ce or sa faca?sotul zice ca probabil nu o sa ii scoata afara deloc.eu il Scot oricat de frig e.chiar si mucos si tusind l am scos
.si chiar vroiam sa va intreb voi ii scoateti daca sunt putin raciti?bine nu cu febra normal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Laura daca te consoleaza cu ceva si Denis e la fel de agitat ca Andrei.daca am 3ore legate de somn pe noapte sunt boiera.ieri la somnul de amiaza doar sa trezit de 4ori in 3,0re.noaptea sunt prea buiaca sa mai tin Minte.in schimb ii place cu carutul la plimbare.spre bucuria mea ca pot cerceta pe aici zona
Hai ca am avut si EU ceva spor la scris))).am recuperat cap asta.maine il citesc si pe cel din urma
Pupici

Mergi la inceput