Piersicute de iulie august (10)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Roxypuy si eu sunt tot asa cu dulciurile,FEREASCA DUMNEZEU, ca n-am mancat toata viata,adunate,atatea dulciuri cate am mancat de cand am ramas si pana acum.doar in ultimele 3 saptamani am mancat 3 torturi,singuraaa!!ca sa nu mai zic ca-mi fac drum mai mereu cand ies afara,pe la sir ca au niste placinte cu branza si stafide care ma bantuie.of
nu stiu ce are piticul meu,e asa marait.. si tocmai s-a speriat asa aiurea si s-a pus pe plans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

http://nbci.ca/index.php?option=com_content&view=article&id=47:slow-weight-gain-following-early-good-weight-gain&catid=5:information&Itemid=17

Un art bun pt bb alaptat care nu ia in greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Iuli merci de info, o sa ma interesez mai indeaproape.

Vera ori suntem vecine? Si tu stai la lujerului? M-a oprit si pe mine un gigel de-asta cu bb in reclame. Trebuia sa platesc taxa de inscriere 70 ron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Fetelor,mi-am prins urechile cu picasa asta,am avut senzatia ca am pus pozele dar..de pe tel nu stiu cum sa fac,pe laptop n-am pozele e jale.nu stiu pe unde s-au dus pozele
Carmen foarte tare ,suntem vecine clar.pai eu o asteptam pe gagicuta aia sa ajunga la partea cu plata insa pt ca ea o lungea am intrebat-o eu direct si of course ca mi-a zis ca copilul isi va recupera taxa asta imediat,din prima reclama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ile, bun articolul, multumim.

Alocatia am primit-o in octombrie, pe 18, dosar depus la inceputul lui august. In ilfov (nu stiu la ce nivel sunt banii asa ca am precizat).

Pt cic nu am depus inca, maine sau luni abia, sper sa nu am probleme.

Dulciuri, si eu cam exagerez cu ele.

Ada, frumos proiectul, sper sa se concretizeze.

Si eu mi-am tinut copilul in casa .

Fleur, la fizioterapie mai mergi?
Laura, cum mai esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Ciao fete!

Balanta: eu folosesc apa Bucovina pt ceai, dar uneori i-am dat si cateva guri in bibe cand sughita si nu aveam ceaiul facut. Ca idee, nu as fierbe-o, e dovedita cea mai buna apa din Romania.

Roxy:te invidiez pt trezirile la 12, dar nu te invidiez pt culcatul asa tarziu . Daca pun in balanta prefer sa am serile libere si sa ma trezesc pe la 8 dimineata odata cu pitica. Nici eu nu ii fac Rotarix, nu acopera toate tulpinile, am cunostinte care l-au facut fetitei si tot a facut rotavirus. La fel mi-a zis si pediatra de la Medlife, ca e plin spitalul de bebei vaccinati care fac boala.
Moremilkul de unde l-ai luat?

Fleur: felicitari pt dinte! Tu scriai mai demult de Oscilococcinum si chiar ma intrebam cum naiba se administreaza la bb ca se dizolva asa greu si sub limba

Carmen: bafta la gasit locul perfect pt Patrick, sa nu stai cu inima indoita pe la birou

Ned: si noi am primit scaun de masa dar mi se pare mult prea devreme sa o pun in el acum.
In balansoar sta de la 2 luni, dar e ft pe spate.

Iuli: sanatate lui Mihaita! Ca idee, eu nu as astepta si as merge la alt doctor mai repede.

Camila, Danett: incercati Pufies, nu iese nici kk nici pipi, nici pe lateral nici pe la spate, si in plus fata de Pampers nu miros a chimicale. Eu folosesc nr 3 si sunt ft incantata, nu le mai schimb.

R_ocsy: si eu abia astept black friday ca vreau laptop nou, doar ca eu credeam ca e maine, bine ca m-ai lamurit!

Zizou: mi-a intrat alocatia cam la 1 luna jumate dupa ce am depus dosarul

Vera: e o mare escocherie cu agentiile de modelling pt copii, a patit-o si o prietena mai credula care le-a si dat banii.

Ada: felicitari pt ca ati ajuns pe panoul invingatorilor!! ps: sa pui poze cu rochiile

Noi am progresat cu somnul de noapte, de fapt a ajuns iar la vechiul si bunul ei obicei de a dormi toata noaptea. Culcata la 20.30 s-a trezit la 6.30 pt papa si apoi a dormit pana la 8.30. Doamne ajuta sa nu mai regreseze ca a fost greu cu treziri in mijlocul noptii.
Abia astept weekendul, sambata seara iesim cu niste prieteni la cina la un restaurant grecesc si apoi in Centrul Vechi la un cocktail bar, cred ca o sa imi iau si eu ceva slab alcoolizat ca mi-e asa de doooor!
PS: am fost ieri la film, va recomand celor care aveti cum sa lasati bebeii cu bunicile sau altcineva, sa mergeti la "Argo", e cam cel mai bun film pe care l-am vazut anul asta. Iar celor care nu puteti pleca de acasa, macar sa il descarcati ca merita.

Va pup, ma bag la somn!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Am revenit. Vera, nicio poza.IIULI. ARUBA are dreptate, du-te si la alt medic. Mai, fetelor, parca mai spuseserati voi, Nectarel nu da lapte afara dar, mai da un lichid transparent si mi se pare ca e cam des.Scuze de detalii. Da, e ca o apa asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

fetelor,am pus albumul pe home page,cred.ma poate ajuta cineva sa il adauge la albume of greu e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna seara ,

Venim si noi la apel , dupa 2 vaccinuri suntem maraiti , abia l-am culcat , nu stiu daca vreun copil la aceasta odisee doarme mai iepureste ca al meu

Ada , ce frumos cu conferinta

In rest ce sa va spun , am vre-o sapt deja de cand ma trezesc din ora in ora sunt chiauna , este tare nervos , agitat nu-i convine nimic . Asta este o sa-i treaca , referitor la dezvat ... lasat sa planga o jumatate de ora si dupa aceea se linisteste

Carmen , sper sa reusesti sa gasesti o bona draguta si in regula

Vrea cineva copilul meu ?!
( glumesc) dar cand va aud ca dorm copiii vostrii cate 12/14 ore , mi se pare incredibil , al meu abia lega 3 ore si credeam ca l-am prins pe Dumnezeu de picior , o singura data a dormit 4 ore legate si m-am trezit sa vad daca respira
Tare sunt curioasa daca si al doilea copil pe care o sa-l aveti va fi la fel , sa-mi dati si mie fetelor reteta , poate urmatorul o fi mai cuminte si in cazul meu . Nu sta o secunda , e argint viu , nu pot sa-i mai pun nici pampersul de cand cu rostogolirele lui
Cand merg pe strada ma uit la alti copii ca stau cumintei in caruciorul , iar el nu are stare . I-am spui doctorei ca este ft agitat si cand doarme , se foieste ,nu are un somn odihnitor deloc si mi-a spus ca asa este felul lui , mai agitat ... clar seamana cu taticul lui ca nici el nu sta locului nici cand doarme

Daca intre timp imi puteti da o solutie , va multumes anticipat

Vera astept si eu pozele .

Va pup si va doresc o noapte usoara

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Aruba, scaunul ala e chiar lasat pe spate, ca si leaganul. Daca te uiti pe link-ul pus de mine o sa vezi ca e pt bbei de la 0+ si sta mai bine ca in balansoar.

O sa incerc si eu puffies. Of, tocmai am cumparat iar huggies.

Mergi la inceput