Piersicute de iulie august (10)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Eu folosesc huggies nr 3, le iau de la farmacia tei sau sensiblu sau de la baby expo(ca de obicei au oferte bune). Cu kk nu am avut probleme nu iese, dar mai am probleme cu pipi. Nu stiu cum naiba, dar de multe ori iese pe langa. Pampers nu mi-a placut. As vrea sa incerc si Libero, ca vad ca sunt laudate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ZIZOU

Fetele cu bebei mai mari la cate luni au inceput sa se rostogoleasca de pe o parte pe alta? A mea nu are de gand sa se rostogoleasca in schimb ar vrea sa stea in fund. Se invineteste de cat se chinuie cateodata.



Mami de Emma Mihaela
DN 13.08.2012


Cam de la 4 luni. Acum 2 saptamani a avut prima intoarcere de pe spate pe burta, acum 2 zile a facut primele 3 serii complete de rostogolire dintr-un capat al patului in celalalt ( chiar ma gandeam daca mai stie sa se invarta sau nu , 2 saptamani nu exersase deloc ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Tudor al meu saptamana trecuta, deci la 3 luni si jumatate, s-a intors de pe burta pe spate si de atunci de inca vreo 3-4 ori. Eu credeam ca daca s-a intors o data, se va intoarce mai des, dar vad ca nu-i asa. Acum vad ca incearca sa se intoarca si de pe spate pe burta, dar inca nu a reusit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

La capitolul scutece nici nu ma mai stresez, dupa ce am incercat mai multe variante si la fiecare dintre ele aveam aceeasi problema ... iesitul kk din pampers cu prelingere pe spate ... am renuntat sa mai caut, am ramas la happy. M-am plictisit sa tot incerc , gaza face kk moale asa ca sunt sigura ca orice pampers i-as lua tot ar reflua la spate.


Pe 23 noiembrie e black fridey , sper sa aiba oferte bune , nu mi-ar strica un frigider la jumatate de pret .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Camila, eu iau 3 pe zi, scrie pe prospect ca max 4/zi pt o greutate de 80kg.

Andreea, din pacate Pitestiul este renumit pt dr. nepregatiti.Cat am fost internata am avut o multime de gravidutze venite din Pitesti cu pove de groaza, brr

Roxi ce e black fridey ca i-o suny mai batranioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

O zi pe an in care anumite magazine fac mari reduceri la multe din produsele lor .... concept copiat de la americani

uite aici un articol pe aceasta tema : http://www.zf.ro/business-hi-tech/black-friday-singura-zi-din-an-in-care-romanii-cheltuie-peste-10-mil-euro-pe-it-c-emag-va-fi-cel-mai-tare-eveniment-de-shopping-10321912

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Scutece si eu am incercat de toate soiurile.Am ramas la Huggies,ca face kk foarte moale si numai din astia nu iese la spate.Dar cum zice si Ned,am mai patit sa iasa pe la picioare.
Doar Libero nu am incercat,ca nu gasesc nicicum marimea 3.Am vazut de la marimea 4 in sus,la Auchan.
A trecut cineva la marimea 4?De la cate kg?
Emma tocmai mi-a facut o criza de plans din ala neconsolat.Mi s-a rupt sufeltul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chmihaela spune:

Buna mamici si copilasi
Mirunica mea se pare ca si-a schimbat programul de noapte,adoarme foarte tarziu seara, acum se trezeste ca pe la 4-5 sa pape iar dupa masa aproape doua ore sta treaza si eu motai langa ea.Nu stiu cum sa o fac sa adoarma noaptea dupa ce papa.A mai patit careva dintre voi?
Noi papam Milumil dar vreau sa il schimb ca face caca si la 3 zile.Cele care ati schimbat laptele ati facut trecerea in etape sau direct?
Si eu am dorit copii apropiati de varsta dar este foarte greu.
Eu sper sa incepem diversificarea dupa 5 luni.La baietel am inceput pe la 4 luni si jumatate dar manca foarte putin, nu mai mult de 2-3 lingurite.Abia dupa 8 luni am putut sa inlocuim cate o masa de lapte cu piureuri.
Va pup si va doresc o dupa amiaza linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Pentru cine e interesat si vrea sa faca o bucurie unui sufletel :

http://shoebox.ro/2012/11/10/dam-startul-shoebox-2012/

Mergi la inceput