Piersicute de iulie august (10)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

am vrut sa va intreb voi ce scutece mai folositi?

eu am luat pampers nr 3 si noaptea se uda, ziua o schimb mai des.

la nr 2 am avut babylove si nu am avut probleme , am avut si huggis, dar nu am gasit nr 3

ziceati de babylove nr 3 ca nu au o aripioara parca nu? am vazut nr 4 au si sunt mai subtirei, dar pana la nr 4 mai avem mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

s-a udat si a mea o singura noapte cu pampers nr 3-iar de vreo saptamana parca nu mai face noaptea.nici nu o mai schimb....

e ceva cu cantitatea de pipi noaptea???

legat de caca verde-a mea papa NAN H.A DE la nastere si mereu a avut 1 kk/zi verde si fff urat mirositor. dr a zis ca e de la lapte si s-o las in pace. nu mi-a zis sa-l schimb....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Balanta, eu fierb apa hipp din a doua zi dupa deschiderea sticlei. Asa scrie pe ea - in prima zi doar o incalzesc, de a doua zi o fierb. Ce nu imi place e ca si asta lasa reziduuri, ca si bucovina. Poate ca in-adevar ar fi mai bine sa nu o mai fierb, dar asa a zis dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

HIPP nu se fierbe decat daca sta deschisa mai mult de 48 de ore...eu insa nu am fiert-o...

aquatique- E AIA CU ANDREEA BANICA, NU E AQUA CARPATICA...
iar Devin- SE GASTESTE SI LA 0.5 SI LA 2 LITRI LA MEGA IMAGE. de ea mi-a spus asisstenta doctoritei, ca doctorita recomanda HUMANAcare e 15 ron...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Salutare!

Cand aud cum dorm bebeii vostri atatea ore legate noaptea mi se pare de neimaginat.
Marti mergem la pediatra sa vedem ce ne zice legat de introducerea cerealelor si de somnul fragmentat.

Roxy, trece-ma si pe mine la adus una bucata Ecaterina la educat.
De cand nu a mai facu Antonia kk? Pediatra mi-a zis ca daca e alaptat la san un bebe e ok sa faca kk si doar de 2 ori pe saptamana.

Noi am trecut de la Pampers Sensitive la Pampers classic, active baby. In afara de miros care e mai ok, mi se pare ca lasa mai usor kk sa iasa afara - si pe la picior si pe la spate. Cand gasescc o sa iau sa incerc si Libero, si ce mai recomandaserati?Huggies?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Valy, e normal kk verde dupa nan, deoarece e un lapte imbogatit cu fier (toate sunt, dar asta in mod special); kk verde nu e un motiv sa schimbi laptele,noi l-am schimbat ca sa mancam chipurile bio, de parca exista bio cand dai copilului lp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IIuli

Valy, e normal kk verde dupa nan, deoarece e un lapte imbogatit cu fier (toate sunt, dar asta in mod special); kk verde nu e un motiv sa schimbi laptele,noi l-am schimbat ca sa mancam chipurile bio, de parca exista bio cand dai copilului lp

Mami din 10.08.2012


mersi pt lamurire- ca deja cautam alte formule...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Iuli, nu ii dau lapte antireflux. Am vrut dar intre timp s-a reglat.I-am schimbat laptele de la milumil la humana 1 cu prebiotic pentru ca milumil nu ii mai placea, era un chin sa o fac sa manance. Il scuipa cat colo, desi 3 luni a mancat cu pofta. Plus ca seamana cu tata-sau la tractul digestiv si ca sa nu ii dau probiotice separat ( am incercat si ajunsese sa ma scuipe cu el pe fata ) am ales Humana.

M-am consultat cu pediatra si am exclus vreo boala asa ca am ajuns la concluzia ca nu ii mai placea laptele.
Acum suntem la faza de trecere treptata la celalalt lapte si deja se vede o imbunatatire. Incepe sa ii revine pofta.

Scutece folosesc Pufies nr.3 si nu avem probleme. Am incercat din aceea cu model dar sunt mai grosi decat cei normali si un pic mai scumpi. Acum folosim din aceea normali si sunt foarte buni, nu se uda si nici nu iese kk desi cateodata mai imprastie cate unul in tot scutecul.

Apa folosesc Zizin si nu o fierb. Nu am fiert-o niciodata.

Fetele cu bebei mai mari la cate luni au inceput sa se rostogoleasca de pe o parte pe alta? A mea nu are de gand sa se rostogoleasca in schimb ar vrea sa stea in fund. Se invineteste de cat se chinuie cateodata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

fleur- la noi nu se gaseste camilia de la boiron- au vreun regim de pastrare la rece??ceva special? ca am gasit sa iau de pe un site,dar nu stiu daca e sursa de incredere.
cum se administreaza?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Am dormit cam 4.5 ore, din bucati, Eric vad ca regreseaza cu somnul sau urmeaza vreo "wonder week" cine stie (cred ca a fost destul de "wonder" asta, cu dintisorul & co), s-a trezit de 2 ori si de la 5 nema somn, m-a zapacit de cap cu rrrrrarraitul. Acum framanta niste jucarii si i-am pus desene animate poate uita sa rrrarraie.

Vera, ai pm.

Valy, Camilia sunt niste fiole de plastic, se pastreaza la temperatura camerei, nimic deosebit. Cred ca poti comanda de pe net fara probleme. Se toarna direct continutul unei fiole in gurita in timpul unei crize de durere si/sau iritabilitate dentara. daca nu se calmeaza se repeta dupa 15 minute.

Andrrea, ma bucur ca nu te-ai suparat, intr-adevar informatiile sunt contradictorii, dar, nu tu traiesti in alta lume, ci pediatra ta si pediatrii din orasul tau, dupa cum descrii. Si anume in lumea medicinei anilor '70 cam asa. Poate totusi exista si la voi un pediatru competent si la zi cu documentarea. Daca doamne fereste face baiatul vreo alergie si nu se poate gasi cauza, ce iti va raspunde pediatra actuala? Probabil va ridica din umeri.

Eu imi beau cafeaua si incerc sa ma trezesc ca azi am treaba, avem si control la dr. dupa amiaza si tre sa o vizitez si pe prietena ce a nascut.

Va pupicesc.

Mergi la inceput