Piersicute de iulie august (10)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Hello fetele!
Noi azi am fost in parc si nu era mai nimeni. Iiuli noi iesim de obicei cam 2 h intre orele 11.30 si 15.30, in functie de masa. Deci nu ne prea potrivim la program, dar mai vedem noi.

In rest se joaca, gangureste etc.
Azi nu stiu ce a avut, cred ca de oboseala (ca a dormit f putin de dim) nu a reusit sa manance la ora 14 si a adormit pe la 14.30. Doarme si acum, sper cand se trezeste sa pape si el mai mult. Ma rog sa nu fie racit sau mai stiu eu ce.
Porumbita ne rugam pt socrul tau.

Ref la forum, nici eu nu sunt o impatimita, insa intru si va ciesc si scriu din cand in cand. Am gasit aici diverse situatii peste care am trecut impreuna, sfaturi etc. Uite asa m-a acaparat si pe mine.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

A, nu stiu daca v-am zis, am trecut si noi la tetine nr 2 de la biberoanele dr brown si se intelege bine cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Va scriu de pe tel. Am apucat sa va citesc. Am avut zi plin#259; si acum fugim la o mica petrecere. Va scriu sa va povestesc cand ne intoarcem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna,

eu ma conversez la tel. cu barbatul, l-am trimis sa cumpere carne pt supa si nu stie ce sa ia. analizam continutul fiecarei tavi, pret, etc. Greu cu ei...

Eric a papat prost la prima masa (dintiii....), apoi i-am dat cereale cu para, apoi a vrut iar lapte si a recuperat... o ora a supt (toate astea in interval de vreo 4 ore... de la 7 dim nu fac decat sa-i dau papa, fac toaleta, schimb etc...) Acum doarme FINALLY.

Laura, incearca sa-i dai cereale (terci cu lapte), nu e ok sa scada in greutate, vb ta, trebuie sa ia, fie si putin, dar constant. Si are cam putine mese pe zi, parerea mea. Eric papa 5 mese ziua si una noaptea deci 6/24h. "Solidele" sunt completare nu masa separata. In ultimele 2 luni a luat in medie 550g pe luna, eu zic ca e ok, nu mai ia peste 1 kg ca in primele luni, si nici prea putin.
Incearca totusi sa mananci si tu un pic mai consistent chiar daca nu ai pofta (ceva bun, eu stiu, dulciuri, lactate, ca stiu ca nu-ti place carnea )). Cu lapte putin consistent si suc de morcov (parca asta papa Andrei, nu?) e clar ca scade in greutate. In plus ei sunt si din ce in ce mai activi si consuma mai multa energie. Pofta buna la amandoi !

Despre forum ce sa mai zic....dupa frecventa scrierilor o sa ziceti ca sunt mare fana, dar e singurul forum pe care scriu si m-am obisnuit sa impartasesc cu voi tot ce tine de bebe, sa ma bucur de progresele noastre si ale voastre. Timp am si eu exact cat voi, sau poate mai putin, ca pe noi nu ne ajuta nimeni. Bineinteles ca e optiunea fiecareia sa (mai) scrie sau nu.

Va pupicesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Danett - noi la Bianca am folosit o razatoare de sticla (se gasesc in carref.), si strecuram apoi sucul.
Acum nu ii voi da suc, ci doar bucatele sa le molfaie in safe feeder si fructe/legume la abur pana la 8 luni, apoi ii voi da crude.
Mai e cineva care nu da cruditati la varste < 8 luni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ned

Hello fetele!
Noi azi am fost in parc si nu era mai nimeni. Iiuli noi iesim de obicei cam 2 h intre orele 11.30 si 15.30, in functie de masa. Deci nu ne prea potrivim la program, dar mai vedem noi.

Mama de leut Tudor (26.07.2012)

Poate sunt lenese ca mine si isi culca copiii pe balcon.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

eu despre diversificare inca nu stiu prea multe, tot studiez, dar ma gandesc si eu la fructe, legume coapte sau la abur, vedem ce zice si pediatra, chiar sunt curioasa.

michelle ai vreo schema dupa care te iei? si am vrut sa te intreb daca medicul i-a recoltat de la ochisor sau laboratorul. Mie mi-e frica sa ma duc inapoi la dr. sa nu zica sa facem operatia. eventual sa schimb medicul. I-as face si eu mai intai analiza.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Wow Maria - ce scumpa cartea de baie, eu am luat de aici http://www.misenashop.ro/produse/detalii/Carticica-de-baie-educativa/2795/ acum 2 ani
In schimb cuburile sunt pont, merci, o sa trag o fuga la noriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

ca_mila - nu am o schema precisa de diversificare, dar o sa ma inspir din site-urile pe care le-am dat acum cateva zile, aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

http://www.youtube.com/watch?v=ExSOwfSWJ8c

Fetelor un cantec de leagan super tare!!!

Danett eu am un storcator de fructe. Dintr-un morcov mai mare scot 60-80 ml de suc. Pt piure am o razatoare de sticla. De maine ii dau si piure de mere.

Muraturica eu cred ca se va regla si Aurora dupa ce diversificati.

Mie imi place sa stau de vb cu voi, inteu de pe tel si va citesc scriu cand papa sau doarme.

Mergi la inceput